1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Gazetecilikte 37 yıllık gurur
Gazetecilikte 37 yıllık gurur

Gazetecilikte 37 yıllık gurur

Bundan tam 37 yıl önce yayın hayatına başlayan gazetemiz Kırıkkale’de yerel gazeteciliğin zirvesinde yer alıyor.

A+A-

ÇETİN: “BASIN, YÖNETEN VE YÖNETİCİLER ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖREN KURULUŞTUR”

Bundan tam 37 yıl önce yayın hayatına başlayan gazetemiz Kırıkkale’de yerel gazeteciliğin zirvesinde yer alıyor.  Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı gazetemiz imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, Yerel medyanın demokrasinin atar damarı olduğunu belirterek “Basın, topluma yön verir, bilgilendirir” dedi.

YEREL BASIN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR

Gazetemizin 37. Kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı gazetemiz imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, yerel basının devlet ve millet arasında köprü vazifesi gördüğünü dile getirdi. Basının toplumsal ve sosyal gelişmelerde de etkin rol oynadığını dile getiren Çetin,” 37 yıldır basın ve medya alanında önemli çalışmalar gerçekleştirerek yolumuzda ilerlemenin mücadelesini veriyoruz” ifadesinde bulundu.

YEREL BASIN BİR ŞEHRİN OLMAZSA OLMAZIDIR

Basın, yöneten ve yöneticiler arasında köprü vazifesi görerek, vatandaşın bilgi sahibi olması amacıyla yerel basın bu konuda bir amme görevi üstleniyor. Devlet ve millet arasındaki haber alma özgürlüğünü her alanda vatandaşa, gece gündüz demeden fedakarlık içerisinde doğru şekilde iletmenin çaba ve gayreti içerisinde oluyor. Yerel basın bir şehrin olmazsa olmazıdır. Vatandaşlarımızın devlet ve millet arasındaki sığınacağı bir liman görevini üstlenmektedir” dedi.

KIRIKKALE’NİN YATIRIMLARINA ÖNCÜ OLDUK

“43 ilin bağlantı noktası olan ve İç Anadolu Bölgesi’nin merkezinde bulunan şehrimize yapılacak olan her türlü yatırımların öncüsü olduk. MKE ile birlikte savunma sanayi olan şehrimiz, Silah İhtisas OSB ile birlikte gücüne daha çok güç katmıştır. Bizlerde devlet ve millet arasındaki köprü olarak Kırıkkale’ye yapılacak yatırımların öncüsü olduk ve halkın sesi doğrultusunda yön gösterdik.”

37 YILDIR ÖNCÜ OLDUK, ÖRNEK OLDUK

Çetin, 37 yıl boyunca gazetecilik alanında birçok başarıya imza attık, okurlarımızla bütünleştik, dostlarımızın ellerinde yükseldik, çalışanlarımızın emeğiyle büyüdük. Okul olduk onlarca gazeteci yetiştirdik. Doğru ve tarafsız olduk okuyucuyu gerçek gazetecilikle tanıştırdık. Kısacası 37 yıldır sektörümüzde hep örnek olduk, hem öncü olduk.  38’inci yıla merdiven dayamanın heyecanı, coşkusu içerisindeyiz. Bu zorlu süreçte zorlu günler yıllar yaşadık. “

YEREL BASIN OLARAK ANADOLU RUHUNU KORUYORUZ

Zaman zaman karşılaşılan zorluklara karşın sürekli yenilikler ve yatırımlar yaparak çalışmalar sürdürdüklerini vurgulayan Çetin,  “Atatürk ilkelerini yürekten benimsemiş, Cumhuriyetine kalpten bağlı, geçmişine saygılı Anadolu ruhunu koruyan yayın politikasını sürdürüyor. Gazetecilik mesleği günün 24 saatinde devam eden meslektir. 12 saat haber merkezi, ardından 2-3 saat montaj ve baskı yaklaşık 3-4 saat dağıtım servisi olmak üzere fedakârlık içinde yapılan bir meslektir” dedi.

VİRÜSLE MÜCADELE EDERKEN HALKIMIZI HABERSİZ BIRAKMADIK

Ekonomik krizlerle sarsılan yılları da refah dolu dönemleri de çalışma arkadaşlarımızla birlikte geçerek geldik bu günlere.  Birkaç kişilik kadromuzu onlarca ifade edilen genişliğe, teknolojimizi gıpta ile bakılan seviyeye, tecrübemizi daha büyük projelerimizi gerçekleştirebilecek olgunluğa eriştirdik. İçerisinde bulunduğumuz koronavirüs süreciyle bir yandan mücadele ederken, diğer yandan da halkımızın gelişmelerden habersiz kalmaması amacıyla gereken çalışmaları sergiledik.

KIRIKKALE’YE VE HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Şehrimize, ülkemize, milli ve manevi değerlerimize verdiğimiz önemi, her satırına yansıtmaya çalıştığımız gazetelerimizle, ülkemizin aydınlık geleceğine katkı sağlamayı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Hayallerimize giden yolu en zorlu kısmını, patronundan çalışanına kadar tüm çalışanlar el ele vererek açtık. 37’inci yılımızda bize destek veren vermiş olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 393 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.