1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Ey Avrupa (Fransa)
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Avrupa (Fransa)

A+A-

Tarihler boyuncu Avrupa Devletleri ya bireysel yada toplu olarak Müslüman Türkleri daima düşman olarak kabul edip bir türlü dost olamamışlardır. Halende bu açık veya gizli düşmanlıklarına devam etmektedirler. Bununda borazancılığını (Fransa) yapmaktadır. Fransa şimdiki Avrupa devletlerini yanına çekmeye çalışmakta her türlü istismarı bizzat kendisi yaptırmaktadır. Bunun tek sebebi var oda Türkiye Cumhuriyeti Devleti için emredin efendim demediğindendir. Onlar senelerce Asya’yı Afrika’yı sömürdüler halende sömürmeye devam ediyorlar. Bu sömürü düzenine karşı gelen masumların sömürülmesine engel olmaya çalışan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sevmiyorlar.

Tarihler boyunca dedim çünkü 1402 Ankara savaşını bile zamanın Avrupalıları Fransa ve İngiltere başta olmak üzere Osmanlıların Avrupa’yı rahatsız edeceğinden korktukları için Timur’a elçiler göndererek, hediyeler vererek Ankara savaşını kazanmışlardır. Böylece Osmanlı’ya ilk zararı vermişlerdir. Avrupa’nın korkusu Müslüman Türklerdir. O zaman öyleydi şimdide öyle oluyor. Haçlı seferleri de bunun devamıdır. Bunlardaki bu din düşmanlığı hiçbir zaman bitmez. Onun için millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti teknolojide ilerledikçe, kendi ihtiyaçlarını karşılamaya başladıkça, onlara muhtaçlığı azaldıkça bunu da hazmedemiyorlar.

Biz millet olarak aç kaldığımız, en çok yoksul olduğumuz zamanlarda bile Mustafa Kemal Atatürk başkanlığında Kurtuluş Savaşını kazanmış bir milletiz. Bunu Avrupalılar iyi bildikleri halde daha akıllanmadılar. Yine bizim dediğimizi yapacaksınız havasındalar. Artık madenlerimizi biz işleteceğiz. Petrolümüzü, doğalgazımızı biz çıkaracağız. Savaş araçlarımızı biz yapacağız. Bineceğimiz trenimizin en iyisini biz yapacağız. Ürettiğimiz ürünlerimizin ihracatını biz yapacağız. Zaman gelecek ihracatımız, ithalatımızı geçecek bu bilgi ve beceriye sahibiz.

Ey Avrupa (Fransa) siz Türk Milletini ne kadar zorlarsanız zorlayınız, milli ruhundan asla saptıramazsınız. Türk Milleti her zaman her zorluğa karşı nasıl bir ve beraber olmuştur bunu göstermiştir. Siz siyasi çekişmeleri bahane ederek bu milleti böleceğinizi mi zannediyorsunuz. Bu millet kendine zarar geleceğini sezdiği zaman parti falan dinlemez. Bir olur, bütün olur kötü niyetlilerin karşısına hep birlikte çıkar. Ey gafil Avrupa bunu daha öğrenemediysen bunda sonra çabuk öğren. Bu milletin mayası sağlamdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu yazı toplam 3484 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.