1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Burası Kırıkkale burada iş var
Burası Kırıkkale burada iş var

Burası Kırıkkale burada iş var

İŞKUR, TSO, Ticaret Borsası, SGK Teşvikleri ve İstihdam Seferberliği, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen program ile tanıtıldı.

A+A-

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TANITIM TOPLANTISI, VALİ YUNUS SEZER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

 

‘Burası Kırıkkale, burada iş var’ sloganı ile yapılan tanıtım toplantısında, Vali Yunus Sezer, Kırıkkale’nin sanayi şehri olduğunu ve Kırıkkale’de işsizlik diye bir sorunun ilerleyen yıllarda kalmayacağını ifade etti.

2 MİLYON 500 BİN KİŞİYE İŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yürütülen ‘İstihdam Seferberliği’nin tanıtımı Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Geniş katılımın sağlandığı tanıtım toplantısında İstihdam Seferberliği hakkında sivil toplum kuruluşlarına, işverenlere ve sanayicilere bilgiler verildi. Yapılan tanıtım toplantısında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, “Ocak ayında TOBB yapılan sanayi şurasında Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yapılan İstihdam Seferberliği başlatılmasını istedi. Bu kampanyada hedef 2 milyon 500 bin kişiye iş bulmak” diye konuştu.

BU RAKAM BİZİM İÇİN ULAŞILAMAZ BİR RAKAM DEĞİL

2 milyon 500 bin kişiye istihdam rakamının insanlara fazla gelebileceğini söyleyen Varlı, “2017’de ki istihdam kampanyası 1 milyon 500 bin kişinin üzerinde seyretmesi sağladığı için 2 milyon 500 bin kişinin iş bulma hedefi ayakları yere basan bir proje olarak ortaya çıktı. TSO olarak şehrimizde istihdamı arttırma noktasında elimizden geleni yapmaya hazırız. Devletimizin kurumları ile beraber istihdam konusunda ilimizi en iyi yere getirmek için çalışacağız. İstihdam demek üretim demek, İstihdam iş, aş demek. Bu anlamda bütün kurumlarımızla koordineli çalışarak bu rakama ulaşmaya çalışacağız. Bu rakam bizim için ulaşılamaz bir rakam değil” ifadelerini kullandı.

GÜZEL BİR ÇALIŞMA ORTAMIMIZ VAR

Vali Yunus Sezer ise yaptığı konuşmada, “Bu toplantıda bir amacımız var oda mevcut olan istihdam kapasitemizi daha iyi duruma getirmek ve iş arayan insanlara bir kapı aralamanın imkanlarını aramak. İlimizde güzel bir çalışma ortamımız var. Herkes ilimize hizmet etmeye çalışıyor. Bizim en büyük eksiğimiz koordinasyon ve hedefleri doğru belirleme konusunda. Bu eksikleri de gidermeye çalışıyoruz. Amacımız işverenler ile iş arayanları bir araya getirmek. Halk toplantıları yapıyoruz, insanlarımızın çoğu iş istemek için geliyorlar” diye konuştu.

EMRİNİZDEYİZ

İnsanların işsiz kalması şahsı değil bütün aile ve toplumu etkilediğini söyleyen Vali Sezer, “Asayiş ve boşanmaların artmasından bahsediyoruz. Araştırmalar yapıldığında ekonomik sıkıntılara değindiğini görüyoruz. Bizim Kırıkkale’de sanayimizi gezdiğimizde çalıştıracak adam bulamıyoruz diyorlar. Burada bir sıkıntı var. İşsiz olan arkadaşlarımızı toplayarak meslek edindirme kursları ile istenilen kişileri sanayicilerimizi buluşturmamız gerekiyor. Sanayicilerimiz bürokrasiyi aşamıyor. Biz valilik olarak hepinizin emrindeyiz. Bir kişiye ekmek veren herkesin emrindeyiz” dedi.

SANAYİ OLARAK KIRIKKALE HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

Vali Sezer, “2 milyon 500 bin bir hedeftir. Bizim de bir hedefimiz var. Biz el birliği ile bu hedefin üzerine çıkacağımıza inanıyorum. Kırıkkale zaten bir sanayi şehri, Sanayi olarak Kırıkkale hak ettiği yerde değil, burada işsizlik diye bir sorunumuz olmamalı, biz bir sanayi kentiyiz. İnsanlarımız işsiziz diye getiriyorlarsa bir sıkıntı var demektir ve biz bu sıkıntıyı ortadan kaldırmalıyız. Atılımlar yapıyoruz ama gelecek yıllar Kırıkkale’nin yılı olacak. Çok güzel haberler alıyoruz, bu işler gerçekleşince kimse önümüzde duramayacak. Samimi şekilde çalışalım, ne isteğiniz olursa gelin yardımcı olalım” şeklinde konuştu.

KATILIMCILARA SUNUM YAPILDI

Konuşmaların ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akademik Danışmanı Prof. Dr. Adnan Akın, 2019 yılı İstihdam Seferberliği hakkında katılımcılara sunum yaptı. Gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Vali Yunus Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Hatice Uğurlu, SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü, İŞKUR İl Müdürü Yasin Tekin, MHP il Başkanı Erdal Baloğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akademik Danışmanı Prof. Dr. Adnan Akın, sanayiciler ve çok sayıda oda başkanı, kurum müdürleri ile işverenler katıldı.

 

Haber-Foto: Burak Can

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.