1. HABERLER

  2. FOTO GALERİ

  3. GARİPLİKLER ÜLKESİ ÇİN!
GARİPLİKLER ÜLKESİ ÇİN!

GARİPLİKLER ÜLKESİ ÇİN!

Çin'in Fujiyan eyaletinde, kafasını çamaşır makinesine sıkıştıran bir adam itfaiye tarafından kurtarıldı.Bozulan çamaşır makinesini tamir ederken...

A+A-

Çin'in Fujiyan eyaletinde, kafasını çamaşır makinesine sıkıştıran bir adam itfaiye tarafından kurtarıldı.

Bozulan çamaşır makinesini tamir ederken başı sıkışan adam tüm çabalarına rağmen kurtulamayınca, itfaiye olaya el attı ve yarım saatlik bir uğraş sonucu kafası sıkıştığı yerden çıkarıldı.

BURASI ÇİN'DE BİR SÜPER MARKET!

Canlı halde satılan kurbağa ve kaplumbağa

Timsah eti

Farklı hayvanlara ait karışık et parçaları

Portakal suyu ile satılan mısır yağı

Daha büyük kurbağalar

Ucuz kaburga kafesleri

Toplu halde satılan açık pirinç

Kurutulmuş sürüngen eti parçaları

Boğa penisi

Çanta benzeri kutuda satılan ilginç içecekler

Domuz yüzü parçaları

Çin'de çatal kaşık yerine geçen Chopsticks

Kurutulmuş ördek eti

Sığır eti parçaları böyle satılıyor

Antibakteriyel erkek iç çamaşırı

Biftek suyu - Peynirli hamburger suyu - Pekin ördeği suyu

Kurbağa turşusu

Köpekbalığı eti

At sütü

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDEKİ İĞRENÇ MANZARA!
Evinize alacağınız meyve ve sebzelerin ne şekilde saklandığını biliyor musunuz?

İngiltere'de bir alışveriş merkezinde çekilen bu görüntüler mide bulandırdı.

Bu görüntüler ,alışveriş merkezi çalışanlarının taze ve temiz tutulması gereken ürünlerle ilgilenmemesi üzerine servis edildi.

Tarihi geçmiş et ürünleri, bozulmak üzere olan sandviçler gibi pek çok ürünü raftan almayan çalışanlar insan sağlığını tehlikeye atıyor.

Üstelik medeniyetin göbeğindeki bu alışveriş merkezi hala tüm çalışanlarıyla birlikte ürün satmaya devam ediyor!

İşte mide bulandıran alışveriş merkezinden kareler...

TÜRKİYE'DE YEMEKTEN TİKSİNDİREN İTİRAFLAR!
Türkiye'de yemek fabrikası, catering şirketi ya da restoran gibi yerlerde çalışan gıda mühendisleri kan donduran gerçeği duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar...

Gıda Mühendisleri Odası pek çok gıda mühendisinin işlerini kaybetmek uğruna bu tip yerlerdeki mutfaklar hakkında insan sağlığını tehdit eden tüm bu gerçekleri denetimin arttırılması gibi nedenlerle anlatıyor.

İşte gıda mühendislerinden mide bulandıran mutfak itirafları...

Antibiyotikli reçel
"Reçel üretimi yapan bir firmada kazana bir su bardağı toz kimyasal karıştırılıyordu. Bir gün bu kimyasalı tedarikçiden ben teslim aldım. Hemen faturaya baktıp araştırdım. Bir çeşit antibiyotik. Patronla tartıştık.İşten ayrıldım"

Küllü helva!
"Tahin ve tahin helvası üretilen işyerinde Tarım Müdürlüğü tarafından alınan numunelerde ürünün kül miktarı yüksek çıktı. Düşürmenin tek yolu, susamı sertleştirmek için kullanılan sönmüş kirecin uzaklaştırılması. Kabul ettiremedim"

Zehirleyen dondurma
"Bir dondurma fabrikasında şekil veren makineden çıkan hatalı dondurmaları bir varilde biriktirip sonra yeniden üretime katıyorlardı. Bu sebeple çocuk zehirlenmeleri meydana geldi."

Kurtlu kuruyemiş
"Soğuk hava deposu yeterli olmadığından kuruyemişte kurtlanmaların önüne geçemedik. Depo, kurtlanmış ceviz içi ve kelebek kozalarıyla dolu bademle doldu. Kurtlu cevizler, ceviz tozu; kelebek kozalarıyla dolu badem...

kayısı çekirdeğiyle yarı yarıya karıştırılarak badem toz haline getirildi ve piyasaya sürüldü."

