1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. FETOCULARLA VE PKKLILARLA MÜCADELE SAĞLIKLI YÜRÜTÜLMÜYOR
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

FETOCULARLA VE PKKLILARLA MÜCADELE SAĞLIKLI YÜRÜTÜLMÜYOR

A+A-

15 Temmuz ihtilâli başarısız oldu. Başarısız olmada en büyük pay HALKINDIR. 250 ŞEHİT VE 2500 GAZİ PAHASINA İHTİLÂL DURDURULDU. FETOCULAR BAŞARSALARDI, Cumhurbaşkanı ve Başbakan başta olmak üzere, Bakanlar, AKP yönetim kadroları kısa sürede yargılanacaklar ve idam edileceklerdi. İl, İlçe ve Belediye Başkanları hapse atılacaklardı. İl Genel Meclisleri ve İl ve İlçe meclisleri ağır cezalarla cezalandırılacaklardı. Muhalefet partilerinin de önde gelenlerine, kim bilir ne ağır cezalar verilecekti. Demokrasimiz bir kere daha yaralanacaktı.

            Bu kadar büyük ve toplumu darmadağın edecek bu darbeciler için ne yapılıyor? Bir yıla yakın zaman geçti. Darbecilerin elebaşlarından çoğu YURTDIŞINA KAÇTI. Niye kaçırdınız? Yargının eline düşenler, yargıyla alay ediyorlar. İşi sulandırmak sevdasındalar. Yargılama uzadıkça, işin içinden çıkılamaz duruma geliniyor. Daha önce öyle olmadı mı?  Hele yargılanıp ta suçsuz sayılıp, berat edilenler ve suçlu olduğu halde berat kararı veren yargıçlar hakkında bir işlem yapıldı mı? Geçmişte Ergenekon, Balyoz, Ayışığı, Yakamoz davaları gibi yargılamalar toplumun yüreğini yakmadı mı?

            Gözle görülür tutuklamalar ve yargılamalar tabandaki FETULLAHÇILARLA sürdürülüyor. Efendim sen yurtlarında kalmışın. Ağabeylik ablalık yapmışsın. Toplantılara katılmışsın. Himmet paraları toplamışsın. Para yardımlarında bulunmuşsun. Bankalarına para yatırmışsın. Özel şifreli telefon kullanmışsın. Sendikaya üye olmuşsun. İyi de bu uygulamalar yasal değil miydi? Çocuğunu Fetullah okullarında okutmuşsun. Bu suçlamalar zurnanın son deliği. Bunların ihtilâlla, Amerikancılıkla, Hümeyni gibi Fetullah’ı cumhurbaşkanı olarak yurda getirmek gibi bir beklenti içinde olduklarını sanmıyorum. Bu suçlamayla karşı karşıya kalanlar, küçük menfaatler için bu işe bulaşmışlardır. Çocuğunu daha iyi bir okulda okutmak, sıkıntıya düşmeden bir işe girmek, terlemeden bir makam sahibi olmak, KEPAZE SINAVLARINDAN başarılı olmak, istediği üniversiteye girmek, polis ve asker olmak için bu işe bulaşmışlardır.

            Fetullahçılığın iç yüzünü bilenler anlatıyor. Fetullahçılık piramidi yedi basamak diyorlar. Bence birinci ve ikinci basamaktakiler kişisel çıkarları için oradalar. Asıl suçlu olanlar, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve de yedinci basamak içinde olanlardır. Ve iktidarı silah yoluyla ele geçirmeye çalışanlardır. Ordunun, emniyetin, yargının içindeki Fetoculardır. Sermayecilerden Fetocu olanlardır. Bürokrasinin içindeki Fetoculardır.

            Kimseye akıl vermek benim haddim değildir. Ancak moda ifadeyle, çaycıyla, çorbacıyla, efendim anasınıfı öğretmeni, sınıf öğretmeni ve hizmetli memurla uğraşmak iktidara zarar vermektedir. Dosyalar sunarak Amerika’dan Feto’yu istemek. Sen elindeki suçluların kaçmasına ortam hazırla. Adam kaçsın. Sonra da bunlar suçlu. Bize iade edin.  Bilmiyor musunuz iade edilmeyeceğini? Niye boş yere iş yapıyor görünüyorsunuz? Kuru sıkı söylemlerle bir yere varılmaz.  Feto bu gücü nereden aldı? Amerika’nın ve CİA’nın kontrolünde değil mi?  Temmuz başarısız oldu diye Amerika, Türkiye üzerinde emellerinden vaz mı geçecek? Şunu biliniz. Feto’yu da Sığınmacıları da vermezler. Vermeyecekler de.

            Bir dönem ASALAYLA, bir dönem APOYLA, Kİ APO daha bitmedi. Bir dönem de FETO ile, Türkiye’yi kontrolü altında tutmaya çalıştılar. Zarar verdirdiler. Ama istediğini tam alamadılar. Bundan sonra da hem Amerika, hem Avrupa, çeşitli kanallardan Türkiye’ye saldırılarına devam edeceklerdir.

 Şimdi Feto ile mücadele sulandırılmaktadır. Etkin ve başarılı mücadele yürütülememektedir. İşin yargı ayağı tam işlememektedir. Yapıyoruz görünüp, yargılamaları geciktirmektedirler. Olmuyor! Bu iş böyle gitmemeli!  Üç ay içinde, bilemediniz beş ay içinde suçlular cezalandırılmalı, piramidin birinci ve ikinci basamağında olanlarda bir daha bu gibi pis işlere girmemeleri istenerek serbest bırakılmalıdır.

Sahi Fetocular her kurum içine sızmışlar. İyi de siyasi Partiler içine sızmamışlar mı? Fetoculuk sayesinde milletvekili, il, ilçe başkanı, belediye başkanı olmuş, parti meclisleri ve merkez karar organlarına seçilmiş olanlar yok mu? Yok mu diyorsunuz?  Diyorsanız Allah size akıl versin.

 

Bu yazı toplam 919 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.