1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. EGO ve ASKİ memur personeline sosyal denge tazminatı verilecek
EGO ve ASKİ memur personeline sosyal denge tazminatı verilecek

EGO ve ASKİ memur personeline sosyal denge tazminatı verilecek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüklerinde çalışan memur personele “Sosyal Denge Tazminatı” verilmesine...

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüklerinde çalışan memur personele “Sosyal Denge Tazminatı” verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısını kabul etti.

Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında gündem maddelerinin görüşüldüğü Belediye Meclisi’nde ilk olarak Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüklerinde çalışan memur personele Sosyal Denge Tazminatı verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı okutuldu.

Kamu görevlilerine “Sosyal Denge Tazminatı” ödenebileceğine dikkat çekilen Başkanlık Yazısı’nda, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları EGO ile ASKİ Genel Müdürlükleri kadro ve pozisyonlarında istihdam edilen kamu görevlilerine en yüksek Devlet memuru aylığının ek gösterge dahil yüzde 100’ünü aşmamak kaydıyla verilmesi kararlaştırılan primin çerçevesi şöyle çizildi:

“Disiplin cezaları, iş bilgisi, verimlilik, sorumluluk, problem çözme kabiliyeti, üretkenlik, iş arkadaşlarıyla uyum, halkla ilişkiler, organizasyon kabiliyeti, takım çalışması, amirlerine itaat, görevlerine zamanında gelip gitmesi, temsil kabiliyeti, kullanılan rapor miktarı, kılık-kıyafete özen gibi unsurlar göz önünde bulundurularak tespit edilecek performans kriterlerine göre sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalanması, ilgili kriterlerin tespiti ve yıllar içinde eklenme ve değiştirilmesi konularında Genel Sekreterliğin yetkili kılınması.”

Büyükşehir, ASKİ ve EGO’da bu kriterlerin uygulanması, Sosyal Denge Sözleşmesindeki diğer hükümlerin Genel Sekreterlikçe belirlenmesi, Sosyal Denge Tazminatı’nın her yıl Belediye Başkanınca imzalanması, yeni yerel seçimler yapılıncaya kadar kararın geçerli olması konularındaki Başkanlık Yazısı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

İLÇELERDE KALKINMAYA DESTEK SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ilçelerde kalkınmaya destek projeleri Meclis onayından geçmeye devam ediyor. Ayaş, Beypazarı ve Güdül ilçelerinde ortak kullanılmak üzere mezbahane ve hayvan pazarı yapılmasına ilişkin Başkanlık Yazısı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Başkanlık Yazısı’na göre bu işletmeler yapıldıktan sonra protokolle ilçe belediyelerine devredilecek.

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.