1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. DÜĞÜNLERDE DİKKATLİ OLALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

DÜĞÜNLERDE DİKKATLİ OLALIM

A+A-

İl Emniyet Müdürüm Sayın Mahmut Çorumlu ilimize geldiğiniz günden beri Kırıkkale’mizin huzuru için neler yaptığınızı bir vatandaş olarak gözlemliyoruz, başladığınız her işi en iyi şekilde başarıyla sonuçlandırıyorsunuz onun için bundan sonraki çalışmalarınızda da size ve ekibinize başarılar diliyoruz. Basınımıza yaptığınız bilgilendirme toplantısından ilimizdeki asayiş ve uyuşturucu ile mücadelede büyük başarılar elde ettiniz, ister uyuşturucu trafiğini önlemedeki başarınız ister satıcı ve kullanıcılar üzerindeki başarınız, okullarımız için aldığınız tedbirler takdire şayandır Sayın müdürüm sizin bu çabalarınıza Kırıkkale halkı olarak hepimizin yardımcı olması şarttır sizler bizim ve çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için çabalıyorsunuz, bu nedenle ister şehrimizde ister yurdumuzun diğer yörelerinde emniyet teşkilatına yardımcı olunmalıdır.

İç Anadolu’muzun bir şehri olan Kırıkkale’mizde de maalesef iyiymiş gibi yapılan bazı davranışlar hata ve yanlışlarla doludur. Bunların başında da ev düğünlerinde silah atma gelmektedir bunu bir şeref olarak düğüne önem verdiklerini zannedenler oysaki ne düğüne nede düğün sahiplerine şeref vermez tam aksine bir yanlışla düğün evinin sevincini acıya döndürür, ondan sonraki pişmanlık fayda vermez. Bu yanlışın yapılmaması için mahalle muhtarlarımızı bilgilendirmiş olmanız inşallah işlerinizin kolaylaşmasına ve acıların yaşanmamasına vesile olur. Düğün sahibi davetiyesinin altına silah atılmamasını not olarak yazdırır kişi o notu okur yine de hatayı işlemeye devam ederse sonucuna da katlanmak zorundadır. Her türlü ikaza rağmen halen silah atmayı adet haline getirenler sevdiğini zannettiği düğün sahibine en büyük kötülüğü yapmış sevinci, acıya çevrilmiş olur buna da hiçbir davetlinin hakkı yoktur.

Düğünler sosyal bir dayanışmadır, yani düğün sahibinin maddi olarak desteklenmesidir. O zaman silah atmak niye onun mermisine vereceğiniz parayı hediyenin içine katarak düğün sahibine verirseniz daha iyi olmaz mı? Olur tabi ama öyle düşünülürse sivil toplum kuruluşlarımızın da bu hususta emniyet müdürümüze yardımcı olmaları mahalli basın yoluyla halkımızı uyarmaları çok iyi olur, bunda ilk adımı atmalarını beklediğimiz sivil toplum kuruluşlarımızı, il ve ilçe belediyelerimiz başkanlarına örnek olmalarını bekliyoruz. Güzel bir tam sayfa duyuruyla düğünlerde silah atılmamasını duyuran “Mutluluğumuz acıya dönüşmesin” mesajı çok olumlu olacaktır. Bu mesajların diğer toplum kuruluşlarına da yük getirse de bıraktığı iz çok önemlidir. Bu davranışlar görev yapan emniyet teşkilatına güç verir, halkımızın da bu yanlıştan dönmesini sağlar gece gündüz vatandaşının huzuru için çaba gösteren emniyet teşkilatımızın değerli müdür ve bütün elemanlarına yardımcı olalım. Bu vatandaşlık görevidir milletimizin bütün elemanlarını mutlu eder. Sayın Müdürüm her türlü çabalarınızda size ve ekibinize başarılar diliyoruz. Allah yolunuzu açık eylesin.

 

Bu yazı toplam 519 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.