1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Çocuklar hedeflerine ulaşacak
Çocuklar hedeflerine ulaşacak

Çocuklar hedeflerine ulaşacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) geliştirdiği ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ‘nun desteklediği, İlkokullarda Yetiştirme Programı'nın (İYEP) tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) geliştirdiği ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ‘nun desteklediği, İlkokullarda Yetiştirme Programı'nın (İYEP) tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

KIRIKKALE’DEN KATILIM SAĞLANDI

Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) yetkilileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile il ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.  İlkokullarda Yetiştirme Programının oluşturulmasında görev alan 6 kişilik akademik birimde Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi de 4 öğretim elemanı ile büyük bir destek verdi.

ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARILDI

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Doç. Dr. Veli Toptaş Akademik koordinatörlüğü ve Matematik zümresinin başkanlığını yürütmüş olup matematik programının oluşturulmasında aynı anabilim dalından Arş. Gör. Elif Tuğçe Karaca ile yer aldı. İYEP’in Psiko-Sosyal Destek ayağını ise yine Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Birol Alver ve Ölçme Değerlendirme birimini ise Dr. Öğretim Üyesi Derya Çakıcı Eser yürüttü.

TEMEL BİR GAYE OLARAK BENİMSEDİK

İlkokullarda Yetiştirme Programı tanıtım toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  “Okullar arasındaki imkân farklarını ve öğrenciler arasındaki öğrenme farklarını azaltmayı temel bir gaye olarak benimsedik” dedi. İYEP Akademik koordinatörlüğünü yürüten Doç. Dr. Veli Toptaş İYEP’in ilkokulların 3. sınıfına devam eden, önceki eğitim öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak amacıyla geliştirildiği ülke genelinde uygulanan bir eğitim programı olduğunu belirtti.

2023 EĞİTİM VİZYONU

İlkokullarda Yetiştirme Programı'nın (İYEP) iki buçuk yıllık geliştirilme sürecinde görev alan Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanları Doç. Dr. Veli Toptaş, Doç. Dr. Birol Alver, Dr. Öğr. Üyesi Derya Çakıcı Eser, Arş. Gör. Elif Tuğçe Karaca ve Eğitim Fakültesini temsilen Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Salim Pilav da tanıtım toplantısında yer aldı.

Haber: Ahmet Tezel

 

 

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.