1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Gazetecilik demokrasinin atar damarıdır
Gazetecilik demokrasinin atar damarıdır

Gazetecilik demokrasinin atar damarıdır

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı gazetemiz sahibi Ramazan Çetin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

A+A-

KIRIKKALE GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI RAMAZAN ÇETİN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

 

Tüm çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Çetin, basının toplumsal ve sosyal gelişmelerde de etkin rol oynadığını dile getirdi.

DOĞRU VE ZAMANINDA BİLGİ ÖNEMLİ

Başkan Çetin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Milletimizin ve devletimizin geçmiş, gün ve gelecek tasavvurunda ve inşasında, toplumun gerçekleri öğrenmesi, yaşadığı çevre ve dünya ile sağlıklı iletişim kurabilmesinde basınımızın ve gazetecilerimizin üstün ve örnek katkısı muhakkaktır. Halkın doğru ve zamanında bilgilendirilmesi, başarıların alkışlanması, sorunların etkin olarak dile getirilip giderilmesi gibi son derece önemli konularda hayati bir misyonu ve sorumluluğu olan basın çalışanları, zaman mefhumu gözetmeksizin, doğru habere ulaşmak ve haberi ulaştırmak için her koşulda ter döken kahramanlardır aslında. Basın çalışanları haber alanındaki katkılarının yanı sıra kamuoyu oluşturma işlevi ile toplumsal ve sosyal gelişmelerde de etkin rol oynar.”

DEVLET VE MİLLET ARASINDAKİ KÖPRÜ

“Basın, yöneten ve yöneticiler arasında köprü vazifesi görerek, vatandaşın bilgi sahibi olması amacıyla yerel basın bu konuda bir amme görevi üstleniyor. Devlet ve millet arasındaki haber alma özgürlüğünü her alanda vatandaşa, gece gündüz demeden fedakârlık içerisinde doğru şekilde iletmenin çaba ve gayreti içerisinde oluyor. Basın çalışanları haber alanındaki katkılarının yanı sıra kamuoyu oluşturma işlevi ile toplumsal ve sosyal gelişmelerde de etkin rol oynar.”

FEDAKÂRLIK İSTEYEN MESLEKTİR

İlimizde faaliyet gösteren gazetelerin birçok imkânsızlıklara ve sıkıntılara rağmen bünyesinde sürekli olarak yenilikler ve yatırımlar yaparak çalışmalar gerçekleştirdiğini vurgulayan Çetin, “Atatürk ilkelerini yürekten benimsemiş, Cumhuriyetine kalpten bağlı, geçmişine saygılı Anadolu ruhunu koruyan yayın politikasını sürdürüyor. Gazetecilik mesleği günün 24 saatinde devam eden meslektir. Kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturarak ve farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirir. ” dedi.

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUKTUR

“Bu önemli sorumlulukları yerine getirirken de meslek etiğini her şeyin üstünde tutar, kişilik haklarına saygılı, doğru, ilkeli, objektif ve aydınlatıcı habercilik anlayışından asla ödün vermez. Toplumumuzun ortak bir ses haline gelmesi amacıyla fedakârca emek harcayan basın mensuplarımızın başarılı ve örnek çalışmalarla Kırıkkale’mizin yükselişine katkıda bulunmaya devam edeceklerine inanıyor, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.