1. YAZARLAR

  2. İREM DEMİRALAY

  3. BENİM DÜNYAM DEĞİŞTİ
İREM DEMİRALAY

İREM DEMİRALAY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BENİM DÜNYAM DEĞİŞTİ

A+A-

Her zamanki hayat koşturmacasında Kırıkkale sokaklarında gezinirken karşıma çıkan Genç Kitap Kahve tabelası dikkatimi çekmişti.

            Geçmişte, insanlar bana yardımcı olmak istemedikleri için Kitap Kahve’ye girmeye fazlasıyla utanıyor ve çekiniyordum. Ama cesaretimi toplayarak bir şekilde içeriye girmeye karar verdim ve girdim. Oradaki arkadaşlar düşündüğümün tam aksine beni çok güzel karşıladılar. Böylece hayatımda yeni bir sayfa açmış oldum.

Buradaki arkadaşlarımdan çok şey öğrendim. Mesela ben kitap okumayı sevmezdim. Ama artık büyük bir hevesle kitap okuyor, bir kitabı bitirmeden başka bir kitaba başlamak için can atıyorum.

Burada Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Baybarslan Ali Kazancı hocamız ile tanıştım. O benim yani engelli bir bireyin ellerinden tutup güç verdi, banan inandı. Oradaki herkes bana inandı ve destek oldu. Bugünkü inancımı ve gücümü onlara borçluyum. Bana cesaret vermiş olmasalardı hiçbir şey yapamayacaktım. Onlar bana umut ışığı oldu. Ali Hocanın videoları bana umut oluyordu. O videoları izleyerek adeta güç depoluyordum.

Genç Kitap Kahve’de çok samimi bir sohbet ortamı oluyor. Birbirimizle şakalaşıyor, dertleşiyor, birbirimize yardımcı oluyoruz. Burası küçük ve sıcak bir mekan. Tüm bunlar beni çok mutlu ediyor ve kendime olan inancım da artıyor. Hep beraber çok güzel bir aile olduk.

Teşekkürler ailem…

Teşekkürler Genç Kitap Kahve…

Bu yazı toplam 2959 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar