1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. BU AKIL TERÖRÜ BİTİREMEZ. ÇÜNKÜ PARTİ KARATMAK ÇÖZÜM DEĞİL
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BU AKIL TERÖRÜ BİTİREMEZ. ÇÜNKÜ PARTİ KARATMAK ÇÖZÜM DEĞİL

A+A-

Siyasi partiler olmayınca demokrasi olmaz. Cumhuriyet hiç olmaz. Cumhuriyette seçim esastır. Seçimler siyasi partilerin katılımıyla yapılır.  Parlamento oluşur. Parlamentoda hükümet kurulur. Parlamento yasaları yapar. Yasaları yargı uygular. Günümüzde parlamenter sistemin yerini CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ uygulanmaktadır. Sistemin eleştirilecek sayısız eksikleri vardır. Bu eksikleri gidermek çabası, ne iktidarda ne de muhalefette vardır. Laf salatası aldı başını gidiyor. 

Ülkemizin başının belası bir terör olayı vardır. Maşallah terörü bitireceğiz. Kökünü kazıyacağız. İnlerine gireceğiz. Şu kadar terörist öldürdük. Şu kadar şehidimiz var. Yurt içi ve yurt dışı terör odaklarını imha ettik. Mağaralarını imha ettik. Birisi çıksa da şu imha ettik dedikleri mağara sayısını bize söylese. Bu ne biçim Doğu ve Güneydoğu Anadoluymuş ki kırk seneden beri, mağara imha ediyoruz. Ve her operasyon sonu yine mağara imha ettik diyorlar. İşin tuhaf tarafı mağara imha ettik diyorlar. Ama hiç içinde öldürülen terör elemanları yok. Şöyle bir hesap yapıyorum. Karşıma korkunç mağara sayısı çıkıyor.  Teröre arka çıkan siyasi partiler var mı? Var.

Terörden besleniyoruz diyen siyasi partiler var mı? Var. PKK bizim arka bahçemiz diyen siyasi partiler var mı? Var. Ayrıca terör örgütleri uyuşturucu işi yapıyorlar mı? Haraç topluyorlar mı? Amerika’dan, Rusya’dan, Avrupa ülkelerinden, İran’dan, Suriye’den, İsrail’den, Arap Ülkelerinden, Irak’tan Lübnan’dan yardım alıyorlar mı? Kullandıkları silahlar dostumuz- müttefikimiz dediğimiz ülkelerden alıyorlar mı? Kaçakçılıktan beslenenler var mı? Var. Eroin imalatını terör bölgelerinde yapıyorlar mı? Otu Afganistan’dan, asiti Edirne’den başlayan, İstanbul’dan, Ankara’dan, Diyarbakır’dan geçerek otu ile buluşturuluyor ve esrara dönüştürülüyor mu? Bu konuda yazılmış kitaplar var mı? Bunu ben okudum. Devlet adamlarımız okumadı mı? Kitabı yazan komutanları dinleyin. Size açık açık anlatsınlar. Bu güçler varken terör biter mi? Terörü bitittirirler mi? 

Gelelim parti kapatma konusuna. Bu güne kadar tam yirmi sekiz parti kapatılmış. Ne olmuş parti kapatılmış ta bir sonuç alınmış mı? Yok. Hiçbir sonuç alınmamış. Parti kapatılıyor. Aynı felsefeye sahip kadrolar, bir başka isim altında bir araya geliyorlar. Yeni bir isimle siyasette yerlerini alıyorlar. Şimdi hedefte HDP var. Yedi milyon oyları var. 687 mi ne kişiye de beş yıl siyaset yasağı getirilecek. Getir. Ne olacak? Bu kişilerin çocukları akrabaları, yakın dostları yok mu? Onlara parti kuracaklar. Kendi adlarına parti kurmasalar bile kurulmuş bir parti çatısı altında briaraya gelebilirler mi? Oylarını da ellerinden alacak değilsiniz ya. Efendim kurulan partide belki Zana, Buldan, Demirtaş, Paylan, Piroğlu, Şık, Gergerlioğlu, Sancar, Öcalan, Baluken, Sakık,  olmayacaklar. Ama aynı ideolojiyi taşıyanlar olacaktır.  Bakın şehit olan gençlerimiz içinde hiç üst düzey yöneticilerin evlatları var mı? Yok. Çünkü onlardan en az beş yüzü çocuklarına askerlik yapamaz raporu aldılar.

Askere göndermediler. Binlercesi para vererek askere alınmadılar. Paralı askerlik yaptırıldılar. Askerlik yapanlar, fakir aile çocukları. Dahası HDP LİLERİN ÖNDE GELENLERİNİN, çocuklarından, dağda olanları var mı? Yok. Dağdakiler fakir aile çocukları. Veriyorlar paraları. Ellerine de silahları. Efendim bunlar özgürlük hak, hukuk mücadelesi yapıyorlar. Söylüyorlar işte. Bu dağdakiler sayesinde ballı maaşları alıyorlar. Ballı emeklilik hakları kazanıyorlar. Dokunulmazlık zırhına kavuşuyorlar. Dağdaki silahlar silahlarını bıraksın. Kaç tanesi seçilebilecek? Dağdakiler silahları bıraksın. Bakın siz HDP LİLERİN OYLARI NE KADAR KALACAK.  Seksen ihtilalinde ne oldu? İnsanlar iki partiye odaklandırıldı. Özal üçüncü parti olarak ortaya çıktı. Özal çok yerde listeye aday bulamadı. Evren’in üç gün kala oyunuzu Sunalp’in partisine verin dedi. Bir çift söz. Özal’a seçim başarısı getirdi. Ak Parti iktidarda iken açılan kapatma davasından, kapatılmaktan kıl payı kurtuldu. Sonra yapılan seçimlerde en büyük parti oldu. Erbakan’ın partisini kapattırıp açtırırken, bir dönem seçimin en büyük partisi oldu. Erbakan’a başbakan olma fırsatını verdi. Şimdi oyun HDP üzerinde oynanıyor. Yasa ile parti kapatmak bir işe yaramaz.

Ancak kapatanlara kısa bir dönem soluk aldırır Zaten yüze yakın kurulmuş parti var. Ne oluyor yani. Parti kurdum demek, kuranlara bir sıfat kazandırıyor. Bir de demezler mi ilk seçimlerde iktidar olacağız. Tam bir faşist söylemi, Söyleyeceksin. Yalan söyleyeceksin. Yalanını büyük söyleyeceksin. Yalanını da sık sık söyleyeceksin.  Onlar da bunu yapıyor.  Efendiler siyasi partiyi suçlu buluyorsanız ki yönetim kadrosunu suçlu olduğunu kendileri söylüyor. Savcı emrinizde. Hâkimler elinizde. Partiye sırtlarını dayayarak suç işleyenleri verin mahkemeye. Suçlarının cezasını çeksinler. Boştan yere sempatizanlarını sokaklara dökmeyin. Devletin polislerini ve askerlerini boştan yere halkla savaş yaptırmayın.

 

Bu yazı toplam 5593 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.