1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Biz birbirimize güveniyoruz, inanıyoruz
Biz birbirimize güveniyoruz, inanıyoruz

Biz birbirimize güveniyoruz, inanıyoruz

Seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) geçtiğimiz hafta sonu 8 Mart Dünya Kadınlar günü ve gençlerin isteğini...

A+A-

Seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) geçtiğimiz hafta sonu 8 Mart Dünya Kadınlar günü ve gençlerin isteğini birleştirerek Başpınar Kapalı Spor Salonunda konser programı düzenledi.

YÜKSEK KATILIM

Milliyetçi Hareket Partisi ve Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının ortaklaşa düzenlediği konsere Belediye Başkan Adayı Mustafa Pekdoğan ve eşi başta olmak üzere, MHP İl Başkanı Seyit Ahmet Göçer, MHP MYK Üyesi Av. Halil Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, MHP Merkez İlçe Başkanı Erdal Baloğlu, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Serkan Tunçbilek,Hacı Filiz, Köksal Tonga, İl Genel Meclis Üyesi Adayları, Belediye Meclis Üyesi Adayları, Sivil Toplum Kuruluşları, dernek başkanları  ve çok sayıda partili katıldı.

UMUT SİZSİNİZ, ÇARE SİZSİNİZ

Programda ilk olarak Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Serkan Tunçbilek konuştu. Konuşmasında ülkücü gençliğin burada olduğunu vurgulayarak, bizler sizlere inanıyoruz dedi. Daha sonra Başkan Tunçbilek konuşmasına şöyle devam etti:  “Dava aşkıyla dosta güven, düşmana korku salmaktadır. Bu ülke üzerinde gözü olanlar, bu ülkeyi bölmek isteyenler ülkücü hareket aşılmadıkça milliyetçi hareket yenilmedikçe amacınıza ulaşamayacaksınız. Türk milletinin teminatı ve esenlik garantisi bu salonda toplanmıştır. Bizim aramızdan hain çıkmaz. Biz diyoruz ki umut sizsiniz, çare sizlersiniz, tarih sizsiniz, gelecek sizlersiniz, Türkçe sizlersiniz, vatan sizsiniz. Bizler sizlere inanıyoruz” dedi.

BU SEÇİM YAŞAM SEÇİMİ

Daha sonra MHP İl Başkanı Seyit Ahmet Göçer 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak iyi ki varsınız dedi. Başkan Göçer Konuşmasında şunlara yer verdi: ”30 Martta ülkemiz bir seçim yaşayacaktır. Bu seçim bir genel seçimden çok bir yaşam seçimi olacaktır. Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vefası büyük önem taşıyan hayati bir seçim olacaktır. Bu seçim ülkemizi bölmek isteyen bölücü hainlerin, onların meclisteki siyasi uzantılarının ve hükümet içerisindeki ihanet ortaklarının başımızdan defolup gitme seçimi olacaktır. Bu seçim Türk Milletine ve de Türk Milliyetçilerine düşmanlık besleyip devlet dairelerinden T.C.’yi yani Türkiye Cumhuriyetini silip kaldıranları ve Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan zihniyetleri sandığa gömme seçimi olacaktır” dedi.

PEKDOĞANI SİZLERE EMANET EDİYORUZ

MHP MYK Üyesi Av. Halil Öztürk ise “Biz siyasetçiler bütün seçimlerin çok önemli olduğunu her vesile ile söylüyoruz. Ama 30 Mart yerel seçimleri ülkemiz açısından tarihi bir önem taşıyan bir seçimdir. Biz size güveniyoruz, inanıyoruz. Biz bu memleketi milyonlarca şehidimizin kanıyla kurduk, masa başında almadık, masa başında da vermeyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütün kadroları ve bütün dava arkadaşlarım buna izin vermeyecektir.  İnanıyorum ki siz değerli hemşerilerim bunlara 30 Mart’ta öyle bir ders vereceksiniz ki, öyle bir Osmanlı tokatı atacaksınız ki, geldikleri gibi geri gidecekler. 30 Mart’ta belediye başkan adayımız Mustafa Pekdoğan’ı sizlere emanet ediyoruz. Sazın olduğu yerde sözü fazla uzatmak olmaz. Allah sizlerden milyon kara razı olsun, sağ olun, var olun. Allah’a emanet olun” diyerek sözlerini bitirdi.

