1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BİZ SİVİL ÖLDÜRMEYİZ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BİZ SİVİL ÖLDÜRMEYİZ

A+A-

Yapılan her iyi işe bir kup takarlar ya şimdi bunu Türk askerinin “Zeytin dalı” harekâtını da gölgelemek için fişlemeye başladılar. Türk askeri Afrin’e sivil öldürmek için değil sivili kurtarmak, onu kollamak tekrar kaçtığı topraklarına kavuşturmak için görev yapmaktadır. Bunu dost düşman herkes böyle bilmelidir. Türk askeri kırsalı temizledikten sonra halkın kalabalık olarak yaşadıkları şehir merkezine özel görevli jandarma ve polis özel harekâtı ile girerek sivil halkın zarar görmesini önlemek istemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ordusunun komutanları bu kadar titiz davranırken yapılan iftiralara bakınız. Bunları kim yapıyor, Türk askerinin Afrin’deki başarısını kıskananlar yapıyor.

Birde bakalım kendi ulusal basınımızın bazıları ve burada yazanlar kendi emellerini tatmin edebilmek için sivil öldüreceksek deyip güzel İstanbul’umuzun bazı semtlerini işaret edip buralarda bir sürü ‘hain’ var onları öldürelim gibi sözler sarf ediyor. Yurdumuzun içinde bunları kaleme almanın bu millete bir faydası olmadığı gibi Türk milletinin tek vücut olduğu bu zamanda çirkinleşmenin hiçbir anlamının olamayacağını düşünüyorum. Bu milletin fertleri ayrı ayrı inançta ayrı ayrı siyasi düşüncede de olsa zamanı gelince tek vücut olmaktadır. Bunu çok defada ispatlamıştır. Milli davalar birleşmekle çözülür. Dış güçlerin amacı zaten bu birleşmeyi önlemektir. Aklımızı başımıza alalım. Birliğimize zarar verecek davranışlardan vaz geçelim.

Suriye halkına yapılan zulmü görmüyorlar mı? Görüyorlar ne yapıyorlar. “kınıyorlar”. Ne kadar güzel kınama geçerli oluyor siviller öldürülmüyor, bombalanmıyor, yardım etmek isteyenlere fırsat vermiyor. Suriye yönetimi ne diyor bunlar rejime karşı gelen teröristler diyor. Her türlü silahı kullanıyor bunları bütün dünyanın gözü önünde yapıyor. Birleşmiş milletlere bakın bir aylık süre dur diyor. Bu bir aylık sürede ne yapılacakmış yaralılar hastanelere, ölülerde mezara taşınacakmış. Bir de acil yardım ulaştırılacakmış. Bir ay sonra ne olacak yine bomba yağacak, sivil katliamları devam edecek. Ey müttefik denen devletler daimi barışı getirin kendi çıkarlarınızı değil, Suriye halkının çıkarlarını düşünün. Rejimin başındaki Esad Efendiye ne olurlarsa olsunlar senin vatandaşındır. Onları öldürmeye değil yaşatmaya sahip çık deyin barış böyle olur. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyup onların yaşama haklarını sağlamakla olur. Orada petrolün başında ben durayım, üstlerimi garantiye alayım, Akdeniz’e rahat ineyim diye düşünmekle Suriye kurtulmaz.

Avrupa’yı görüyoruz Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşmanları onların her zaman dostudur. Bunu PKK başta bütün teröristleri kabullenmekte onların orada Türk ve İslam düşmanlığını sürdürmelerinde yardımcı olmakla meşguller. Bir de 15 Temmuz teröristleri var ya onlarında mekânı oldu. Onları da koruyorlar ve kolluyorlar. Türkiye’den kaçan herkes onlar için masum yalnız onlarda hukuk işler. Son olarak “ Salih Müslüm” olayı bu zatta çok masum onlarda adalet var ya oda ona sığındı onların mahkemesi sayesinde lüks yaşamına devam ediyor. Hesabında para çok onun için ölen öldüren çakalları çok o niçin zevk ve sefa içinde yaşamasın her şey onun ve onun gibiler için hazırlanmıştır. Bu Salih Müslüm Türkiye Cumhuriyeti Devletini nasıl suçluyor onun gözünde terörist yok ya halkı için savaşanlar var kendisi de onlardan biri bunlara ve sözüm ona onların korumaya çalıştıkları halklarına Türk askeri her türlü ağır silahı kullanıyor hatta zehirli gaz bile atıyorlar. Bunları Avrupa’nın ahmaklarına anlatıyor ve bunca yalanlarıyla onları kandırıyorlar. Avrupa’da devletler onların yalanlarına inanıyor, karşılarındaki devlete inanmıyorlar. Onların işledikleri cinayetler sivil insan öldürme olmuyor, onların savunmaları kendi halkları için savaşma oluyor öyle olunca onlar onların gözünde suçsuz, katil değiller bu nedenle onların mahkemeleri onları serbest bırakıyor mesele bu kadar basit. Biz onlardan birini tutuklasak suçlu oluyoruz, onlarda hukuk işliyor bizdeki onlara göre hukuk değil.

Bu yazı toplam 661 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.