1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Biz bu şehrin sevdalısıyız
Biz bu şehrin sevdalısıyız

Biz bu şehrin sevdalısıyız

Öztürk, “Biz Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyoruz. Kırıkkale için mücadele etmekten, Kırıkkale için çaba ve gayret göstermek bizlere mutluluk veriyor. Çünkü biz bu şehrin sevdalısıyız” dedi.

A+A-

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK: “ANKARA'DAN ADAY OLACAĞIMIZ SÖYLEMLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR. KIRIKKALE, BENİM DOĞDUĞUM, BÜYÜDÜĞÜM, CENAZEMİ DEFNETTİĞİM, DÜĞÜNÜMÜ YAPTIĞIM BENİ VAR EDEN BİR ŞEHİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Biz Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyoruz.  Kırıkkale için mücadele etmekten, Kırıkkale için çaba ve gayret göstermek bizlere mutluluk veriyor. Çünkü biz bu şehrin sevdalısıyız” dedi.


ÖZTÜRK VE KOYUNCU’DAN GAZETEMİZE ZİYARET 
MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu ile birlikte Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı İL gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin ile İL gazetesi ortağı Davut Kayır’ı ziyaret etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Çetin ve Kayır, Öztürk’e TBMM’de Kırıkkale için gösterdiği çalışmalar için teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.


KIRIKKALE’NİN TALEPLERİNİ BAKANLIKLARA İLETİYORUZ  
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ve çeşitli alanlarda yaptıkları çalışmalardan bahseden Öztürk, 1 Ekim sonrası meclisin yoğun bir gündemle çalıştığını söyledi. Bir yandan koronavirüs salgınıyla mücadele, diğer yandan ise plan ve bütçe komisyonlarının 2021 yılının bütçesinin görüşülmesi yoğunluk oluşturuyor. Bütün bakanlıkların görüşme toplantılarında Kırıkkale için tespit ettiğimiz sorunlar neyse onları dile getiriyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçesi vardı. Burada Kırıkkale'nin ulaşım alanında ve karayollarındaki sorunlarını dile getirdik. Her alanda Kırıkkale'nin sorunlarını dile getiriyoruz. Uzmanlık gerektiren her alanda bakanlıklarla görüşmeler sağlayarak, Kırıkkale'nin ne eksiği ve öneriler varsa onların çözülmesini temin etmeye çalışıyoruz” dedi.


VATANDAŞIMIZIN HER TALEBİNİ CEVAPLIYORUZ 
Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Kırıkkale’nin çeşitli sorunlarını gündeme getirdiğini belirten Öztürk, belediye gücüyle yapılamayacak hizmetleri bakanlık gücüyle yapılmasını talep ettik. Vatandaşlarımızın telefonla, mesajla her alanda çağrılarına ve taleplerine cevap veriyoruz. Gelen talepleri ilgili bakanlıklarla ve bazen de doğrudan çözüm noktasında çalışma sergiliyoruz. Kırıkkale'de saha çalışması yapıyoruz, partimizin kongreleri vardı onlara katıldık” şeklinde konuştu.


KIRIKKALE’NİN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİK 
Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen ziyarette Öztürk, Kırıkkale için yaptığı hizmetleri şu şekilde ifade etti,” Kırıkkale’nin en büyük sorunu işsizlik. Yeterince yatırım alamayışı, MKE'nin özelleşip özelleşmeyeceği muammasından kaynaklanan sorunlar. Özelleşmeyeceğini ısrarla söylememize rağmen bu konuda vatandaşın kafasında bir soru işareti var. Yerel bazı sorunlar var İlçelerimizin taleplerini de yerine getirmek amacıyla ilgili yerlerle görüşüyoruz. Yol, tarım, çöp ve değişik taleplerini dile getiriyoruz. Kırıkkale’nin istihdam alanında yükünü alabilmesi amacıyla da gerekli girişimlerimiz oluyor.”


ESNAFIMIZ PANDEMİDEN ÇOK ETKİLENDİ 
“Esnafımızın pandemi nedeniyle sorunları var. Bu pandemi bu salgın hayatın her alanını etkiliyor. Ekonomiyi de etkiliyor. Bu konuda yardım yapılmasını dile getirdik. Zaman zaman çeşitli tedbirler alınır ama köklü tedbirler alınmak biraz zordur. Türkiye 15 Temmuz'dan bugüne kadar çok yönlü bir saldırı ve tehdit altında.  Ekonomik alanda vatandaşlarımızın esnaflarımızın talep ve isteklerini elimizden geldiğince dile getirmeye çalışıyoruz. Gerçekten de bu süreçte zor günler yaşadığını hepimiz biliyoruz. İmkanlar neticesinde sorun ve taleplerini gerek TBMM’de, gerekse Kırıkkale’de çözüme kavuşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”


