1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Çağrı merkezlerine önem verilmeli
Çağrı merkezlerine önem verilmeli

Çağrı merkezlerine önem verilmeli

İŞKUR –Turkcell Global Bilgi A.Ş arasında Mesleki Eğitim Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında istihdam garantili mesleki eğitim kursu sözleşme imza programı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

A+A-

İŞKUR –TURKCELL GLOBAL BİLGİ A.Ş ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

PROTOKOLÜ TEKİN VE UMDU İMZALADI

Turkcell Global Bilgi merkezinde, İŞKUR –Turkcell Global Bilgi A.Ş arasında Mesleki Eğitim Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında istihdam garantili mesleki eğitim kursu sözleşme imza programı düzenlendi. Düzenlenen törende İŞKUR İl Müdürü Yasin Tekin ile Turkcell Global Bilgi Kırıkkale Lokasyon Müdürü Zeki Umdu, Vali Yunus Sezerin’inde katılımı ile protokolü imzaladılar. Düzenlenen imza töreninde konuşma yapan Turkcell Global Bilgi Kırıkkale Lokasyon Müdürü Zeki Umdu, verdiği bilgilerde, “Turkcell Global bilgi 199 yılında kurulmuş olup, bu yıl 20’nci yılını kutluyor. Teknolojik hareketliliği takip ederek yaratıcı rolü üslenmekte. Türkcell olmak üzere 70 farklı firmaya hizmet sunmaktayız. Türkcell Global Bilgi bugün Türkiye’de 14, Ukrayna’da 5 olmak üzere toplamda 19 ayrı Lokasyonda hizmet vermekte. Çalışanlarımızın yüzde 60’ı bayan, yüzde 55’i üniversite mezunu olmakta. Toplam çalışan sayımız ise 12 bin kişidir” ifadelerini kullandı.

TOPLAM 750 KİŞİ ÇALIŞMAKTA

Dünyada yurt dışında faaliyet veren ilk ve tek çağrı merkezinin Turkcell Global Bilgi olduğunu söyleyen Umdu, Kırıkkale hakkında da bilgiler verdi. Umdu Kırıkkale hakkında verdiği bilgilerde, “2014 yılında kurulumunu gerçekleştirdik. O zamanlar 50 kişilik bir ailemiz vardı. Bugün 671 bordolu çalışanımız halen İŞKUR kursiyerimiz olarak çalışan 36 arkadaşımız ve yemekhane, servis hizmetleri gibi faaliyetlerimizle birlikte toplam 750 kişi çalışmakta. Kırıkkale’ye önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz, tabi ki de burada İŞKUR müdürlüğümüzün de katkıları var. Kırıkkale’de Türkiye’de bulunan Süper Online Müşterilerimize ve Turkcell hattı kullanan müşterilerimize hizmet veriyoruz. Kırıkkale’de çalışan arkadaşlarımızın yüzde 65’i kadın, yüzde 52’si üniversite mezunudur” şeklinde konuştu.

YÜZDE 50 İSTİHDAM GARANTİLİ

İŞKUR İl Müdürü Yasin Tekin ise yaptığı konuşmada, “İş gücü piyasasının duydukları iş imkanlarını sağlamak amacı ile çalışan bir kurumuz. Meslek edindirme kursları ile nitelikli iş çalıştırmak isteyen kurumlarımıza çalışan bulmakta. Kurumumuz tarafından kursiyerlerimize cep harçlığı gibi ödemeler yapmakta. 2018 yılında bin 396 kişiye İş Başı eğitim programında, 642 kişiye de meslek edindirme kursları düzenlenmekte olup, Türkiye Global Bilgi A.Ş’ye toplam 250 kişiye iş başı eğitiminden faydalandırarak 175 kişilik kursiyerlerimizin istihdamına katkı sunulmuştur. Yine Turkcell Global Bilgi A.Ş. ile yürütülen iş birliği ile 2019 yılı içerisinde 13 grup halinde düzenlenecek şekilde toplamda 234 kişinin katılacağı ve yüzde 50 istihdam garantili protokolümüzü bugün imzalayacağız. Yapacağımız bu protokolün hayırlı olmasını ve devamının sağlanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Vali Yunus Sezer ise yaptığı konuşmada, “Birçok arkadaşımız hayata yeniden tutunacak ve iş sahibi olacak. Bu sebeple işe başlayacak olan arkadaşlarımıza başarılar diliyor ve İŞKUR kurumumuza ve Turkcell Global Bilgi A.Ş. ye katkılarından dolayı teşekkür ederim. Siirt Vali Yardımcısı iken valimiz ile gençleri istihdam etmek için çağrı merkezi açmak istemiştir ve Erzurum Çağrı Merkezini ziyaret etmiştik. Çağrı merkezci OSB kurmak için bir çalışma başlatılmıştı. Çağrı merkezi önemli bir husus. İnsanlar iş istiyor. Gençlerimiz hayata atılmak için bir kapı arıyorlar. Çağrı merkezlerimizle beraber bu kapı önemli bir yere sahip oldu. Bu boyutta küçük bir alanda bir sanayiye gitseniz bu kadar istihdam sağlayamazsınız bu yüzden ben çarı merkezlerini ben çok kıymetli buluyorum. Desteklenmesi gereken bir merkez artık üçüncü boyuta geçiyoruz, emekten çok bilgisayara dönüştürüyor. Bu süreçte insanların yetiştirilmesi gerekiyor” dedi. Konuşmaların ardından Vali Yunus Sezer, İŞKUR İl Müdürü Yasin Tekin, Turkcell Global Bilgi Kırıkkale Lokasyon Müdürü Zeki Umdu ve kursiyerler hatıra fotoğrafı çekindiler.

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.