1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Geleceğimizin teminatı vergilerdir
Geleceğimizin teminatı vergilerdir

Geleceğimizin teminatı vergilerdir

Toplumun her kesiminde sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen Vergi Haftası kutlamaları bu yılda düzenlendi.

A+A-

31.’si gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Defterdar İbrahim Bayraktar, “Güçlü Türkiye’nin geleceği için vergiler önemlidir. Unutulmamalıdır ki vergiler geleceğimizin teminatıdır” dedi.

GÖNÜLLÜ UYUMU SAĞLAMANIN ÖNEMİ

31. Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Defterdarlığı tarafından Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Defterdar İbrahim Bayraktar, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Bayraktar, “Her yıl kutladığımız vergi haftasının amacı toplumun her kesiminde sağlıklı bir vergi bilinci oluşturarak vergiyi tabana yaymak, severek isteyerek ödeme alışkanlığı kazandırarak vergide gönüllü uyumu sağlamaktır” şeklinde konuştu.

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN YAPILIYOR

Bayraktar, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla kutladığımız vergi haftasında ve yıl boyunca birçok etkinliğimiz olacaktır. Söz konusu etkinlikler kapsamında bu yıl öncelikle yarınların büyükleri çocuklarımıza vergi bilincini aşılamak için okullarımızı ziyaret edip öğrencilerimize vergi konulu bilgilendirmeler yapacağız. Kırıkkale Üniversitemizde Konferans düzenleyeceğiz. Oda ziyaretlerimiz, Dernek ziyaretlerimiz, mükellef ziyaretlerimiz, Şehit yakını ve Gazi ziyaretlerimiz olacaktır.”

İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ, DEFTER-BEYAN SİSTEMİ

“Gelir İdaresi Başkanlığı hızla gelişen teknolojik yenilikler, ekonomik faaliyetler ve ortaya çıkan yeni yatırım alanlarında mükelleflerimizin hizmet beklentilerine en etkin şekilde cevap verebilmek amacıyla e-beyanname, e-tebligat, e-fatura, e-arşiv fatura, e- smm e-bilet, e-defter gibi işlem belgelerini, İnteraktif Vergi Dairesi, Defter-Beyan Sistemi, Mükellef Geri Bildirim Sistemi gibi internet tabanlı hizmetleri hayata geçirerek vergide dijital dönüşümü hızlı bir şekilde sürdürmektedir. Kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, üretim ve istihdamın arttırılabilmesinde devletimizin en temel kaynağının vergi gelirleri olduğunu belirtmek isterim.”

DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE HEDEFİ

“Bütçe gelir kalemleri içinde en büyük paya sahip olan vergi gelirlerinin tam ve zamanında toplanması daha güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmamız açısından her zamankinden daha büyük bir önem taşımaktadır. Güçlü bir Türkiye, iç ve dış mihraklara karşı büyük bir savunma gücüne, güçlü bir ekonomiye ve temelinde güçlü bir vergi sistemine sahip olmayı gerektirmektedir. Unutulmamalıdır ki ‘Geleceğimizin Teminatı Vergilerimizdir.’ daha güçlü bir Türkiye hedefine ulaşma yolunda verginin önemine dikkati çekebilmek, vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi, gençlerimizi bu konuda bilinçlendirebilmek amacıyla düzenlediğimiz vergi haftası etkinliklerimize katılımlarınızı bekliyor, göstereceğiniz ilgi ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ediyorum.”

EN GÜZEL KAMU HİZMETİNİ SUNMAK

“Bu bağlamda Defterdarlık olarak amacımız adil, tarafsız, adaletli, şeffaf ve özverili bir şekilde tüm mükelleflerimize, meslek mensuplarına kamu kurum ve kuruluşlarına, empati yaparak en iyi, en güzel kamu hizmetini sunmaktır. Mükelleflerimizin, meslek mensubu arkadaşlarımızın ve tüm halkımızın iyi gününde yanında olduğumuz gibi kötü günlerinde de yanlarında olmak defterdarlığımızın temel prensiplerinden olup olmazsa olmazımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle 31.Vergi Haftası etkinliği kapsamında düzenlenen bu Çelenk Sunma Törenine katılarak bizleri onurlandıran tüm katılımcılara şahsım ve kurumum adına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi. Konuşmaların ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.