1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. DAHA İNANMAYAN VARMI?
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

DAHA İNANMAYAN VARMI?

A+A-

Bu güne kadar yaşımız gereği bazı savaşları gördük. Görmediklerimizi de okuyarak öğrendik. Hiçbir savaşta kaza ile olmaz ise ibadethanelerin bombalandığını görmedik. Ama bunu son zamanlarda çok görüyoruz ve duyuyoruz. Yurdumuzun Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerinde camilere saldırıldığını, yakıldığını gördük. Bunu kim yaptı tabiki halen bazı sözüm ona büyük devletlerin terör olarak kabul etmedikleri teröristler yaptı. Tabiki bunu ancak teröristler yapardı. Bu başıbozuklardan başkası ibadethanelere dokunmazlardı. Teröristler ise insan olmadıkları için hem camileri, okulları ve hastaneleri de yakıp yıkıyorlardı. Onlar için onlardan olmayanların yaşamaları gerekmiyordu. Bu acıları yurdunun içinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Avrupalılara, Amerikalılara anlatamıyordu. Anlatıyordu ama anlamıyorlardı.

Yurdumuz içindekilerle böyle uğraşmak zorunda kalırken, halen teröristleri bağrına basan Türkiye düşmanları bunlardan Türkiye sınırında Kürt devleti kurdurarak onları meşrulaştırmaya çalışıyorlardı. Bu Türkiye Cumhuriyeti topraklarından da oraya katkıda bulundurmayı düşünüyor teröristleri besliyorlardı. Buna Türkiye Cumhuriyeti Devletinin müsaade etmeyeceğini düşünemiyorlardı. Onun için binlerce tır dolusu silahla Türkiye’ye gözdağı vermeye çalışıyorlardı. Bu beslenen teröristler de her fırsatta yurdumuzun sınırlarında taciz atışları yapıyor can ve mal kaybına sebep oluyorlardı. Onlar askerin karşısına çıkamadıkları için ancak böyle kalleşçe sivilleri vuruyorlardı. Bunu görmeyen devletler Türkiye’nin kendisi için yaptığı savunmasını bile insan haklarına aykırı buluyorlardı.

Ey dünya Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son aldığı kararla Suriye’ye niçin girdiğini halen anlamadınız mı? Türkiye Cumhuriyeti Devleti Suriye’den toprak almak Suriye’de bazı yerleri işgal etmek için girmedi bunu bütün dünyaya ilan etti. Halen anlamayanlar olabilir? Suriye’den Türkiye Cumhuriyeti devletinin milletini rahatsız edici davranışları önlemek Suriye rejiminden ve terörist baskılarından yurdundan edinmiş Suriyelileri geri yurtlarına kavuşturmak istiyordu. İşte onun için Türkiye topraklarını rahatsız edilen bölgeleri temizlemek için Türk askeri Suriye’de bu faaliyetle Türkiye kendi toprağında kendi milletini rahatsız eden terörü önlemek zorundaydı. Halen başta Amerika Devleti bunu anlamayıp halen terörist denen çakallarla dirsek temasına devam ediyor. Yirmi dört saat önce Türkiye topraklarına yapılan saldırıyla camiyi içinde ibadet eden cemaatle bombalayan çakalları anlamak istemiyor musunuz?

Sizin insan hakları anlayışınız bu mu?

Terörist destekçisi devletler ile Suriye Devlet başkanının utanç duyacağı bir haberi de duyurmak istiyorum. Bu yıl (Davos’un )yıldızlarından biri Avustralyalı oyuncu Mülteciler Yüksek Kurulu iyi niyet elçisi olarak 23 Ocak günü Lübnan, Ürdün, Türkiye mülteci kamplarını ziyaret etmiş gördüklerini ve oradaki şartları görünce gözyaşlarını tutamamış.

Söyledikleri şunlar;

Mültecilerin masum insanlar olduklarını, terörist değil tek isteklerinin bir gün normal hayatlarına dönerek evlerine kavuşmaları olduğunu bu zaman içinde korundukları devletlere yararlı olabilmek için çalıştıklarını söylüyor ve diyor ki; bu insanlık dışı davranışları bütün dünyaya duyurmak benim görevim diyor. Tabiki duyan anlayan olursa.

Bütün dünya iyi anlamalı Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetlerinin Suriye’ye niçin girdiğini, her girdiği yerde huzur ve güvenini sağladığını, ey dünya iyi bil ki Türkiye Cumhuriyeti eli kınalı kuzularını sizin için değil kendi güvenliği için o topraklara uğurladı. Onların birinin canının yanmasının acısını seksen milyon Türk milleti yüreğinde hisseder. Bunu artık anlayın, çakallarla değil Türkiye Cumhuriyeti Devletine dost olun.

Bu yazı toplam 474 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.