1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. GEÇMİŞTEN DERS ALALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

GEÇMİŞTEN DERS ALALIM

A+A-

Bu millet tarihi boyunca çile çekmiş cepheden cepheye koşmuş her gittiği yerdeki halkı serbest bırakmış rahatça yaşamasını sağlamış ama o yolda yağız delikanlılarını şehit vermiş bundan da şeref duymuştur. Ama ne yazık ki o zamanlarda Osmanlı himayesinde insanca yaşayanların bir kısmı geçmişini unutup Osmanlı’nın torunlarının devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine düşman olmuş nankörlük yapmaktadırlar, bu nankörlüklerini fırsat buldukça meydana çıkarmaktadırlar işte son olarak günümüz konusu olan 15 Temmuz sanıklarına Yunanistan’ın yaptığı kanun tanımaz tutumu onlar için Türk Milletine düşman olanlar onların dostudur ne kadar nankör oldukları meydanda değil mi?

                Yunan milleti değil yunan milletini yönetenler daima Türk Milletine düşman gözüyle bakmışlar, eğe denizinde sorun çıkarmışlar, Kıbrıs’ı çözümü mümkün olmayan bir duruma getirmişler, Yunanistan’da son çıkan büyük yangında Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü yardıma hazırız dediği halde yardımı kabul etmemişlerdir buda içlerindeki düşmanlığın devam ettiği göstermiyor mu?

                Amerika’ya gelelim dünyanın her yerinde Amerikan Askeri ile Türk Askeri barışı sağlamak için yan yana mücadele ediyorlar. Bunun en açık örneği Kuzey Kore ile Güney Kore arasında ki savaşta göstermişlerdir. Savaşta zor durumda kalan Amerika birliklerini Türk tugayı kurtarmıştır. Şimdi bunların hepsi unutuldu. Yarım asır geçen her yöndeki dostluk unutuldu Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı ya silah ambargosu uyguluyor ya da son zamanlardaki gibi ekonomik ambargo uygulayarak yarım asırlık dostunu zor durumda bırakmaya çalışıyor bunu yaparken de Türk Milletinin içinde yardımcılar buluyor onları ya kandırıyor ya da parayla satın alıyor, onların sayesinde Türk Milletini içten vurmaya çalışıyorlar bazı zamanlar bunda da muaffak oluyor. Ama son sözü yüce Türk Milleti söylüyor böyle kalleşliklere böyle hainliklere milletçe dur diyor, dur demeye de devam ediyor. Bu durumlarda geçmişten ders çıkarmak gerekmez mi?

                Bütün günlük sinsi veya açıktan yapılan düşmanlıklara millet olarak karşı durmamız gerekmekte değil mi? Bu karşı ve dik durmada devletimizin yanında olmamız gerekmektedir, bunda siyasi ayrılıklar düşünülmez çünkü ortada milletin sorunu var oda seksen milyon milleti ilgilendirir. İçimizde bulunan bazı satılmışlar bu birlikteliği bozmak ve sulandırmak için bilhassa sosyal medyadan aslı olmayan yalanlarla milleti devletine karşı kışkırtmaya çalışıyorlar bu soysuzlara inanmamak itibar etmemek gerekmektedir. Bu bozuculuğunu da medyadaki özgürlük sayesinde yapıyorlar. Biz millet olarak devletimizin arkasında duracağız durmaya da devam edeceğiz. O milletin arasını açmaya çalışanlara pirim vermeyeceğiz, çünkü onlarda millet sevgisi yoktur satılmış olduğu dış güçlerin emri vardır. Bunu unutmayalım…

Bu yazı toplam 730 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.