1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Emniyet öğrenciler için tedbir aldı
Emniyet öğrenciler için tedbir aldı

Emniyet öğrenciler için tedbir aldı

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, ülkemiz genelinde 2013–2014 Eğitim-Öğretim Döneminin 16 Eylül 2013 tarihinde başlayacağını,  ilimiz...

A+A-

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, ülkemiz genelinde 2013–2014 Eğitim-Öğretim Döneminin 16 Eylül 2013 tarihinde başlayacağını,  ilimiz merkezinde Emniyet Müdürlüğü tarafından önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda tedbirler alındığını dile getirdi.

20 MOTORİZE EKİP VE 1 YAYA DEVRİYE GÖREVLENDİRİLDİ

İl Emniyet Müdürü Kartal, eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda okullarına rahat bir şekilde gidiş-gelişlerini sağlamak amacıyla, ilimiz merkezinde bulunan 24 lise ve bir ortaokulda 20 motorize ekip ve 1 yaya devriye görevlendirildiğini söyledi. Kartal yaptığı açıklamada şu ifadelere; “Görevlendirilen ekipler; okul idarecileri ile koordineli bir şekilde okul yakın ve uzak çevresinde koruyucu ve önleyici güvenlik önlemlerini alarak, çocuklarımızın madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunması, ruhsal ve bedensel yönden olumsuz unsurlardan korunması, öğrencilerin yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerin etkilerinden uzak tutulması ve okulların  yakın çevresinde bulunan umuma açık yerlerin, internet kafelerin, elektronik oyun salonları ile park ve bahçelerin denetlenmesini yaparak öğrencilerin şiddet olaylarından uzak tutulmasını sağlayacak tedbirleri alarak ülkemizin geleceği çocuklarımıza güvenli bir eğitim öğretim ortamı sağlayacaktır”

emniyet ogrenciler1İRTİBAT GÖREVLİSİ

“Müdürlüğümüz kadrosunda görevli rütbeli personel, ilimiz merkezinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyinde okullara sorumlu ‘İrtibat Görevlisi’ olarak görevlendirilmiştir. İrtibat görevlilerimiz sorumlu bulundukları okulları sık sık ziyaret ederek, okullar ve çevresinde alınacak tedbirlerle ilgili okul idarecileri ile görüş alış verişinde bulunacaklardır. İlimiz Merkezinde bulunan 2 lisede birer Polis Memuru okul polisi olarak görevlendirilmiş, görevlendirilen personel eğitim öğretim saatleri içerisinde okul idarecileri irtibat halinde bulunarak okul içi ve çevresinde eğitim ve öğretimi olumsuz yönde etkileyecek konulara karşı tedbir alacaklardır”

TRAFİK YOĞUNLAŞTI

“Eğitim öğretim dönemimin başlamasından sonra okul taşıtlarının da trafiğe katılması nedeniyle trafik yoğunluğunun artış göstermesi beklenmektedir. Bu kapsamda öğrencilerin ve okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve çocuklarımızın güvenli bir trafik ortamında eğitim ve öğrenimlerini sağlamak amacıyla trafik kurallarına uymayı bir yaşam tarzı olarak kazandırmak ana hedefimiz olacaktır. Servis sürücülerinin taşıma hizmetlerini yerine getirirken uyması gereken kurallar hakkında eğitim çalışmaları yapılacak, öğrenci, veli ve okul idarecilerinin servis hizmetlerinden yararlanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında eğitim ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecek, ayrıca yapılan çalışmalara ilimizde mevcut görsel, işitsel ve yazılı basının aktif olarak katılması sağlanacaktır. Okul önlerinde gerekli trafik tedbirleri alınarak ve okul servis araçları hassasiyetle denetlenecektir” dedi.

 

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.