1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Cumhur ittifakı ülke sevdasıdır
Cumhur ittifakı ülke sevdasıdır

Cumhur ittifakı ülke sevdasıdır

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Erdal Baloğlu, Cumhur ittifakıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

BALOĞLU: “CUMHUR İTTİFAKININ İÇERİSİNDE GÖNÜL VARDIR, ÜLKE SEVDASI VARDIR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Erdal Baloğlu, Cumhur ittifakıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Baloğlu, “Cumhur ittifakı iş bitimi dağılacak kuru bir ittifak değildir ve asla böyle görülmemelidir” sözlerine sadık ve uygun durmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜLKE BİZİM VE KANIMIZ CANIMIZ

Baloğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Ülkemiz üzerinde planlar yapan mihraklar, Türkiye’yi kaos ve kargaşa ortamına sürüklemek için düğmeye basmışlardır. ABD merkezli plan kurucuların yerli işbirlikçileri ile başlatmış olduğu taarruz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyefendinin Kalkışmanın daha ilk dakikalarında ki  açıklamaları, metanetli duruşu ve talimatları ile olayın seyrinin değişmesine sebep olmuştur. Rüzgârın nerden eseceğini bekleyen kişi ve gruplara fırsat vermeden MHP Genel merkezinden Ülkemizin bekası için ayrılmayarak Türk milletine büyük bir mesaj vermiştir. Bu ülke bizim ve kanımız canımız pahasına kimseye vermeyiz.”

GEZİ AŞIĞI SİYASİ PARTİLER

“Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandırılması akabinde kirli pazarlık ve münafıklık peşinde koşan şer odakları, siyasi çizgisi hiçbir zaman buluşmamış örgütleri, siyasi partileri, bazı platformları bir araya getirmek için girişimlerini hızlandırmışlardır. İngiltere’ye davet edilen siyasetçiler, görüntüsü milliyetçi görünen ama HDP ve onun terör uzantısı ile gizli ittifak yapan siyasi partiler, yine muhafazakâr çizgisi ile bilinen ve temsil ettiği topluluğu bu yönde organize eden siyasi hareketlerin Marksist Leninist ve diğer terör odaklı marjinal sol gruplar ile bunları bünyesinde barındıran GEZİ aşığı siyasi partilerle, FETÖ ve onun destekçilerini bir araya getiren organizasyon meselenin ne kadar ciddi olduğunu ortaya koymuştur.”

CUMHUR İTTİFAKI’NA İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR

“Hal böyle iken acilen milli bir ittifak büyük Türk milleti için zaruri olmuştur. O günün şartlarında, geçmişte yaşanan yönetim krizlerinin yaşanmaması, devlet ve hükümetlerin içine sızmaya çalışan yapılara dur demek ve hızlı karar almayı sağlayacak, dinamik bir hükümet sistemi ve bu sistemi kuracak koruyacak ve ilelebet devamını sağlayacak olan Cumhur İttifakı’na ihtiyaç duyulmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tarafından Türk milletinin bu talebi karşılanmış ve hiçbir pazarlık konusu yapılmadan Cumhur İttifakı kurulmuştur.”

ÜLKEMİZ İÇİN HİÇBİR PAZARLIĞIN İÇİNDE OLMADIK

“Bütün gayri milli yapılara ve onun kirli organizasyonuna rağmen yeni hükümet etme sistemi vatandaşlarımızdan onay almıştır. Kurulan bu ittifak Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için, Türk milletinin mevcut sınırlarında rahat ve özgürce yaşamaları için, içerden ve dışardan gelecek tehditlere karşı güçlü duruş sergilemek için kısaca yerli ve milli olmak için hayata geçirilmiştir.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Bu ittifaka bir seçim ittifakı olarak hiç bakmadık. Kaldı ki bir seçim ittifakı olsaydı MHP bugün hükümet içerisinde Bakanlıklar dahil olmak üzere birçok alanda müdahil olurdu. Ama biz ülkemiz için hiçbir pazarlığın içinde olmadık, talepte bulunmadık ve sınırsız destek verdik.”

VATANDAŞLARIMIZA YENİ SİSTEMİ ANLATTIK

“Doğru olan etik olan ve Milliyetçi Hareket partisine yakışanda bu idi. Özellikle seçim çalışmalarımızda hem teşkilatımız hem milletvekili adaylarımız önce Cumhurbaşkanımıza destek ve oy istedik. Yine il Başkanlığımız ve yönetimlerimiz başta saygıdeğer basın kuruluşlarımızı kendi yerlerinde ziyaret edip yeni sistemde nasıl oy kullanacağımızı anlattık. Yine Basınımızın kıymetli temsilcileri aracılığı ile vatandaşlarımıza yeni sistemi anlattık. Açık hava toplantılarımızda önce Cumhur İttifakına ve onun Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedik. Yani biz sayın Cumhurbaşkanımızın söylemi ile “Pazara kadar değil mezara kadar” bu ittifakın yanında durmaya devam edeceğiz. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin söylemi ile “Cumhur ittifakı iş bitimi dağılacak kuru bir ittifak değildir ve asla böyle görülmemelidir” sözlerine sadık ve uygun durmaya devam edeceğiz.  Bizim ittifakımıza zarar vermeye çalışan, ittifak içerisinde ve ittifak dışarısında bir takım kişi ve gruplarda olacaktır. Cumhur ittifakı Milletin aklıdır.”

İSTİKLAL İÇİN BİRLİK İSTİKBAL İÇİN DİRLİK

“Milletin aklına müdahale eden, farkında olarak ya da olmadan zarar veren kim olursa karşısında Milliyetçi Hareket Partisini ve onun diri teşkilatlarını bulacaktır.  Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin teminatıdır, İstiklali ve İstikbalidir. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantımızda alınan karar neticesinde MHP 13. Olağan Büyük Kongresi 14 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. 04 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan İl Başkanları toplantısı ile önümüzdeki dönemde yapacağımız faaliyetler ve kongre süreçlerimiz belli olacaktır. Yapılacak Toplantı neticesinde alınan kararlar kıymetli basınımız aracılığı ile duyurulacak olup, Şimdiden Vatanımıza Milletimize Partimize ve Kırıkkale’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.