Biz birbirimize guveniyoruz5SIĞABİLECEĞİMİZ MEKÂNLAR OLUŞTURACAĞIZ

MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Pekdoğan ise, bu yağmurlu ve bereketli günde davetimize katılmak için gelip de dışarıda kalıp tekrar evlerine dönen hemşerilerinden özür dileyerek “Allah nasip ederse geldiğimiz zaman artık içerisine sığabileceğimiz mekânlar oluşturacağız. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla ve gençlerimizin de isteğini birleştirerek hep beraber bir gönül muhabbeti yapalım diyerek gerçekleştirdiğimiz davetimize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

YAN YANA VE OMUZ OMUZA GELDİK

“Aslında bizler neyi yapıp yapmayacağımızı, sizler de neyi yapıp yapmayacağımızı çok iyi biliyorsunuz. Çünkü 1999’da gelirken 14 proje ile imzalayarak meşhur olan ıslak imza ile yapmazsak olmaz demiştik. 114 tane proje üretmiştik. Ama aradan geçen yıllar sonra sizler bizi, bizler de sizi anladık tekrar yan yana ve omuz omuza geldik. Niye geldik, ihtiyaçtan dolayı, niye geldik, istediniz geldik, niye geldik, beraber yürümek için geldik”

KALKINMAYI BURADAN BAŞLATACAĞIZ

“Yuva, Selim Özer, Karşıyaka, Etiler, Sanayi, Gündoğdu mahalleleri bu bölgeler şehrimizin en mağdur bölgeleridir.  Maalesef şehir 3 parça. Samsun Yolu Projesini faaliyete geçirdiğimizde gece kondular 10 bin lira iken, şimdi oradaki evlerin fiyatı 250 bin lira. Şimdi Samsun Yolu 2’nci etap projesini Valilik girişine kadar uzatacağız, buranın makûs talihine son vereceğiz. Eski ekmek fabrikasının olduğu yeri bir vakıf üniversitesi ile anlaşıp faaliyete geçireceğiz. Yeni gelen öğrenciler Kırıkkale’de yaşayan öğrenciler olacak. Kırıkkale’de kalkınmayı buradan başlatacağız. Öğrencinin olduğu yerde hareket olur, merhamet olur. Herkes evladını dışarılara gönderdiği için herkes onları burada manevi evladı olarak sever ve sahiplenir. O sevgi tohumlarını buraya atmaya kararlıyız. Eski binalarımızı Kentsel Dönüşüm adı altında yenileme adına ilk başlayacağımız yer şu andaki Sanayi Bölgesinin olduğu yer olacak.”

NOKTAYI BERABER KOYACAĞIZ

“6 ay önce, 65 yaş üzerindeki hemşerilerimize kesinlikle toplu taşıma kartı verilecek demiştim. Fakir fukaraya adam gibi yardım etmemiz lazım, engellilere toplu taşımayı bedava yapmamız lazım demiştim. Allah’a çok şükür geçen hafta içinde torba yasanın içinde hem 65 yaşa, hem engellilere, hem de şehit ailesi ve yakınlarına toplu taşımayı bedava edecek kanunu çıkardılar. Bizden 6 ay geriden geliyorlar bunlar. Yaptıklarımı biliyorsunuz, neyi yapacağımı da biliyorsunuz, yapacağımı yaparım, yapamayacağıma da yapamıyorum derim, yapmıyorum da derim yani açıkçası. Sizler de kesin olarak kafanıza koymuşsunuz, 30 Mart’taki oyunuzun değerini çok iyi biliyorsunuz. Çok iyi bildiğiniz için de bu yağmurda buraya gelmişsiniz. Biz birbirimize güveniyoruz, inanıyoruz, omuz veriyoruz, destek veriyoruz. İşte 30 Mart’ta deftere noktayı beraber koyacağız.”

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Behzat Kürkçü, Ersoy Savaş, Neşet Abalıoğlu  ve Ahmet Şafak yer aldı. Ahmet Şafak ve mahalli sanatçıların söylediği şarkı ve türküleri keyifle dinleyen vatandaşlar eğlenceli saatler yaşadılar. Vatandaşlar şarkılara ve türkülere coşkuyla eşlik etti. Konser sonunda programa katılan sanatçılara Belediye Başkan Adayı Pekdoğan plaket vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.

[gallery ids="208744,208737,208743,208742,208739,208738"]
Bu haber toplam 468 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.