1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Eğitim çalışanlarının hepsi aşılanmalı
Eğitim çalışanlarının hepsi aşılanmalı

Eğitim çalışanlarının hepsi aşılanmalı

Koronavirüs salgını nedeniyle Eğitim-Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, bütün eğitim camiasının biran önce aşılanması gerektiğini belirtti.

A+A-

Koronavirüs salgını nedeniyle Eğitim-Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, bütün eğitim camiasının biran önce aşılanması gerektiğini belirtti. Avcı, “COVID-19 ile mücadelede, toplum sağlığı için kitlesel ve hızlı bir aşılamanın önemi Sağlık Bakanlığı’nca da ifade ediliyor” dedi.

ÇOK BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLENDİLER

Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya gelerek, aşı hakkında açıklama yaptı. Başkan Ayşe Avcı, “COVID-19 salgını toplumsal yaşamı ve toplumsal kurumları pek çok alanda derinden etkiledi. İlişkide oldukları kişilerle birlikte neredeyse tüm nüfus ile temas halinde olan okullar ve üniversitelerin bileşenleri, yani öğrenciler, öğretmenler ve veliler salgın nedeniyle yapılan kısıtlamalardan çok büyük ölçüde etkilendiler. Bir yıla yakın bir zamandır okullar ve üniversiteler yüz yüze eğitime kapatıldı ve büyük eşitsizliklerin eşlik ettiği bir uzaktan eğitim süreci yaşandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK

“Okul öncesi eğitim kurumları ve köy okulları yüz yüze eğitime başladı ve anasınıflarının, ilkokulların ve 8. sınıflar ile 12. sınıfların 1 Mart 2021’de bir biçimde açılacağı açıklandı. Yükseköğretimde uygulamalı bölümlerin yüz yüze eğitime başlayacak olması, ayrıca okulların kademeli biçimde açılması, etkileyeceği ekonomik ve sosyal alanlarla birlikte büyük bir nüfus hareketliliğine yol açacaktır. COVID-19 ile mücadelede, toplum sağlığı için kitlesel ve hızlı bir aşılamanın önemi Sağlık Bakanlığı’nca da ifade ediliyor.”

MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Yüz yüze eğitim öğretime geçilmeden meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerinin aşı programına alınmasını, Üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim kurumlarının tamamında görev yapan, taşeron işçilere, servis, kantin, yemekhane vb. alanlarda çalışanların aşı programına dahil edilmesini, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak talep ediyoruz.  Eğitim ve öğretim gibi önemli bir hizmet alanına dair alınacak kararlarda eğitim ve bilim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin karar süreçlerine katılmasının gerçekçi politikalar üretilmesinde hayati önemde olduğu açıktır. Eğitim ve bilim emekçilerinin sağlık hakkı, öğrencilerimizin eğitim ve sağlık hakkı için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Haber: Ahmet Tezel

 

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.