Et işletmesinde 'yalan' sorgusu
"Bir et işletmesine iş başvurusunda bulundum. Bana, “İyi yalan söyleyebilir misin?” diye soruldu. “Hayır” cevabını verdim. Bu, işi kaybettiren cevap oldu. Denetlemede “herhangi bir usulsüzlük yok” demem gerekiyormuş

Tekrar tekrar pişirilen tavuk
"Yemek fabrikasında sulu tavuk yemeklerinden kalan tavuk etleri akşamları yıkanıp ertesi günkü yemeklerde kullanılıyordu. Karşı çıkınca patronla aramızdaki anlaşmazlık büyüdü. Artık dışarda sulu yemek yemiyorum...

Bir catering firmasında işe başladım. Catering firmaları gıdanın çabuk tüketildiği bir sektör. Ne kadar sıkıntılı hammadde varsa catering’lere verilir...

Çalıştığım firmada artık bozulmaya ramak kalmış tavuk butları, yarı fiyatına alınıp, soslayıp baharatlanarak, müşteriye fırında tavuk olarak veriliyor. Karşı çıktığınızda, patron üzerinize yürüyebiliyor."

Yapay yoğurt!
"Süt ürünleri üreten firmada yapay koruyucuyla yoğurtların ömrü bir ay kadar uzatılıyordu. Bir ay sonra iade gelen yoğurtların küflü kısmının sıyrılarak kalan kısım lokantalara ucuza satılıyordu.

Denetime gelenlerin içinde gıda mühendisi yoktu. Çuval çuval katkı maddesini süt tozu zannediyorlardı."

Vişne değil katkılı havuç suyu
"Staj yaptığım yer birçok büyük firmaya meyve suyu konsantresi yapıp gönderiyor. Kara havuç suyuna vişne aroması katarak vişne suyu olarak etiketliyorlar.Piyasadaki çoğu vişne suyunun içeriği kara havuç suyu+aroma+boya

Fast Food zehir yuvasıymış!
Stadyumda Sosisli!
Stadyumun olmazsa olmazlarından sosisli her zaman temiz yerlerde üretilmiyor.

Çalışanlar Kötü şartlarda pişirilen ve uzun süre pişirme suyunun içinde kaldığını ifade ediyor. Bundan daha kötü olan durum ise; suyun içinde bekletilen ve satılmayan sosislerin yeniden buzdolabına koyularak, ertesi gün satılması!

McDonalds Kahvesi
Uzun zaman boyunca Mc Donalds'ta çalışan kişiler McCafe Makinesi'nin temizliğinin tahmin edeceğinizden daha da kötü olduğunu ifade ediyorlar. Makinenin içindeki tüpler ve diğer parçalar oldukça pis tutuluyor.

McDonalds Tavukları
Bir McDonalds çalışanının açıklamasına göre McNuggets'lar bilindiği gibi taze tutulmuyor! Buzluktan gün içinde çıkarılan ve çıkarıldığı gibi kızartılması gereken bu yiyecekler uzun zaman dışarıda kaldıktan sonra kızartılıyor.

Taco Bell Et ve Fasülyeleri
Bir Taco Bell çalışanı fasülye ve et içeren yiyeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini söyledi. Zararlı maddelerle karıştırılan fasülye ve biftek saç jölesi kıvamını aldıktan sonra kızartılıyor.

Wendy Restoranı'nın Chili Sosu!
Bir çalışansa hamburger ve ızgara ette kullanılan chili sosunun hazırlanışı sırasında hızlı olmak için, biber, fasülye ve su dolu bir kapta etlerle karıştırılarak bakteri oluşturduğunu ifade etti.

Starbucks'ın sırrı!
Starbucks'ta çalışan bir elemansa en çok tercih edilen kahvelerin içindeki karışımların bazılarının ne olduğunu bilmediklerini ifade ettiler.

KFC'nin Barbekü Sandviçi
KFC restoranında çalışan bir elemansa asla Barbekü soslu sandviç yenmemesi gerektiğini ifade etti. Eleman bayat tutulan tavukların günlerce bekletildikten sonra kızartıldığını ifade etti.

Yumurtalı Hamburger
Çoğu yerde bulunan bir yiyecek olan yumurtalı hamburgerin içindeki yumurtaların kızartıldıktan sonra saatlerce bekletildiğini ifade eden bu tip restoranlarda çalışan elemanlar, sipariş gelince yumurtaların ısıtıldığını söyledi.

Dunkin'Donuts kabusu
Çoğu insanın favori yiyeceğinin taze olmadığı ortaya çıktı. Bu kurumda uzun süre boyunca çalışan elemanlar; donutların dondurulmuş olduğunu ve sipariş geldiğinde ısıtıldığını ifade ediyor.

