1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. EY İSLAM ÂLEMİ NE YAPIYORSUN?
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

EY İSLAM ÂLEMİ NE YAPIYORSUN?

A+A-

Yahudü yahuduyu, ermeni ermeniyi, hiristiyan hiristiyanı tutuyor, her nerede olursa olsun hemen birbirine sahip çıkıyor, eksiğini tamamlıyor, maddi manevi destek çıkıyor. Onlar bunları yapanken islam alemi ne yapıyor, bunu bilmeyecek ne var, ya yuhudinin, ya hiristiyanın, yada ermeninin uşaklığını yapıyor. Türk Devleti kendi yurdunun selameti için Irak’la, Suriye ve lipya ile uğraşan, yurdunun korunması için bu devletleri paylaşmaya çalışanlarla mücadele ederken, İslam aleminide temsil eden Suudi Arabistan, Birleşik Arap emirlikleri ve Mısır gibi devletler Türkiye Devletinin bu uğraşını kınıyor ve Türk Devletini işgalci olarak yorumluyorlar. Türk Devleti işgalci değildir kimsenin toprağında gözü yoktur, ama yurdunun korunması için Irakta da, Suriyede de, Lipyada da bulunmak zorundadır, Irak ve Suriyeden kara sınırlarını, lipyadan da Akdenizde ki varlığını korumak zorundadır. Esas işgalciler Irakı Suriyeyi, lipya’yıpetrol hırsıyla işgal ederek o devletlerin halkının, harriyetini, namusunu, yurdunu paylaşanlardır. Kurdukları düzenle amaçlarını gerçekleştirmek için kullanacaklarını yönetime getirerek istedikleri gibi atlarını oynatanlardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti KUDÜSÜ savunurken Mekke’den gelen bir ihanet Mekke’de toplanan İslam Dünyasından 1000 ne yakın din insanının katıldığı bir toplantıda sözde Uleme’dan oluşanlar alev alev yanan İslam aleminin sorunları yerine Türkiye ile ilgili bir karar almışlar, ne demişler biliyormusunuz “Türkiye’nin lipya’daki varlığını kınamışlar” ne güzel islam aleminin derdine çare olmuşlar. Onların derdi KUDÜS olamaz onlar kul oldukları Amerika’nın, İsrail’in ne düşündüğüne bakarlar, emiri öyle almışlardır. İslam alemini temsil  ettiklerini zanneden bu Ulema’lar oturdukları Mekke’deki o kutsal topraklardan utansınlar yeter.

Türkiye’nin Lipyada olmasından rahatsız olanlar Güney Kıbrıs hükümetinin İsrail, Mısır, İtalya, Fransa ve Yunanistan şirketleriyle anlaşıp Akdenizi kendi amacına uygun kullanmasına Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Hükümetinin olurmu vermesini bekliyorlardı Türkiyenin Akdenizde önünü kesip elini kolunu oynatamaz halemi getireceklerini sanıyorlardı. Akdenizin altındanda üstündende Türkiye’yi kimse dışlayamaz.

Yurdumuzun korunması için Suriye topraklarında görev yaparken şehit olan Mehmetlerimizin acısı milletimizin içini acıtırken halen PKKya terör demiyen T.C. vatandaşı var bunlar PKKnın 1 aylık çocukları annesiye havaya uçuran Kürt, Türk demeden sivil kadın çocuk katleden, çobanları işbirlikçi diye direklere asıp infaz eden yol yapımında çalışan işçileri öldüren, çocuk yaşta gençleri canlı bomba yapıp şehirlerde hayatlarını söndüren, halkına hizmet eden doktor, hemşire ve öğretmenleri kurşuna dizenlere halen terör demiyenler ağızlarından demokrasiyi, hukuku hiç düşürmüyorlar. Ey milletim her vücutta zararlı mikrop vardır, o zararlı mikrop vücut zayıf düşünce görevine başlar onun için milletimizi zayıf düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim dışdaki düşmanlarla uğraşırken içimizdekileri ihmal etmeyeyim, zaman uyuma zamanı değil daima uyanık durma zamanıdır, bu milletin bayrağını indirtmeyelim, ezanını susturmayalım, bir çakıl taşını hiçbir çakala teslim etmeyelim. Eğer uyur zaafa kapılırsak şehitlerimizin kemikleri sızlar, gazilerimiz rahatsız olurlar bunları hiçbir zaman unutmayalım, daima hazır olalım.

Bu yazı toplam 2039 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.