1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Eğitimde ezberi bozacağız
Eğitimde ezberi bozacağız

Eğitimde ezberi bozacağız

Kırıkkale’de eğitim kalitesini artırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Eğitimde Yeni Vizyon Kırıkkale’ adı altında proje başlatıldı.

A+A-

Proje kapsamında yıl boyunca 22 alanda eğitimdeki sorunlar ve çalışmalar ön plana çıkartılarak, eğitim seviyesinin daha da artırılması sağlanacak.

22 ALANDA ÇALIŞMA YAPILACAK

Haftaya açılacak olan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü önemli bir projeye imza attı. Yeni yıla sıkı bir şekilde hazırlanan ve eğitimin seviyesini daha yükseklere çıkartmayı planlayan müdürlük, ‘Eğitimde Yeni Vizyon Kırıkkale’ projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Proje kapsamında 22 alanda eğitimdeki sorunlar ve çalışmalar ön plana çıkartılarak, eğitim seviyesinin daha da artırılması için çalışmalar gerçekleştirilecek.

EĞİTİM VE YÖNETİCİLER BULUŞTU

Valilik konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına; Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Keskin Kaymakamı Muammer Köken, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Prof. Dr. Servet Özdemir, MHP İl başkanı Erdal Baloğlu, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yücel Karabacak ile çok sayıda davetli katıldı.

DİĞER KURUMLARDA PROJE HAZIRLAYACAK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Haktankaçmaz,  eğitimde daha fazla zaman kaybı yaşanmaması gerektiğini belirtti. Haktankaçmaz, “2018-2019 eğitim ve öğretim yılının hemen arifesinde bir çalıştay ile hazırlıklarımızı gözden geçirmek, önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan çalışmaları anlatmak üzere bir araya geldik. Burada daha önceki yıllarda da bu kadar kapsamlı olmasa da daha ufak çaplı eğitim ve öğretim yılına hazırlık çalışmalarımızı gerçekleştiriyorduk. Milli Eğitim Müdürümüzün ve ekip arkadaşlarımızın hazırladığı proje kapsamında ki çalışmalar önem arz ediyor.

EĞİTİM HER ŞEYİN BAŞINDA GELİR

“Milli Eğitim Bakanımızın hafta sonu düzenlediği toplantıda ifade ettiği gibi artık eğitimde kıyameti koparmalıyız. Kırıkkale’de ki bu proje eğitimde küçük bir kıyameti koparacağı kanaatindeyim. İki gün boyunca yapılacak olan çalışmalarda hem bu vizyon belgesi sorunların çözümü için sunulacak. Kırıkkale’de ki eğitimlerde neler yapılabilecek bunlar tartışılacak. Eğitim her şeyin başı.”

KIRIKKALE’YE YENİ BİR NEFES KAZANDIRACAK

“Kırıkkale’de eğitim alanında iyi yerlerdeyiz. İnşallah yapılacak olan bu çalışma bir yıl boyunca bir kısmını kısa vade, bir kısmını orta vade, bir kısmını da uzun vade çalışma sonuçlarını gösterecek. Bu çalışma Kırıkkale’ye yeni bir nefes kazandıracak.  Hatta bu çerçevedeki çalışmalarımızla da bu konuda çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çocuğa yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.

KAYBEDİLECEK HİÇBİR FERT YOKTUR

Haktankaçmaz’ın ardından konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, eğitimde kaybedilecek hiçbir ferdin olmadığına değindi. Bu projenin Kırıkkale’nin eğitimdeki geleceğini etkileyeceğine dikkat çeken Tüfekçi, proje kapsamında ciddi başarıların elde edileceğine vurgu yaptı. Kırıkkale’de ke eğitim anlayışındaki ezberin bozulacağı sözlerinin altını çizen Tüfekçi, “Öğretmenlik meslek değil, bir çağrıdır. Sadece sınıfa girip çıkıp ders anlatmakla yetmez, o öğrencinin kalbine de dokunmak gerekir” şeklinde konuştu.

OKUMA BAHÇELERİ OLUŞTURULACAK

Öğretmenliğin bir memurluktan çok mesuliyet olduğuna vurgu yapan Tüfekçi, “Velilerimiz yavrularını, ülkemiz ise yarınlarını bizlere emanet ediyor. Bizlerde bu emanetlere en iyi şekilde sahip çıkarak elimizden gelen çaba ve gayretin daha fazlasını göstermeliyiz. Raporlama ve sonuçlama olarak iki gün sürecek olan çalıştayın proje kapsamı ise yıl boyunca devam edecektir. Devam edecek olan bu proje kapsamında önemsediğimiz çalışmalardan bir tanesi de okuma bahçeleri oluşturmaktır” dedi.

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZDİR

Bir şeyleri değiştirmenin vaktinin geldiğini ifade eden Tüfekçi, daha fazla zaman kaybının yaşanmaması için önemli bir projeye imza attıklarını belirtti. Tüfekçi, “Okullar açıldıktan sonra hepiniz göreceksiniz ki bu şehirde eğitimde bir şeylerin değiştiğini fark edeceksiniz. Bizlere sunulan bu imkanları, geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik harcamak için Kırıkkale’de ki bütün eğitim camiası seferberlik halinde çocuklarımıza daha kaliteli hizmetleri sunacaktır” ifadesinde bulundu. Konuşmaların ardından Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Servet Özdemir, Türk Eğitim sisteminin eksik olduğu alanlar konusunda sunum yaptı. 

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 887 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.