1. YAZARLAR

  2. İREM DEMİRALAY

  3. BİR ENGELLİNİN HAYALLERİ
İREM DEMİRALAY

İREM DEMİRALAY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BİR ENGELLİNİN HAYALLERİ

A+A-

Merhaba değerli İL gazetesi okuyucuları. Yine bir köşe yazımda sizlere hayallerimden bahsetmek istiyorum. Benim 6 tane hayalim var. Bunlar; deniz kıyısında yatarak yıldızları seyretmek, küçük bir kafe açmak, 81 ili gezmek, Mustafa Ceceli İle klip çekmek, başarılı bir yazar olmak, en önemlisi de engellilerin sorunlarına çözüm bulmak ve onlar için program yapmak istiyorum.

Her zaman hayallerinize sahip çıkın, hayal kurmanın nesi kötü olabilir. Benim hayallerim bunlar. Engellilerin sorunlarının çözülmesi onların dertlerini anlayıp yazmak, ekrana getirmek, çözüm bulmak istiyorum. İnşallah hayallerim gerçeğe dönüşecek.

Para nasıl kazanılır bilmiyorum. Çünkü daha önce hiç çalışmadım. İstersem gece gündüz çalışıp başarabilirim. Kendime güveniyorum. Çoğu şirket engelliler çalıştırmıyor neden? Bizde bir insan değil miyiz? Hayallerime ulaşabilmek için engellerimi hiç düşünmeyerek hareket ediyorum. Kendimi 5 yıl sonra kafe açmış ve başarılı bir bayan olarak görüyorum. Azim ettim yapacağım.

Bazı insanlar yaptığı çalışmalar sonucunda elde ettikleri gelirden sonra değişkenlik gösterebiliyorlar. Bu durum çok üzücü bir durum.  Ben kendi ayaklarımın üzerinde durarak bir işletme açtığımda değişmeyeceğim ve yine engelliler için mücadele etmeye çalışacağım. Aynı İrem olarak kalmaya çalışacağım.

Bir gün öldüğümüzde arkamızdan iyi konuşulmasını isterim. Paradan ve kariyerden çok bu konuda konuşulmayı isterim. Bunların hepsi olabilir ve çok çabalıyorum. Bütün engellilere burdan seslenmek istiyorum; Siz siz olun hayallerinizden vazgeçmeyin. Bende hiçbir hayalimden vazgeçmeyip o hayallerimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım.

Sağlıcakla kalın…

Bu yazı toplam 7101 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar