1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. EMRET SAYIN ABD’LERİ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

EMRET SAYIN ABD’LERİ

A+A-

Anladık dünyanın jandarmasıydın, her şey senin emrin doğrultusunda olurdu. Bu dünyanın içinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’de vardı. Ama o köprünün altından çok sular geçti ne sen A.B D’sin ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti o değil artık emredersiniz dönemi kapandı. Dünyanın bu konumunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti de söz sahibi bu devletin Cumhurbaşkanı “ dünya beşten büyüktür” derken acaba ne demek istiyordu. Bunu sizde Avrupa Devletleri ’de çok iyi biliyor. Ve bu sözleri hazmedemiyorsunuz. Nedir bu beş devlet dünyayı parmağına takıp istediği gibi yönetsin kendi menfaatleri neyi istiyorsa o yönde karar versinler. Hani dünyaya demokrasi dersi veriyordunuz, demokrasi bunun neresinde. Siz masum devletleri sömürün onların yer altı yer üstü kaynaklarını istediğiniz gibi kullanın ama onlara yaşama hakkı tanımayın. Bumu demokrasi sözcülüğünün karşılığı tabiki doğruyu sizde biliyorsunuz ama işinize öyle geliyor.

                Şimdi güncel konulara değinelim Türkiye Cumhuriyeti devleti (NATO’DA) Yani Amerika Birleşik Devletlerinin NATO müttefiki, bu ne demek her konuda ortağız kader birliği yaptık, birimize gelecek zarara karşı birbirimizi koruyacağız. Birbirimizi savunacağız. Ama oluyor mu? Türkiye Cumhuriyeti devleti terörle mücadele ediyor komşu devletlerin toprak bütünlüğü için uğraşıyor NATO müttefiki Amerika ne yapıyor Türkiye’nin düşmanı olanlarla dost oluyor, onları destekliyor teröristlerle birlik olup onları silahlandırıyor o silahlar Türk milletine dönüyor. Askerini, koruyucusunu polisini şehit ediyor. Bundan utanmıyor. Ele geçen silahları satarak parasını düşünüyor. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin kendisini savunmak için yaptığı girişimleri engellemeye çalışıyor. Benim dediğim olacak gibi efelik yapıyor.

                Devletimizin güvenliği için Rusya ile yapılan (S- 400) füzelerinin yanlış olduğunu bir NATO ülkesinin Rusya ile silah yani ( S-400) füzesi anlaşmasının yapılmasının uygun olmadığını bağırarak söylüyor. Ey Amerika sen NATO ülkesi müttefikine karşı kullanılan silahları bütün terör örgütlerine nasıl veriyorsun senin yaptığın mubah Türk devletinin yaptığı günah öylemi. Sen devlete karşı terör örgütünü koruyorsun. Onları besliyorsun ama unutma bu silahlar er veya geç sana da döner. Terörün dostu olmaz. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın birçok yerinde masum insanları korumak için bulunuyor. Her gittiği yerde huzur sağlıyor siz ise Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da bırakın huzur sağlamayı orada ne demokrasi koydunuz ne namus koydunuz, oraların eski yöneticilerini aratır oldunuz. Çünkü sizin girdiğiniz yerde huzur olmaz sizin girdiğiniz yerde din ve namus kalmaz

                Evet, dünya beşten büyüktür bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti her konumda söyleyecek. Haykıracak masum milletlerin hamisi olacak onun için kendi menfaatine ne gerekiyorsa o anlaşmaları yapacak ne Amerika’dan ne de Avrupa devletlerinden emir almayacak bu güce sahiptir kendi yağıyla kendini kavuracak güçtedir bunu bütün dünya bilmelidir.

               

Bu yazı toplam 789 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.