1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BAŞARILAR MEHMETÇİK
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BAŞARILAR MEHMETÇİK

A+A-

Türk silahlı kuvvetleri nerede olursa olsun görevini en iyi şekilde yapar. Buna bütün dünya şahittir. Bu durumla Türk milleti daima gurur duymuştur. Bu görev yalnız silahla değil Türk ordusunun şefkati her zaman mazlumun yanında, hastanın tedavisinde, açların doyurulmasında da daima görevinin en iyisini yaparak bunu ispatlamıştır. Türk askerinin gittiği her yerde huzur olmuştur. Türk askeri dış ülkelerde barışın teminatıdır.

                Türk askeri ikinci defa Suriye topraklarına girmiştir. Bu işgal falan değildir. Esas amacı kendi sınır güvenliğini sağlamaktır. Türkiye’nin Irak ve Suriye sınırlarından başlayıp kurulmak istenen Kürt devletini engellemek Kürt devletinin kurulmasını isteyen terör örgütleriyle onu destekleyen art düşüncelilerin hayallerini kursaklarında koymasıdır. Türkiye kendi sınır güvenliğini korurken Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını savunmuştur.

                Bu durumda Türk askerinin Suriye ve Irak’ta ne işi var diyenler olabilir. Bunlar iyi bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınır güvenliğini koruması namus görevidir. Türkiye’nin bir karış toprağına zarar gelmemesi için bunlar şarttır. Bizim ordumuzun görevi yurdunu dış güçlere karşı korumak değil mi? Öyleyse hem yurt içinden hem de yurt dışından gelecek her tehlikeye karşı görevini yapmaktır. Bunu da milletine layık olarak yapmakta yapmaya da devam etmektedir. Bu görevlerde bir tane Mehmetçiğimizin burnunun kanamasını istemeyiz. Ama vatan savunması bazı acıları da beraberinde getiriyor. Buna da dayanmak zorundayız.

                Millet olarak en büyük dileğimiz öncelikle yurt içinde ve sınır dışındaki PKK ve ona destek veren vatan hainlerini saf dışı yapmak bunu yaparken de bin kilometreye yakın Irak ve Suriye sınırını da korumak zorundayız. Her iki görevde de güvenlik güçlerimizin tamamına başarılar diliyoruz. Her zaman askerimizin yanında bulunan emniyet teşkilatımıza ve onlara yardımcı olan koruculara da başarılar diliyoruz. Türk askeri, Türk emniyet teşkilatı, korucular görevlerini en iyi şekilde milletine layık olarak yaparlar ve milletinin gurur kaynaklarıdır. Bundan her zaman gurur duyduk. Bunu yaparken kullanılan malzemelerin büyük bölümünün milletin kendi üretimi kendi emeği olması başka öğünç kaynağıdır. Bunda emeği geçen işçisine, amirine, mühendisine, müdürüne de şükranlarımızı sunuyoruz. Başarılar Mehmetçiğimiz.

Bu yazı toplam 470 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.