1. YAZARLAR

  2. HATİCE AKGÜL

  3. BUGÜN GÜNLERDEN CEREN ÖZDEMİR
HATİCE AKGÜL

HATİCE AKGÜL

“Ben Ney’im”
Yazarın Tüm Yazıları >

BUGÜN GÜNLERDEN CEREN ÖZDEMİR

A+A-

" Ben Ney'im "

Ah be çiçeğim bırak artık dünyadan incelik beklemeyi. Dünyanın tek güzel yanı ne biliyor musun? Allah'a kavuşma yolunun sadece buradan geçiyor olması yoksa kabirlerin yanından geçtimde kim efendi kim köle anlayamadım. Dünya ve ahiret diyorum doğu ve batı gibi değil mi? Birine yaklaşınca diğerinden uzaklaşıyorsun.

Dünyaya yaklaşanlar hududu aşan, merhameti boşlayan, elini kana bulayan, yoldan çıkıp paraya pula bağlanan, sefa sürmek için eşinden dostundan ayrılan, kapı kapı dolaşıp iyileri yağmalayan, sağa bakanı soldan duran oldular. Varlık içinde boğulup yokluk çekenleri kıskandılar. Sevdik deyip sevdiklerine kıydılar. Sorsan hepsi insan bakarsan hayvandan daha vahşi oldular yine dönüp onlara bulaştılar. Dini yokturya merhametin insanlığıda yoktur. Bir kaplanın yavru ceylana yaptığı merhamet insan dışı bir delil değil mi ?

Merhamet var oldu dedik bir gün bir haberde Ceren'imizden edildik. Bu duruma DUR! demeyen büyükler yüzünden dünyada sevdiklerimizi toprağa verdik. Allah (c.c) diyor ya: "Ey akıl sahipleri! Sizin için kısasta hayat vardır. Umulur ki böylece hem öldürmekten hem de öldürülmekten korunursunuz." (Bakara Sûresi 179) Eğer bunu uygulamazsak senin Ceren'ini de kaybettik.

Evladı ile imtihan edilen anne! Sana bir haberim var. Rabbimiz bizim asla düşünemeyeceğimiz bir müjde veriyor. Rabbimiz eğer evladın ergenlikten önce vefat ederse ahirette evlat sevgisini kimse anlayamazken sana bu duyguyu nasip edecek. Bu aynen şuna benzer ; Beş duyumuz varken bir duyuyu diğer insanlar hissetmeyecek ama sana Rabbim her duyuyu nasip edecek. Yanı merhamet sahibi öyle güzel ki sen müslüman olup cehennemde olsada sizi buluşturmak için, seni cehennemden çıkarıp yavruna kavuşturacak. Ama cennet vadileri bizlere nasip et Yarab. 

Bu dünyada kadın olmak zor, çocuk olmak zor, hayvan olmak zor ancak Ahirete acıyla giden Cerenler, Şuleler, Münevverler, Emineler cennette bu acıyla öldük diye de düşünmezler. Rahat ol. Bu dünyada sağlanamayan adalet vakti geldiğinde en güzel adalet sahibiyle kahhar edilecek... Cehennemde dağları eriten bir vadi var ismi VEHİL VADİSİ Vehil insanın vay haline. O Vadide yanacak olanın vay haline...

Bu yazı toplam 485 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.