TÜRK MİLLETİ GERÇEKTEN DUALI BİR MİLLET 
“Türkiye'nin ekonomisi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı abluka almak isteyenler var. Cumhurbaşkanımızın yanında liderimiz Devlet Bahçeli var. Her alanda baskıyla karşı karşıyayız. Dış güçlerin bu baskılarına karşı direniyoruz ve bu milletin dualı olduğuna inanıyoruz. Türk milletinin dualı olduğuna inanıyoruz. Eğer Türkiye yaşadığı bunca zorluklara rağmen diz çökmüyor ve çöktürülemiyorsa Allah bu milleti koruyor demektir. Son dönemlerde ciddi şekilde her alanda saldırılara uğramasına rağmen dimdik ayakta durabilmek gerçekten büyük bir birlikteliğin göstergesi, Türk milletinin birbirine nasıl bağlı olduğunun mesajıdır. Bu millet İslam'ın son kalesi, her türlü saldırılara göğüs gerdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle beraber asil bir duruş sergileyerek yedi düvele karşı mücadelesini her zaman verecektir.” 


YAHŞİHAN-HACILAR-KARAKEÇİLİ VE SULAKYURT İÇİN BAKANLIKTAN İHBE 
32 kilometrelik Balışeyh-Sulakyurt arası yol yapıldı. Şu an müteahhit orada şantiyeyi kurmak için yer arıyor. Kamulaştırmalar yapılıyor, 10 metre genişlik olan yolun 12 metre olması için çalışma sergiliyoruz. 2021 yılı bütçesinde yoktu bu. Bunu Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanımıza söyledim ve ilgili yerlerle görüşerek ciddi mücadeleler verdim. Diğer bir yandan Yahşihan’ın altyapısı için İller Bankası’ndan 90 Milyon TL çıkması için devreye girdik. Yahşihan’ın kanalizasyon ve su altyapısı yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yahşihan, Hacılar, Karakeçili ve Sulakyurt için gerekli görüşmeler sağlayarak araç ve gereçlerde önemli hibe destekler sağlattık.”


PARTİMİZİN HER ALANDA ÇALIŞMASI BAŞARILI ŞEKİLDE SÜRÜYOR 
“Parti kongrelerimizi bitirdik. Bazı ilçe başkanlarımız değişti, şu anda zaten seçim yok geçim zamanı. Ama faaliyetlerimizi bir şekilde devam ettiriyoruz. İlçe teşkilatlarımız kendi içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Birlik ve beraberlik içerisinde İl Başkanlığımız, yönetimimiz, ilçe başkanlıklarıyla başarılı şekilde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bizlerde bu partinin bir mensubu olmaktan duyduğumuz onur ve gururu her yerde dile getiriyoruz. Partililerimizin çeşitli alanlarda partimiz adına oluşan taleplerini de hep birlikte değerlendirerek, gerekenlerin yapılması noktasında üzerimize düşeni en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.


ANKARA’DAN ADAY OLACAĞIM SÖYLEMİ GERÇEK DEĞİL 
2023 yılında yapılması planlanan seçimlerde Ankara’dan aday olacağı sorusunu cevaplayan Öztürk, bu söylentinin sadece bir iddia olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Öztürk, “Kırıkkale benim doğduğum, büyüdüğüm, cenazemi defnettiğim, düğünümü yaptığım beni var eden bir şehir. Ben buranın yerlisiyim. Biz Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyoruz. Bizim Ankara'dan aday olacağımız söylemleri gerçeği yansıtmıyor. Ve önümüzdeki seçime 2,5 yıl gibi bir süre var.” 


BU GİBİ SÖYLENTİLERİ BEN ASILSIZ VE MAKSATLI BULUYORUM 
Hem Cumhurbaşkanımızın açıklamaları hem liderimizin açıklamaları seçimin 2023 yılında yapılacağını gösteriyor. 2,5 yıl kalan bir süre içerisindeki duruma göre Halil Öztürk Kırıkkale'den değil Ankara'dan aday olacak söylentilerini maksatlı buluyorum. Ben Kırıkkale’me hizmet etmenin onurunu yaşıyorum. Ve buna devam etmeden yanayım. Kırıkkaleli hemşerilerimiz biz sizin milletvekilliğinizden memnunuz derse, ben yine Kırıkkale'ye aday olmak isterim. Ankara'dan aday olacağım söylentileri asılsız ve maksatlıdır” dedi.


KORONAVİRÜSE KARŞI LÜTFEN KURALLARA UYALIM 
Son olarak Koronavirüs salgınıyla mücadele Kırıkkale halkına seslenen Öztürk, “İnşallah kurallara uyarak bu virüsü yeneceğiz. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz biraz daha sabır göstererek, maske-sosyal mesafe-hjyen kurallarına özenle uyum göstermeleridir. Kırıkkale için her alanda mücadele etmeye, vatandaşlarımızın her alanda talep ve sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalıştığımızı bir kez daha bilinmesini isterim” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 

Bu haber toplam 1634 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.