1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. Bugün Yeniden doğuyoruz!
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

Bugün Yeniden doğuyoruz!

A+A-

    kose-yazisi--alaattin-karaer-018.jpg Her yıl olduğu gibi bugün yeniden doğuyoruz! Ne kadar kötü günler geçiriyor da olsak,  yine de mutlu günümüz!

     Künyesine bakıyorum;

     Kuruluş tarihi: 16 Eylül 1983

     Bugün ki sayısı ile 10.567 gün bizlerle olmuş. Daha dün gibi!

Kuruluşundan bu yana Kırıkkale ve çevresine basın sektöründe öncülük eden ve sıra dışı haberlerle okura farklı bir habercilik anlayışı yaşatan gazetemizi bugünlere getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Her gün okurlarımızla buluşmanın heyecanını dün gibi yeniden yaşıyoruz. Soğuk - sıcak demeden, yağmur, çamur ve toz demeden her gün sizlerle buluşmak, duyguların ve sevinçlerin en güzeli.

Değerli okurlarımız! Gazetemizin yaş günü!

Bugün yeniden doğuyoruz.

Kırıkkale’nin sesi kulağı olan gazetemiz daha doğrusu gazeteniz, Cumhuriyet ilkelerinden taviz vermeyen, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, doğru ve tarafsız haberciliği ile öne çıkan, her kesime eşit mesafede duran saygın bir yerel gazetedir.

İl Gazetesi, Kırıkkale İl’inin Gazetesidir.

Kendi İl’inin sorunlarından habersiz, yoksun insanlar, ülke sorunlarına ne kadar duyarlı olabilirler.

Yerel olmak!

Güvenilir ve saygın gazete olmak kolay değildir!

     Günümüzde ulusal gazeteler çoğunlukla birbirinin aynı olan haberleri farklı başlıklarla okuyucularına ulaştırmaktadır. Çünkü ulusal gazetelerin haber kaynakları ve haber malzemeleri birbirinin neredeyse aynısıdır. Bölgeye ilişkin haberler ulusal gazetelerde yer almazken, yerel gazeteler bu konuları manşete taşıyarak kamuoyu oluşturabilme gücüne sahiptir. Bu noktada da yerel gazetelerin, ulusal gazetelerden farkı ortaya çıkmaktadır. Bölgedeki insanların sorunlarını dile getirmek, yerel unsurları öne çıkarmak ve kamuoyu oluşturmak konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Kolay değildir yerel gazeteciliğin yaşam mücadelesi, ayakta durabilmesi. Yaşadığımız şehirde her gün karşılaştığımız insanlara karşı sorumluluk duygusunun daha da ağır basması. İşte bu nedenle de yerel gazetecilik önemli olduğu kadar da, kolay değildir. Doğrudan yana olmak, Kırıkkale’nin dertlerine, sevinçlerine ortak olmak, onları zamanında sizlere ulaştırmak.

     Yerel basın, en genel tanımıyla sınırları önceden belirlenmiş, belirli bir yöreye ilişkin haberleriyle halkı bilgilendirmek, eğitmek, eğlendirmek ve bölgenin sesi olmak amacıyla yayın yapan kitle iletişim araçlarıdır.

Yerel gazeteler, kalkınmışlığın, gelişmişliğin ve demokrasinin en önemli göstergelerindendir. Yerel gazeteler bulunduğu şehirlere ve ilçelere güç katarlar... Bu anlamda da İl Gazetesi Kırıkkale’ye güç katmıştır. Halktan aldığı güçle 37 yıldır günlük olayları çok iyi değerlendirerek vatandaşa rehberlik etmiştir.

Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan basın kuruluşları, halkımızın tarafsız, yalansız ve özgürce haber alma vasıtalarından en önemlilerindendir.

Doğruluktan, dürüstlükten taviz vermeyen kişilerin bir arada bulunduğu İl Gazetesi elbette günden güne büyüyecek, siz okurları sayesinde de çalışanları ile ekip ruhu içinde başını dik tutacaktır.

İl Gazetesi okurlarının bütün diğer gazete okurlarından bir önemli farkı var: Onlar, gazetelerinden bilgi alırlar, duygu paylaşırlar, katkıda bulunurlar ve yeri geldiğinde de eleştirirler. Çünkü İl Gazetesi okurlarının eleştirisine de açıktır.

     Güçlüden yana olmayan, bugün beğendiğini, yarın yanlışından dolayı hiç çekinmeden yerinde eleştiren gazeteniz; çalışanları ile birlikte, çalışmalarını ve ilişkilerini ekip ruhu içerisinde sürdürmeye inanmıştır. İl Gazetesi bireysel başarılar yerine gazetenin başarısını ön planda tutan, emek veren ekibiyle birlikte, siz okurlarından ilgi beklemekte hakkıdır sanırım.

     Gazete çıkarmak kolaydır belki de birilerine göre, önemli olan gazeteyi ayakta tutabilmektir. 37 yıl hiç aralık vermeden çıkarabilmek, okurlarıyla buluşabilmek kolay değildir.

      Çalışanlarının da; mümkün olduğu kadar en iyisi olmasına özen gösteren İl Gazetesi, kolay 37. yılını geride bırakırken iyi bir Gazetecilik örneği sergileyerek nice gençlerimizi yetiştirmiş ve bu camiaya kazandırmıştır.

İl gazetesi tüm çalışanları ile büyük bir ailedir.

Çoğu gencimize gazetecilik eğitiminde okul olmuştur.

İl Gazetesi yerel basında yenilik ve değişimin öncüsüdür.

Siz değerli okuyucularımız en güzele layıksınız. Sizlerle varız. Siz okurlarımızın desteği var oldukça nice yıllara dileğiyle!

Bu yazı toplam 3180 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.