1. YAZARLAR

  2. HALİS HAKTANIR

  3. BU ÇAM AĞAÇLARINI DEĞERLENDİRİN
HALİS HAKTANIR

HALİS HAKTANIR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU ÇAM AĞAÇLARINI DEĞERLENDİRİN

A+A-

Ülkemizde başlatılan Yüksek Hızlı Tren Projesi Kırıkkale’mizden geçmekte bunun için çalışmalar devam etmektedir. Kırıkkale’mizin ‘Kent Orman’ı dediğimiz yerdeki çalışmaları seyrediyoruz.   O tepelerin yarılıp, güvenli bir çalışma gerçekleştirmeleri için çalışmalar hızla sürmekte. En kısa zamanda ise Yüksek Hızlı Tren’in geçişini sağlamak için firmalar yarışmakta ve bu yarışı sağlayan devlet büyüklerimize de teşekkür ederek bu çalışmaların ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Ancak bu çalışmalar yapılırken Kent Ormanı’nın da hakkını vermemiz lazım olduğuna inanıyorum. O orman Kırıkkale’nin ciğerleri, oksijen pompalayan şehrimize enerji veren yağmur yağması için ellerini açmış Allah’a dua eden çamların sökülüp atılması bana ve bu çalışmaları seyreden insanlarımızı üzmektedir.

Bu üzüntüyü bir taraf etmek için bizlerin şu isteklerini acaba Kırıkkale Belediyesi veya Sivil Toplum Örgütleri dikkate alırlar mı? Diye düşünmekteyiz. Bu istek ve düşüncelerimiz şöyle; onu aktarmaya çalışacağım. Bununla o güzelim çamların heba olmayacağına inanıyorum.

Sayın belediyemiz. Kırıkkale çevre yolu altında seyreden Kırık köyü mezarlığı yanındaki yan yolun alt kısmında uzunca bir düzeltme ve hafriyatla o yan yolun boyunca bu insanların yürüyüş yaptıkları beton yoldan kurtarıp, oraya bir yürüyüş yolu yapılıp bu Yüksek Hızlı Tren’in yol güzergâhındaki yıkılan çamları bu yapacağınız yürüyüş yoluna tekrar dikilmesi iyi olmaz mı? Sakın olmaz demeyin size canlı bir örneğini veriyorum. Geçmişte Belediye Başkanı Sayın Mustafa Pekdoğan’ın zamanında şimdiki Nikâh Sarayı’nı bulunduğu yerdeki çamların nasıl dikildiğini biliyorum. Önceden dikilecek çam yerlerinin açılması ve dikilecek olan çamların kepçelerle yerlerinden sökülerek, oralara dikilmesi ile bu çamların tekrar oksijen deposunu ilave etmeye yardımcı olacağına inanıyorum. Ne olur, olmaz demeyin! Vallahi olur, öldürmeyin bu evlatları. Onlar hasta olsa da, inanın Allah onlara tekrar sağlık verecektir. Değerlendirin, benim elimde imkân yok ama benim belediyem de imkân çok. Yan yolun yanına açılacak yürüyüş parkuru, neticesinde çok çok hem de pek çok dua alacaklarına inanıyorum. Hem çamların kurtarılması hem de insanların yürüyerek yaptıkları yürüyüş yaptıkları yerleri insana yakışır olması dualara vesile olacaktır. Allah sizden memnun olacaktır. Gerisi size düşer belediyem.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1042 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.