1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ

A+A-

Bilindiği gibi 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçime günler kaldı, bu seçimin çok önemli olduğunu bütün milletimiz bilmektedir. Seçimde siyasi partilerimizin adaylarının hepsine başarılar diliyoruz. Hepsinin de amacının bu millete hizmet etmek olduğunu düşünüyoruz. Bu siyasi yarışın milletimizin menfaatine gerçekleşmesi temennimizdir. Hangi siyasi partimize milletimiz yetki verirse versin Türkiye Cumhuriyeti Devleti bundan sonra daima ileriye giderek kendi yağıyla kendini besleyecektir, bu bilgi ve beceriye bu zenginliğe ulaşmıştır.

Bu nenenle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin düşmanları zaten vardı şimdi daha da çoğaldı. Eski dostluklar, müttefikler unutuldu devletimize saldırmaya başladılar. Bu saldırılarını yurdumuzun içinde yandaş bularak yapmaya çalışıyorlar bunların amacı milletin temsilcileri siyasi partilerimizi birbirine düşürerek bundan faydalanıp kinlerini gerçekleştirecekler. Bunlardan hiçbir siyasi partimize dost olması mümkün değildir ama şimdi planlarını uygulayabilmeleri için kullanmaya çalışıyorlar. Bunda Avrupa’nın da Amerika’nın da amaçları aynı olunca hiçbir şey değişmez. Burada esas olan siyasi partilerimizin bunların tuzağına düşmemeleridir. Siyasi partilerimizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onu meydana getiren seksen bir milyon insanın temsilcileridir. Hiç bir dış gücün esiri olmazlar buna inancımız tamdır.

Kırıkkale’miz de ve bütün yurdumuzda seçimlerin Türk Milletinin vakarına yakışır şekilde geçmesi siyasi partilerimizin hizmet aşkıyla projeleriyle milletin karşısına çıkmaları yapılanlardan daha iyisini yapacağım diyebilecekleri ve onun üzerinde durmaları, hakikatlerden ayrılmadan milletimizin midesini bulandıracak söylemlerden kaçınmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu millet seçim bittikten sonra da bir arada yaşayacak bunu hiçbir zaman unutmamak lazım siyasilerimiz de az veya çok vekille milletin meclisinde bir araya gelip partilerine hizmet etmeye devam edecek çalışacaklardır. Bütün dileğimiz 25 Haziran 2018 günü sabah seçim heyecanı unutulup milletimizin taktir edeceği partisinin yönetiminde hizmetlerin devam etmesidir. Siyasi partilerimizin bundan önce yapılan seçimlerde bunu göstermiştir bundan sonra da o olgunlukta olacaklarından eminiz.

Bütün siyasi partilerimiz içte ve dışta Türk Milletinin düşmanı olanlara çok dikkat etmelidirler onların kışkırtıcı düşmanca davranışlarına kanmamalıdırlar. Onların bütün amacı siyasilerimizi birbirine düşürmek dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar vermektir onlar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü olmasını sesinin gür çıkmasın istemezler ve hazmedemezler. Milletimizin ekmeğiyle yetişmiş ama ne yazık ki bu milletin zararına çalışmış halen de çalışmakta olanlara da çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Dış güçler bunları da piyon olarak kullanıp milletimize zarar vermeye devam etmektedirler. Bu milletin evlatları dediklerimiz 15 Temmuz da ne olduklarını gösterdiler bu milletin kendi malıyla bu millete zarar verdiler yüzlerce cana kıydılar binlercesini sakat bıraktılar, milletin ekonomisini mahvettiler ama bu millet ikinci kurtuluş savaşı gibi yurduna sahip çıktı onlara bu fırsatı vermedi fakat bu kirli zihniyet halen milletin içine nifak sokmaya devam etmektedir, milletim bu vatansızların telkinlerine yalanlarına kanmayalım, halen onların kandırdıkları temizlenmeyle devam edilmektedir hem kendilerine hem de milletimize zarar verdiklerini anlamaları gerekmektedir. İstedikleri suçta ısrar edeceklerine Türk adaletine inanmaları, güvenmeleri gerekmektedir. Hep beraber devletimize sahip çıkalım onun zarar görmesine fırsat vermeyelim.

Bu yazı toplam 706 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.