1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BATAKLIĞI KURUTALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BATAKLIĞI KURUTALIM

A+A-

Senelerden beri terörle uğraşıyoruz. Başarılı olmaya çalıştık ama netice alamadık, niçin bugüne kadar hep sivrisinekle uğraştık, bataklığı kurutmamıza müsaade etmediler. PKK’nın merkezi “ Bekaa” bir bataklıktı. Vuralım dedik olmaz dediler. “ çekiç güç Kuzey Irak’ta hava sahasını kapattı” kandil bir bataklıktı…. Oranında her yerini kuşattılar, ama ona dokunmadılar, Kandil’in her tarafı terörist oldu. Yani senelerce bataklığa dokunmadan sivrisineklerle uğraştık. Kimdi buna engel olanlar. Yabancı güçlerle onların emir kullarıydı.

Şimdi çamurlu botlarla Afrin’de mücadele eden Mehmetler Afrin’i de, Bekaa ve Kandil gibi yapmaya çalışanlara karşı bataklığı kurutmak için elleri tetikte aslanlar gibi mücadele veriyorlar. Bataklığın kurutulmasını şimdi de istemeyenler var. Bunlar her fırsatta türlü beyanlarla bunu duyurmaya çalışıyorlar ama artık kandıracakları, korkutacakları yok. Onlar ne derlerse desinler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için onun ordusu Mehmetçikler bataklığı kurutup bu beladan milletini kurtarmakta kararlıdır. Bunu yapacak inanca ve maddi manevi güce sahipler. Postalları ayaklarındaki Mehmet’inin arkasında seksen milyon milleti var. Dünyanın hiçbir yerinde oğlunu kardeşini, eşini, nişanlısını düğüne gönderir gibi cepheye gönderen bir millet var mıdır? Anasınıfı öğrencisinden tutun bütün öğrencilerinin komando marşıyla abilerine destek olan bir millet var mıdır?

Mehmet’im sen orada yalnız değilsin. Bizi de asker alın, bizlerde abilerimizle Afrin’e gideceğiz diye askerlik şubelerinde sıra bekleyen arkanızda kardeşleriniz var, sizin kullanacağınız silahlarınız için gece gündüz çalışan işçilerimiz var. Mühimmatınızı üreten fabrikalarımız var. Bunu yüzde doksanlara çıkarmış bulunuyoruz. Artık conilerin silahına ve mühimmatına güvenmiyoruz.  İşte onun için bu bataklığı milletin için kurut bir daha canlanamasın. Arazi şartları çok zor, bu sivrisinekler altı yedi senedir bataklığı öyle yapmışlar ki yerin altını hep korunacakları yerler yapmışlar başlarına bir gün Mehmetçiğin yumruğunun geleceğini tahmin etmişler ki bu kadar sığınaklar, tüneller yapmışlar ne yaparlarsa yapsınlar senin postalının altında gebereceklerdir.

Bundan sonra ki mücadelen daha da zorlaşacak çünkü onlar meşkûr mahalleleri hücre haline getirdiler. Orada yaşayan insanları kalkan olarak kullanacaklar ne yaparlarsa yapsınlar senin elinden kurtulamayacaklar. Bunu onlarda iyi biliyor onlara ağa babalarının gönderdiği silahlarda yakın zamanda ağa babalarına dönecek Mehmet’im senin karşında nereden geldiği niçin geldiği belli olmayan paralı çakal sürüleri var. Her gün yüzlercesi geberiyor yine de bitmiyor. Ama senin azmin sayesinde onlarda bitecek. Sen de emeline ulaşacak oranın yerli masum insanları yurtlarına kavuşturacak, insan gibi yaşamalarını sağlayacaksın. Kendi yurdunun bekasını kurtaracaksın. Onun için yolun açık, bileğin güçlü olsun. Senin verdiğin bu mücadele bütün dünyaya örnek olsun. Suriye topraklarında senden başka milleti için Suriye halkının selameti için Suriye topraklarının bütünlüğü için orada bulunan yok senden başka her devlet oradan nemalanmaya çalışıyor. Onlar için senin sınır güvenliğin Suriye halkının yaşama hakkı gibi bir dertleri yoktur.

Onlar üst edinme petrole konma yani sömürme peşindeler onların yapısı odur. O yamyamlar dünyayı böyle görüyorlar. Onların kendilerinden başkası için insanca yaşama hakları yoktur. Biz millet olarak bunların hiçbirini kabul etmez her insanın bizim için hürriyeti önemlidir. Bütün mücadelemizi bu yönde veririz. Bu mücadelemizde Mehmet’imin yanında önce Allah sonra da milleti vardır.

 

Bu yazı toplam 601 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.