1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BU GENÇLERE GÜVENELİM (BUNLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ)
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU GENÇLERE GÜVENELİM (BUNLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ)

A+A-

Türkiye’mizde 100 yıllık bir hazırlığın meyvelerini almaya başlıyoruz. Öyle isimsiz kahraman çocuklarımız var ki onlarla millet olarak gurur duyacağız. Şunu iyi bilmeliyiz ki zamanımızda savaşlar yalnız silahla cephede olmuyor. Bunun bilim cephesi de var. İşte o teknolojinin kahraman gençleri mühendisler, teknikerler, tasarımcılar, fizikçiler, bilgisayarcılar, dünyanın teknoloji cephesinde başarılı bir savaş veriyorlar. Çünkü arkalarında siyasi bir güç TBMM var.

Kim bu gençler: ilk milli uçak gemisini yapanlar, tuzlardaki Sedef tersanesinde ter akıtanlar. Yıllarca bu milletin alın teri, milyarlarca dolar olarak yabancı savunma şirketlerine akıtılmış, silah alımları yüzünden borç batağına saptanmışken, üstelik ambargo koyarım tehdidiyle bağımsızlığımıza kelepçe takarken, şimdi bizim bu tersanede çalışan 1200 evladımız gece gündüz çalışarak Türkiye’mizin ilk yerli ve milli uçak gemisini yaptılar. Yaptıkları bu geminin özelliklerini merak ediyorsanız: uzunluğu 230 metre, genişliği 32 metre, yüksekliği 54 metre, içinde 4 çıkarma gemisi, bir tahliye anında beş bin kişi taşıyabiliyor. Tanklar, zırhlılar, tabur düzeyinde birlik barındırıyor. Uçak ve helikopter taşıyor. Herhangi kimyasal ve nükleer saldırı anında içerisindeki hava basıncı artırılarak günlerce içeriye sızıntı almıyor. İşte bunları yapanlara güvenmeyelim mi? Bunların alınlarından öpmeyelim mi?

İlk yerli ve milli savaş uçağımızı yapanlar, bizim savunma sanayi müsteşarlığından mühendis çocuklar her hafta İngiliz mühendislerle toplantı yaparak savaş uçağı üzerinde çalışıp kendi uçağımızı yapacak duruma gelmişlerdir. Yıllarca sen yorulma ben yapar sana satarım diyen o emperyalistlere karşı ilk kez Türkiye kendi savaş uçağının teknolojisini üretecek duruma gelmiştir. Üstelik belli bir zaman sonra ürettiği uçağı satabilecektir. Eskiden öyle miydi minnetle aldığımız uçağı izinsiz kimseyle paylaşamazdık. İşte yurdumuzda bu başarıyı sağlayan gençlerimize güvenmeyelim mi. Alınlarından öpmeyelim mi?

Yerli savunma, Türkiye’ye verilmeyen o insansız hava aracı bizi mal sahibi yaptı. Bizim gençlerimiz onu da yaptı. Bayraktar geldi daha da geliştirilerek hizmete sunuluyor. Yine bizim gençlerimizin yaptığı roketlerden, ciritlerden ASELSAN’DAN gelen, odaklardan, FIRTINALARDAN Kaanlar dan da bahsetmeden geçemeyeceğiz. Elbette ATAK helikopterimizi anmayalım mı? ASELSAN’dan, MKE A. Ş buralarda milli piyade tüfeğinden bahsetmeyelim mi? Oralarda ve yurdumuzun her yöresinde emek veren mühendisi, teknikeri, tasarımcıyı, fizikçiyi, bilgisayarcıyı, ustasını, işçisini, şefini, müdürünü hepsini tebrik etmeyelim mi? Milletini emperyalistlerin elinden kurtaran ve bunlara bütün varlığıyla güç veren Türkiye Cumhuriyeti Devletine teşekkür etmeyelim mi?

Ey milletim hepimiz farkında olalım ve yeni nesil gençlerimize de inanıp güvenelim Türkiye’miz her şeyini kendi üreten ihtiyaçlarını yerli ve milli olarak karşılayan bir dünya devleti olmaya koşmaktadır. Ey gençler sizleri köreltmeye çalışanlara değil ufkunuzu açıp başarıdan başarıya koşmanıza yardımcı olanlara inanın, güvenin, milletimiz daima sizlere güvenmektedir. Artık denizlerde yüzen gemiler, havalarda uçan uçaklar, helikopterler ile silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımızın kullandığı silah ve mühimmatının tamamı sizlerin emeğinin karşılığıdır. Bunun için sizlerle öğünüyor, sizlerle gurur duyuyoruz. Zihniniz açık bileğiniz güçlü ufkunuz engin olsun. Milletimiz sizinle, siz de milletimizle bir oldukça her türlü zorluğun hakkından geleceğimize inancımız tamdır. Yeter artık benim silahımı kullanamazsın laflarını duymak istemiyoruz. Bundan sonra bu efeliği yapanlar düşünsün kimseye minnet etmeyeceğiz.

Bu yazı toplam 3109 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.