1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Çocuklar her milletin geleceğidir
Çocuklar her milletin geleceğidir

Çocuklar her milletin geleceğidir

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “7 Ekim Dünya Çocuk Günü” nedeniyle müdürlüğe bağlı kamu hastaneleri hizmetleri başkanlığı sağlıklı çocuklar kreş ve gündüz bakım evindeki minik öğrencileri ziyaret etti.

A+A-

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “7 Ekim Dünya Çocuk Günü” nedeniyle müdürlüğe bağlı kamu hastaneleri hizmetleri başkanlığı sağlıklı çocuklar kreş ve gündüz bakım evindeki minik öğrencileri ziyaret etti.

ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ

Çocuklar arasında ortak duygular oluşması, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesi amacıyla kutlanan Dünya Çocuk Gününün önemine dikkat çeken İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat Ağırtaş, Dünya geleceğinin bugünün çocukları olan yarının büyükleri çocuklara emanet olduğunu söyledi. Ağırtaş daha sonra sağlıklı çocuklar kreş ve gündüz bakım evindeki öğrencilere sağlık bakanlığı tarafından yaptırılan diş macunu ve diş fırçası hediye ederek diş sağlığının önemine vurgu yaptı.

EKONOMİK VE KÜLTÜREL ALANLAR

Çocukların durumunun içinde yaşadığı toplumun koşullarından bağımsız olarak değerlendirmenin mümkün olmadığını belirten Ağırtaş, "Her toplumun geleceği olarak görülen çocuklar sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda her türlü imkândan yararlanma hakkına sahiptir. Çocuklarımızın haklarının ve yararının sağlanması ilkesinin temel değer olarak benimseyerek, çocuklarımızın kendilerini ilgilendiren konularda görüşlerinin alınmasına önem vermekteyiz” şeklinde konuştu.

GÜZEL BİR ÇOCUKLUK GEÇİRMELİLER

Çocuklarımızın, yetişkinlerden farklı fiziksel, fizyolojik, davranış ve psikolojik özellikleri olduğunu, daha farklı ve özel ihtiyaçlara sahip olduklarını unutmamalıyız. Onlar, büyür ve gelişirlerken, bize düşen sorumluluk, onların temel hak ve özgürlüklerinin korunmasını ve hayallerine ulaşabilmeleri için güzel bir çocukluk geçirmelerini sağlamaktır. Geleceğin yöneticisi ve güvencesi olan çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi millet olarak ortak amacımız olmalıdır. Onlara şanlı bir tarih, her yönden gelişmiş ve müreffeh bir ülke, maddi ve manevi yönden sıkıntılarını çok büyük oranda gidermiş gözbebeği bir Türkiye bırakmak için çocuklarımız hepimizin hayatında en önemli unsur olmalıdır.”

SORGULAYABİLEN BİREYLER

Çocuklar, her insanın, her milletin geleceğidir, güvencesidir. Çocuklarını ihmal eden milletler tükenmeye, onları yabancı ellere terk edenler de özlerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Çocuklarımızı araştıran, yeniliklere açık, aydınlık bakış açısına sahip, çağdaş yaşamı ve demokrasiyi özümsemiş, sorgulayabilen bireyler olarak yetiştirebilmek için çabalamalıyız. İnsanlığın mutluluğu, dünyamızın güzelleşmesi için dünyanın neresinde olursak olalım çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı olması dileğiyle tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutlarım” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 418 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.