1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Fransa’ya karşı protesto
Fransa’ya karşı protesto

Fransa’ya karşı protesto

Memur-Sen İl Başkanı Recep Akdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron´un İslam karşıtı ifadeleri ve Peygamberimiz Hz. Muhammed´e hakaret içeren karikatürle ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, "İnancımızı ve değerlerimizi koruyacağız.

A+A-

Memur-Sen İl Başkanı Recep Akdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron´un İslam karşıtı ifadeleri ve Peygamberimiz Hz. Muhammed´e hakaret içeren karikatürle ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, "İnancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanmayı güçlendireceğiz ve birlikte savaş açacağız." dedi.
 

HZ. MUHAMMED´E HAKARET İÇEREN KARİKATÜRLER
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron´un İslam karşıtı ifadeleri ve Hz. Muhammed´e hakaret içeren karikatürler, Memur-Sen Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından protesto edildi. Memur-Sen ve bağlı sendikalar tarafından Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un son günlerde İslam´a ve İslami değerlere karşı kullandığı ifadeler ile Hz. Muhammed´e ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkmasına ve Müslümanları aşağılamasına tepki amacıyla basın açıklaması düzenlendi.
Kırıkkale Nur Camii ve Külliyesi önünde toplanan Memur-Sen'de bağlı sendika temsilcileri ve üyeleri, basın açıklamasında bulunarak çeşitli sloganlar attı.
 

MACRON KİRLİ SİYASETİNE MALZEME ARAMAKTADIR
Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan burada yaptığı konuşmada, "İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Avrupa´daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron´da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron´un sözde ifade Özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkmak teröre ve kine ortak olmaktır" dedi.
 

KORKU İÇİNDE YAŞIYOR
Macron'un korku içinde yaşadığını belirten Akdoğan, şunları söyledi: "Bu bir akıl yitimidir. Macron siyasette yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyaset söylemleri kullanması kendi ülkesi milletvekili tarafından dahi "bu ülke akıl mı yitirdi" şeklinde eleştirilmiştir. Macron, insandan korkuyor, Macron adaletten korkuyor, Macron İslam´dan korkuyor. Özgürlük insanın dünya insanın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları hakaret etme küçük görme şiddete çağrı amacı yapan kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlerle birlikte cevap verilmelidir. Onlara yenilgiyi tattırmalıyız. İnancımız farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görülebilir ama çok temel bir ortaklığımız var. Biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olmayacaktır. Biz insanız. Elbette inanacağız. Biz insanız. Elbette insan onurunu savunacağız. Biz insanız. En kesin şekilde söylüyorum ki, inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanmayı güçlendireceğiz ve birlikte savaş açacağız."

MACRON ALEYHİNE SLOGANLAR ATILDI

Etkinliğe katılan üyelerden Selami Doğan da, "Alemlere rahmet olarak gönderilmiş peygamberimize Macron değil, kim olursa olsun hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur. Bizler nasıl onların kutsallarına dil uzatmıyorsak onların da bize dil uzatmaya hakkı yoktur." ifadelerini kullandı. Eğitim-Bir Sen Kırıkkale İl Başkanı Yasin Pekuz da açıklamalarda bulunarak, "Bizim düşüncemizde, dinimizde, ahlakımızda hiçbir yerimizde inançlarla dalga geçmek, alay etmek zaten yoktur. Bizim en sevgilimiz Hz. Muhammed (s.a.v) hakkında yapılan her türlü karalama, kötülük, karalama, karikatür vs. verebileceğimiz son vakte kadar tepkiyi gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımızdan en alta kadar vatandaşlarımıza kadar hepimiz gerekli tepkiyi göstermemiz lazım." diye konuştu. Düzenlenen etkinlik, Peygamberimize çirkin saldırıda bulunan hain Macron aleyhine sloganlar atılmasının ardından son buldu.

Bu haber toplam 877 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.