Sinema keyfi patlamış mısır!
Sinemanın vazgeçilmezi patlamış mısır satan yerde çalışanlar mısırların o kadar da taze olmadığını ifade etti. Sabah erken saatlerde yapılan mısırların sıcak kalmalarını sağlayan bir makinede bekletildiklerini ifade etti.

Restoranda limondan uzak durun
Bir restoran çalışanı ise genelde restoranların mutfağında tutulan limonların her bakteriyi aldığını ve bekletilen limonların müşterilerin içeceeklerine atıldığını söyledi.

Sonic'in Tavuk Sandviçi
Bu restoranda kullanılan tavukların taze olmadığını ifade eden uzmanlar, tavukların tamamen bayat olarak servis edildiğini ifade etti.

Taze Sanılan Kek ve Pastalar Dondurulmuş
Panera Pasta restoranında çalışan bir kişi ise bu restoranda taze pişirilmiş sanılan ekmek, kek vb ürünlerin tamamiyle dondurulmuş olduğunu ifade etti.

Chipolte böreği
Çalışanlaru çok tercih edilen bu yiyeceğin içinde kullanılan malzemelerin bayat ve sağlıksız ortamda pişirildiğini söylediler.

Slurpee Makineleri pis!
Uzun yıllar boyunca burada çalışan kişiler, bu ürünün olduğu makinenin yıkanmadığını ve uygun koşullarda kullanılmadığını ifade ediyor.

Fast Food Salataları
Fast food restoranlarında kullanılan salata malzemelerinin taze olmadığını söyleyen çalışanlar üzerinde kullanılan soslar dahil olmak üzere dondurulmuş olduğunu ifade etti.

Ton Balığı Gözü (Japonya-Çin)

Canlı Balık (Çin)

Kurutulmuş Kertenkele (Japonya)

Balık Kafası Turşusu (Asya)

Çiğ Ringa Balığı (Hollanda)

Çiğ Ahtapot (Çin)

Çürük Soya fasülyesi (Asya)

Büyük Su Böceği (Tayvan)

Çiğ Balina Eti (Japonya)

Beyaz Karınca Yumurtası (Bangkok)

Kara Böcek ve Akrepler (Çin)

Böcekler ( Chicago, Amerika)

Kurtçuk Peyniri ( Sardinia,İtalya)

Tavuk Kıkırdağı (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

Domuz Yağı (Güney Afrika)

Morina Balığı Spermi (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

Timsah (Çin)

At Ayağı (Çin)

ASKERİYE GİBİ EĞİTİM!
Çin'de çocuk jimnastikçiler özel okullarda sıradışı bir antrenmana tabi tutuluyor.
Geleceğin Çinli jimnastikçileri, çok küçük yaştan itibaren spor salonlarında oldukça ağır ve yapılması güç antrenmana zorlanıyor.
Çin’de bir spor okulunda çekilen bu fotoğraflar, çocukların ne kadar sert ve yoğun antrenman programlarına tabi tutulduğunu gözler önüne seriyor.
NÜFUS ARTIŞI DURDURULAMIYOR!
Tek istedikleri güzel bir sonbahar yürüyüşüydü... 

Burası, Çin’in aslında nüfusunun o kadar da yoğun olmadığı bir bölgede sıradan bir üniversitenin girişi...

Sabahın 6’sında semt pazarından bir görüntü... 
Bir metro durağının yakını burası. Bir kadın bisikletini park edecek yer arıyor. 
Yine sıradan bir liseden bir sınıf. Yüzlerce öğrenci aynı anda sınavda... 
Eve dönüş saatinde bitmeyen trafik çilesi... 

Yeni yıl zamanı su festivalinden bir fotoğraf...

Golden Week’te bir tren istasyonu görüntüsü. Onların meşhur tatil haftası... Bu yıl sadece 1 hafta içinde 480 milyon yolculuk gerçekleştirildiği duyuruldu.

 Dalian’da bir plajdan fotoğraf. 
Havuzda da görüntü farklı değil. Buraya girişin ücretsiz olmadığını da ekleyelim... 

Çocuklarını yerleştirmeye gelen aileler ise mecburen spor salonundaki minderlerde uyumak zorunda kalıyor o gece için...

Çin’de alışveriş merkezlerine ve fuarlara böyle giriliyor... 
Binlerce polis memuru ’küçük çapta’ bir seminere katılmış...
Şangay’da alışveriş yapan insanlar...
Binlerce vatandaş iş ilanlarını incelerken ve başvururken... 

Çin’de bir havalimanından müşteri bekleyen taksilerin görüntüsü...

Yeni yıl zamanı su festivalinden bir fotoğraf...
Hubei eyaletinin Vuhan kentinde bir öğrenci yurdunun dışarıdan görüntüsü... 
Haftanın her günü her saati toplu taşımanın bu yoğunlukta olduğunu düşünün! 
Bu haber toplam 3186 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.