1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Engelliler için komisyon kuruldu
Engelliler için komisyon kuruldu

Engelliler için komisyon kuruldu

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen tarafından düzenlenen, Uluslararası Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikaları toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan’da katılım sağladı.

A+A-

ZULME UĞRAYANLARIN YANINDAYIZ

Toplantıda, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışma hayatındaki zorlukları aşmak, daha nitelikli, güvenli ve huzurlu çalışma ortamları sağlamak, çalışanların emeğinin ve hakkının korunması için örgütlenme mücadelesi veren sendikacı dostlarıyla bir arada olduklarını kaydetti. Memiş, Sempozyumun, dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa, zulme uğrayan ve türlü mağduriyetler yaşayan insanların dostu, güven duyduğu ülke olan Türkiye’de gerçekleştirildiğini aktardı.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Memiş, "Bizler, başkaları açken tok yatmaktan kaçınan bir inançtan geliyoruz. Bütün insanlığın, dünyanın kardeş ve ‘göklerin hepimizin ortak tarlası olduğu’ gerçeğinden ve bilincinden yola çıkarak, hangi kıtadan, hangi ülkeden gelmiş olursak olalım, insanlığın tüm dertleriyle, sıkıntılarıyla ve tabii ki bunların çözümleriyle ilgili ortak düşünce ve projeler geliştirmek için var gücümüzle çalışmalıyız" dedi.

ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILIYOR

Sağlık-Sen’in kurumsallığını tamamlama noktasında önemli adımlar attığını söyleyen MEMİŞ, “Kadınlar ve Engelliler Komisyonumuz kuruldu. Kendi mekanında hizmet veren şube sayımız sürekli artıyor. SASAM olarak, gündem belirleyen, akademik ve bürokratik camiada takdirle karşılanan çalışmalara imza atıyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet politikalarına katkı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

İMANİ SORUMLULUĞUMUZDUR

Ülkemizin yanı sıra, dünya mazlum ve mağdurlarını ilgilendiren konulara karşı da hassasiyetle yaklaştığımızı ifade eden Memiş, “Biz Türkiye olarak dünya mazlum ve mağdurlarının umuduyuz. Umudunu Türkiye’ye bağlayan insanların varlığını bilmek sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Bu sebeple, kamu görevlilerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz için sendikacılık yaparken, gönül coğrafyamızın uzandığı yerleri de ihmal edemeyiz. Bu hem insani, hem de imani sorumluluğumuzdur” dedi. Toplantıya Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan’da katılım sağladı.

Haber-Foto: Ahmet Tezel

 

 

Bu haber toplam 657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.