1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çok acı olaylar
Çok acı olaylar

Çok acı olaylar

Yurdumuzda huzura kavuştuğumuz veya kavuştuğumuzu zannettiğimiz bazı zamanlarda bir de bakıyoruz ki karşımıza beynimizi zonklatan hadiseler çıkıyor....

A+A-

Yurdumuzda huzura kavuştuğumuz veya kavuştuğumuzu zannettiğimiz bazı zamanlarda bir de bakıyoruz ki karşımıza beynimizi zonklatan hadiseler çıkıyor. Bunu bu millet hak etmiyor. Bunu bu millete çektirenler ne yapmak istiyorlar. Açlar mı, açıktalar mı? Her türlü dünyalıkları düşünülemeyecek kadar ellerinde oldukları halde niçin bu pisliklere bulaşıyorlar.

Evlerinde iki öğün yiyeceği olmayanlar asgari ücretle evinin geçimini sağlamaya çalışanlar gününe şükrederken bunların hakkını yiyenler hiç mi ar etmiyorlar. Neye ihtiyaçları var, makamlarda bulunan babalarını da mı düşünemiyorlar yoksa babalarını da mı içinden çıkılmaz durumlara sokmak için umursamazca davranıyorlar. Zamanımızda babaların evlatlarına yüzde yüz hakim oldukları söylenemez ama bunların babaları Ahmet ağa Mehmet ağa değil. Onların babaları milletin kaderiyle oynayan insanlar. Milletin oyunu alarak güven duyularak icraatın başına getirilmiş insanlar. Bunların çocukları oyuna getirilebilmemeli. Şebekelerin içine düşürülmemeli veya onlar bu hatayı yapmamalı.

İncelemelerde ve basında çıkan her şeyin yok sayılabilmesi mümkün değildir. Bir delili bir dayanağı vardır. Eğer dayanağı ve delili yoksa o da çok çirkin bir iftira olur. Bunu da görevli hiçbir merci yapamaz. Bütün bu hadiseleri yapanların suçlanması gerekirken bunlara bunu yaptıranların içten ve dıştan olduğu yani bunların bilerek yaptırıldığı söylenmeye çalışılıyor. Bu da çok üzülecek bir durum.

Devlet niçin var, icraatı yürüten hükümet niçin var, emniyet ve adalet niçin var? Bu pislikler yapılmadan milletin bir kuruşu bile çalınmadan asalakların terlemeden kazanma yollarını kapatmak için yok mu? 76 milyonun hakkını gasp edeceksin onun üzerinden saltanat süreceksin sevgili edinip onu lüks içinde yaşatacaksın kendin bu dünyaya sömürücü asalak olarak geldiğini zannedeceksin ne ala. İş meydana çıkınca da masum rolü oynayacaksın. Peki ne olacak hortumladığın milletin serveti. Bunun hakkını nasıl olsa ödeyeceksin. Ama öbür dünyaya kalmadan bu dünyada milletin gözü önünde ödemelisin ki bundan sonraki kötü niyetlilere de örnek olsun.

 Bu durumlarda kötülüğün pisliğin üzerine adalet hızla gitmeli. Gündemi günlerce meşgul edip işleri zaafa uğratmamalı. Hükümetimiz bunu en açık şekilde adaletin yerine getirilebilmesi için yetkililere destek vermeli. Muhalefetimiz de adaletin yerine getirilmesine yardımcı olmalı. Bunu fırsat bilip hükümeti yıpratmak amacıyla adalete gölge düşürmemeli. Bu kutsal görevi yerine getirecek olan savcılarımız hakimlerimiz de hiçbir ön yargıya kapılmadan kanuni görevlerini yerine getirmelidirler. Bu aziz milletimiz bunu bekliyor. Bunun önce Allahtan korkarak sonra da kul hakkına riayet ederek yapılmasını canı gönülden istiyor. Bu durumların siyasi malzeme yapılmasını istemiyor. Hakikatin bir an önce meydana çıkarılarak milletimizin rahatlatılması dileğimizdir.

Bu haber toplam 285 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.