1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Eğitimde başarı daha da yükselecek
Eğitimde başarı daha da yükselecek

Eğitimde başarı daha da yükselecek

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Balışeyh ilçesinde ziyaretlerde bulundu Tüfekçi ilk olarak, Balışeyh Kaymakamı Kübra Kaplan'ı makamında ziyaret etti. 

A+A-

 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Bir süre sohbet eden Kaplan ve Tüfekçi, eğitim-öğretim faaliyetleri ve gerçekleştirilecek projeleri değerlendirdi. Ardından Balışeyh Kaymakamı Kübra Kaplan ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Balışeyh Prof. Tbp. Tüm General Derviş Şen Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kulaksız Şehit Doğan Yerlikaya Ortaokulu /İlkokulunu ziyaret ederek, Öğretmenler Odası Buluşmaları Projesi kapsamında öğretmenlerimiz ile bir araya geldiler. Okulu ve sınıfları gezerek, okul yöneticilerinden bilgi aldılar.

246 ADET OKULUMUZ BULUNMAKTADIR

Tüfekçi, “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de bugün başlamış bulunmaktadır. Yaz tatilinin ardından okullarımızı dolduran sevgili öğrencilerimize “Hoş Geldiniz” diyor, gözlerinden öpüyor, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Ayrıca değerli öğretmen arkadaşlarımızın ve pek kıymetli velilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutlar, sağlıklı huzurlu, birlik ve beraberliğimizin daim olduğu bir eğitim yılını geçirmelerini temenni ederim. 2019- 2020 Eğitim Öğretim yılı, sene başı itibariyle eğitim öğretimin genel durumu ile ilgili bilgiler şu şekildedir; Kırıkkale genelinde 22' i okul öncesi, 80'sı ilkokul, 77'si ortaokul, 67'u lise ve dengi okul olmak üzere toplam 246 okulumuz bulunmaktadır.”

AĞ ALTYAPISI KURULMUŞTUR

“Öğrenci sayısı;  İlimizde Okul öncesi 3.820, İlkokul 14.000, Ortaokul 16.139, Lise ve dengi okullarımızda 19.018 olmak üzere toplam 53.629 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca emek dolu, hummalı bir çalışma neticesinde toplam 421.734 adet ücretsiz ders kitabı öğrencilerimizin sırasına konmuştur. İlimizde kadrolu 3.450 öğretmenimiz bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 150 ücretli öğretmen görev yapmaktadır.  Fatih Projesi kapsamında okullarımızdan 41 Lise, 39 Ortaokul, 34 İlkokul,2 Özel Eğitim Kurumu olmak üzere toplam 116 okulumuza 2257 Etkileşimli Tahta, 114 Okulumuza Ağ Altyapısı kurulmuştur. 88 okulumuza Fiber İnternet Erişimi verilmiştir.

EBA ORTALAMA KULLANIM SÜRESİ

“İlimizde öğretmen ve öğrencilerimizin Eğitim Bilişim Ağı’ nı (EBA) aktif kullanmalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların sonucun da; EBA Ortalama Kullanım Süresine göre Türkiye İller sıralamasında Kırıkkale Türkiye 1. liğini devam ettirmektedir.

2019 yılında devam eden 5 eğitim yatırımı bulunmaktadır. Bu yatırımların 2’si devlet yatırım programında 3’si İl yatırım programı kapsamındadır. Yaz tatilinde 12 okulumuz büyük onarıma alınmıştır. Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi ile Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülen Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi kapsamında, İlimiz Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi pilot okul olarak belirlenmiştir.”

STRATEJİ ve PROJELERİMİZ

“Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi” adlı projemizin genel amacı ilimizdeki eğitimin başarısını ve kalitesini artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için öğrencinin gelişim süreci gerek okul içi gerek okul dışında takip edilerek öğrenme eksikliklerinin geri bildirimler yoluyla anında tamamlanması, yapılacak ortak sınavlar ve kazanım sınavlarıyla eğitimin niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. döneminden itibaren, ilimizde eğitimin tüm kademelerinde sosyal kültürel ve sportif etkinliklere çeşitlilik kazandırma, ilimizin eğitim başarısını arttırma, kendine güvenen, çözüm odaklı, geleceğe umutla bakan sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirme amacıyla Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ışığında çalışmalar yapmak, Kültürel, Sosyal ve  Sportif Faaliyetler, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimleri, Okullar arası Başarı Farklarının Azaltılması, Okullarımızda Ölçe ve Değerlendirme Uygulamalarını yürütmeyi planlamaktayız.

Haber: Sedat Gençay

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.