1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BAYRAK VE…
BAYRAK VE…

BAYRAK VE…

9.6.2014 târihinde Sayın Başbakanımızın sesinden dinlediğime göre, “Çocuk” denilen, ancak çocuğa benzemeyen kimse; Bayrak direğine çıkmış,...

A+A-

9.6.2014 târihinde Sayın Başbakanımızın sesinden dinlediğime göre, “Çocuk” denilen, ancak çocuğa benzemeyen kimse; Bayrak direğine çıkmış, Bayrak direğinden İkinci Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Bayrağını direkten alıp indirmiş ve bu kimseyi vurmak için değil, uyarı için iki el ateş açılmış.

***

Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, unutma ki, senin ve benim dedem, indirdiğin O Bayrak için kan verdi gazi ve can verdi şehit oldu. Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, unutma ki, senin ve benim dedem, indirdiğin O Bayrak için Dömeke’de, Pilevne’de, Balkan savaşlarında kan verdi gazi ve can verdi şehit oldu. Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, unutma ki, senin indirdiğin O Bayrak için senin ve dedem Çanakkale savaşlarında kan verdi gazi ve can verdi şehit oldu.

***

Ey “Çocuk” dinilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, senin ve dedelerimin hiç değilse bir kaçı; benim Halil dayım, Ülkemizin doğusundan, batısından, yurdumuzun hemen her yerinden nice adsız kahraman Çanakkale savaşlarından hâlâ köyüne dönmedi. Senin ve benim Ebelerimiz, Analarımız, senin indirdiğin O Bayrak uğruna, Efendisine “Yürü Yiğidim sen cepheye, bu kutsal Vatanı savun, gazi ya da şehit ol! Ben çocuklarımızı Millî duygularla terbiye eder, açsız susuz kalır, sadâkatle seni ve yuvamızı beklerim” dedi. Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, unutma ki, senin indirdiğin O Bayrak için senin ve benim dedem kurtuluş savaşında kan verdi gazi, can verdi şehit oldu.

***

Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, Anlı, Şanlı Türk Bayrağını Bayrak direğinden indirmen için seni hangi hâin veyâ hâinler öğretti ve sen kimlerin emellerine hizmet edip dedelerinin ve dedelerimizin rûhunu rahatsız ettin, incittin, kemiklerini sızlattın?

***

Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, Vatanını savunurken gazi veyâ şehit olan dedelerinin ve dedelerimizin yüzüne cezâ gününü nasıl bakacaksın?

***

Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, hangi düşünceyle Anlı, Şanlı Türk Bayrağını Bayrak direğinden indirdin? Ey “Çocuk” denilen ve çocuğa benzemeyen kimse! Eğer provokatör değilsen, Avrupalı geçinen, medeniyetin her türlüsünden bilerek ve kasten uzaklaşan, katillere yardım eden, katilliği, insan öldürmeyi ve insan öldürtmeyi, cana kıymayı medeniyet bilenlerin, cana kıymayı kendine sanat edinen batılı batmışların akıllarıyla mı hareket ettin? O hâlde vah sana, vah sana akıl verenlere…   BİLESİN Kİ:   Ben, Bayrağımı indireni; Varyozumla döver, Burgu gibi bükerim. Ben, Bayrağımı indirenin, Ağzını yırtar, hotunu sökerim.   Keskinli Yetîmi    
Bu haber toplam 417 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.