1. YAZARLAR

  2. SELÇUK SİLSÜPÜR

  3. ÇİN’DEKİ TÜRK PİRAMİTLERİ VE MUMYALARI
SELÇUK SİLSÜPÜR

SELÇUK SİLSÜPÜR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇİN’DEKİ TÜRK PİRAMİTLERİ VE MUMYALARI

A+A-

“BEYAZ PİRAMİT”

Bugün Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde yer alan, Xian şehrine 100 km uzaklıkta Qin ling Shan dağlarında Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet Piramitle beraber, 300 m yüksekliğinde beyaz bir Piramit bulunmaktadır. Mısır’daki Keops Piramitinin iki katı yüksekliğindedir. Adı Beyaz Piramittir.

Beyaz Piramit ilk kez, II.Dünya Savaşında ABD ‘ li savaş pilotu James Gausman Hindistan-Çin arasında malzeme taşırken havadan görmüş ve Piramit’in fotoğrafını çekmiştir. Bu fotoğraf ilk defa 1957’de Life dergisinde yayımlanarak dünyaya duyurulmuştur.

Gausman gördüğü şeyi şöyle anlatır, “Düz bir ovanın üzerinde uçuyordum. Tam altımızda çok büyük, beyaz bir Piramit vardı. Piramit metal ya da bir çeşit taştan imal edilmiş gibi duruyordu. Dört tarafı saf beyazdı. En muhteşem yeri tepesindeki taştı, elmasa benzer büyük bir parçaydı. Bu Piramitleri 1994 yılında Şensi bölgesine gidip araştıran Alman bilim adamı “ Hartvig Hausdaf ” bu gezide çekmiş olduğu resimlerden bir kaçını basına vererek yayımlanmasını sağlamıştır. Piramitlerin bulunduğu bölge Çin Hükümeti tarafından yasak bölge ilan edildiğinden dolayı Piramitlerin içerisinde bulunan Mısır Medeniyetinden çok daha ileri bir teknikle mumyalanmış cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde herhangi bir araştırma yapılamamaktadır. Çinliler bu uygarlık harikasını dünyadan gizlemek için, bölgeye sürekli yeşil kalan ağaçlar dikerek kamufle etmektedirler. Büyük Türk araştırmacısı Kazım Mirşan, yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır’a M.Ö. 3000 yıllarında Doğu Anadolu’dan ISUB-ÖĞ (Ön-Türkçe) yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım Mirşan bugüne kadar okunamayan 184 adet Mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000 ‘li yıllarda Altaylarda Türkler tarafından geliştirildiği düşünülürse, Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır’a Ön-Türk uygarlığı tarafından öğretildiği sonucu çıkmaktadır. Semerkant yakınındaki Teşik-Taş Mağarasının ağzını kapamak için kullanılan taş örme tekniği ile aynı olduğu düşünüldüğünde;

Ön-Türklerin bu Beyaz Piramitte en yüksek mimari noktaya varmıştır dersek abartmış ya da yanılmış olur muyuz? Bir düşünün bakalım…

ÇİN’DEKİ “TÜRK MUMYALARI”

Hulki Cevizoğlu’nun sunduğu “Ceviz Kabuğu” adlı televizyon programına katılan eski sağlık bakanı Halil Şıvgın ne demiş bakalım;“1984 yılında Çin’i ziyarete gitmiştim. Bu ziyarette bizi Turfan ve Urumçi’ye (Doğu Türkistan-Uygur Türk şehirleri) götürdüler. İlk defa Turfan’a giden heyette olduğum için gerçekten gurur duyuyorum. Turfan’da bizi gezdirirken yetkililer bu bölgede yapılan kazılarda mumyalanmış cesetler bulduklarını söylediler ve bize bu mumyaları gösterdiler. Çinliler bize gördüğümüz mumyaların çok farklı bir teknikle mumyalandığının ve Mısır’daki mumyalardan daha ileri bir düzeyde olduğunu da belirttiler.”

Halil Şıvgın devam ediyor. Aradan yıllar geçti ve bir televizyon kanalında Turfan’daki mumyaların tartışıldığını gördüm. Türkiye’den bir heyet Çin’in Uygur bölgesine giderek mumyaları görmüşler ve Mısır’daki mumyalarla kıyaslaması yapılıyordu. Ben orada kadın, çocuk, erkek mumyalarını gördüm. Bu konuda bir katkı yapmak istiyorum. Urumçi’ de teşhir edilen “Lolan” denilen kadın mumyasının M.Ö. 2000 yılında mumyalandığı söyleniyor yani 4000 yıllık bir mumya. Mısır mumyalarından farkı da bu cesetlerin içlerinin çıkartılmadan mumyalanması . Mumyaları inceleyen Amerikan ilim adamlarının tespitine göre ; Mumyalardan birisinin üzerinde ameliyat izi var ve at kılıyla dikilmiş. Dünyada ilk defa yapılan ameliyatlardan birisi kabul ediliyor. Dahası var; Mumyaların üstünde boyanmış, ekose kumaş var. Ve bütün bunlar günümüzden 4000 yıl önce var olmuş mükemmel bir uygarlığa ait. Dünyada ilk defe mumya kültürünün Altaylarda Türkler tarafından geliştirildiği bilinmektedir. Uygur bölgesinde bulunan Beyaz Piramit’in de Ön-Türkler tarafından M.Ö. 4500.5000 yıllarında inşa edildiği düşünülmektedir ve dünyanın en eski Piramitidir. Mısır, Maya, Sümer Piramitlerinden daha yüksek ve daha ileri bir yapım tekniğiyle inşa edilmiştir.

Tüm insanlık tarihini değiştirerek; Medeniyetin asıl kurucularının Türkler olduğunu gösteren bu olağanüstü keşifler batılı bilim adamlarınca ısrarla görmezlikten gelinmektedir. Türk bilim adamlarına düşen görev Türk Piramitleri ve Türk mumyaları konusunda gerekli bilimsel araştırmaları yapıp gerçekleri dünyaya ilan etmeleridir. Kim bilir, belki de dünya tarihi yeniden yazılacaktır. Siz ne dersiniz?

 

Bu yazı toplam 1900 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.