1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BİRLİK OLALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BİRLİK OLALIM

A+A-

Uzun süredir yurdumuzun gündemini oluşturan seçim takvimlerini sona erdirmiş bulunuyoruz. Eğer bir çomak sokan çıkmazsa önümüzde dört yıldan fazla seçimsiz bir zamanımız var. Bu zamanı iyi değerlendiriniz. Hükümet, muhalefet el ele Türkiye’miz için bu aziz topraklarda yaşayan 82 milyon vatandaşımız için her şeyin iyisinde birleşiniz. İktidar, mahalli seçimlerdeki kayıpları için ümitsizliğe kapılmasın, muhalefette bu başarıyı kötüye kullanmasın. Geçmişte yapılan yanlış ve hatalardan ders çıkararak incitmesiz sözlerle güzel Türikye’miz için birleşiniz. Yapılanı takdir edip eksikleri varsa uyarınız. Vatandaşımıza yapılanların daha iyisini yapmak istediğinizi anlatınız. Zamanı gelince de vatandaşın tercihine saygı duyunuz. Kim ne derse desin Türikye’mizde demokrasi çok güzel işliyor. İhtilal hükümetleri zamanı dahil hiçbir zaman vatandaşın tercihine müdahale olmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 600 adet milletin temsilcileri milletvekillerimiz. Hepinizde o kutsal çatı altında temsilcisi olduğunuz milleti temsil ediyorsunuz. Türk devletinin ve milletinin menfaatine olan hizmetlerde engelleyici olmayınız. Eksikleri tamamlayan yanlışları önleyen daima devletimizin menfaatlerini koruyan tutumlar içinde olunuz. Devletimizin her türlü sıkıntısında destekçi olunuz. Ekonominin düzeltilmesinde el ele veriniz. İktidar benim dediğim olacak hevesine kapılmasın. Muhalefette doğruya yanlış demesin. Birinin beyaz dediğine, diğeri siyah demesin. Milletimizin menfaati için beyaz ile siyahın ortasında birleşilsin. Eğer amaç millete hizmet ise şahsi çıkarlar peşinde koşulmasın. Devletimizin her kademesinin müsriflikten uzak durması milletimizin menfaatinedir. Bunların en önemli basamağı da belediyelerimiz olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sorunları çoktur bu sorunlar karada komşularımız olan devletlerin durumu, denizlerde komşumuz olan devletler ile sorunlarımız bütün bunların içte ve dıştaki terör örgütleriyle mücadele Akdeniz’in doğusunda Güney Kıbrıs’ın başlattığı Kuzey Kıbrıs’ı ve Türkiye’yi hesaba katmayan petrol ve doğalgaz aramaları için yandaş devletler ile anlaşmalar yaparak taraf toplaması Yunanistan’ın kendi içindeki dertlerini unutarak adaları anlaşmalar dışında silahlandırması, Fransa, Almanya, İngiltere ve daha birçok devletin kendi sıkıntılarını bırakıp devletimiz ile uğraşmaları, bütün bunlar ortadayken biz niçin birlik olmayalım. Onların ekmeğine yağ sürmeyelim içeride ne kadar fikir ayrılığımız olursa olsun dışarıya karşı bir olalım yurdumuzun düşmanlarını sevindirmeyelim.

Yurdumuzun savunulması için alınan her karara destek verelim yapılan her türlü ekonomik harcamalar helal olsun ama 600 milletvekilimiz el ele verip, içerideki ve dışarıdaki terör yuvalarını kurutalım. Bunu bir an evvel temizleyelim o çakal sürüleri için harcanan paralar yurdumuzun kalkınması için harcansın. Milli gelirimiz fert başına artsın, her ne olursa olsun şehitlerimizin acısını yaşamayalım. Hep ele ele veriniz Suriyelilerin biran önce evlerine dönmesi için kararlar alınız. Terör ile mücadelede iktidar ve muhalefet askerlerimizin arkasında olduğunu komutanlarımıza ve Mehmetçiklere güvenlerinin tam olduğunu her fırsatta gündemde tutsun.  Milletimizin güvencesi Türk Silahlı Kuvvetleri’dir. Her durumda onların her ihtiyacını yerli olarak karşılayan mühendislerimizi, işçilerimizi onları yönlendiren yöneticilerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu yazı toplam 378 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.