1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN POLİSLERİMİZ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN POLİSLERİMİZ

A+A-

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kırıkkale’de de uyuşturucuyla mücadelede büyük başarılar elde edilmiştir. İlimizde sayın il Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu’nun önderliğinde okullarımız başta olmak üzere uyuşturucu satıcıları ve kullanıcıları olmak üzere bunların engellenmesi konusunda yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İlimizde hem satıcı hem de kullanıcı üzerinde iyi bir azalma söz konusu olmuş 2017 yılından itibaren 2019 yılı başlarına kadar yüzde 50’ye yaklaşan iyileşme olmuştur bunun 2019 yıl sonunda rakam olarak 350 ile 400 aralığına ineceğine inanıyoruz.

                Yurdumuzda uyuşturucuyla mücadelede son 6 ayda elde edilen başarının rakamsal değeri otuz tonun üzerinde uyuşturucunun yakalanması bununla ilgili yirmi bin civarında insanın adli makamlara teslim edilmiş olması ve halen uyuşturucu suçundan cezaevinde 60 binden fazla suçlunun bulunduğu görülmektedir.  Bu rakamlar yurdumuz için sevinilecek bir durum değil ama maalesef gerçekler bunlar uyuşturucu satıcıları ve kullanıcıları ile mücadelede İl Emniyet Müdürlüğüne yardımcı olmak için beyanlar veren sivil toplum kuruluşlarımızı görüyor seviniyoruz, bunların özel ilanlarla bu görüşlerini taçlandırmalarını bekliyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarımızın ve belediyelerimizin özel okullarımızın, müteahhit ve avukatlarımızı, bilhassa doktorlarımızın bu kampanyaya katılmalarının daha iyi olacağını umuyoruz, lütfen bu çağrımıza duyarsız kalmayınız, gençlerimizi bu bataklıktan kurtarınız.

                Bu fırsatı yakalamışken 25 Haziran Salı günü gazetemiz İl’de yazdığımız ‘Düğünlerde Dikkatli Olalım’ köşe yazısı ile aynı tarihte gazetemiz şairlerinden Abdül Fettah Piliç adına yayınlanmış ‘Polisini Üzme’ şiirinin bir daha okunmasını önemle rica ediyorum. Bu yazılar şiirler gündemde durdukça buna da bütün sivil toplum kuruluşları ve okullarımız katkı da bulunurlarsa bu hizmeti yapan emniyet birimlerimize yardımcı oluruz. Hep birlikte el ele verirsek her türlü zararlı ve kötü alışkanlıkları ortadan kaldırırız, bir yerde buna vatandaş olarak mecburuz, bizi ilgilendirmez diyemeyiz bir gün gelir ilgilendirebilir. Kırıkkale’mizin sevilen insanları geçmişte kalan zararlı alışkanlıklarımızı bırakalım, düğünlerde silah atmak atana da düğün sahibine de bir şey kazandırmaz ama tersi acılara sebep olur o düğün sahibinin en mutlu gününde yapılan bir yanlışlık en acılı güne dönüşür bunu herhalde o düğüne icabet edenlerin hiç biri istemez. Bu yanlış hareketi yaparak polisimizi de istemeyerek müdahaleye zorlamayınız,  polisimiz sevincinizi taçlandırmak için görev yapar hiçbir zaman bir düğünün huzurunu bozmak istemez polisimizi buna zorlamayınız.

                İlimiz halkından düğünlerini evlerinde yapanlardan pek dile getirilmeyen ama çok önemli olan bir hususu da hatırlatmak istiyorum. Ev düğünlerinde genellikle çadırlar yol üzerine kuruluyor bunların çok yanlış olduğunu düşünüyorum, düğün günü o mahallede bir yangın olsa itfaiye giremez acil bir hasta olsa ambulans giremez bunlar binde bir de olsa olabiliyor o zaman yolu kapatan düğün sahibi bunun vebalinden nasıl kurtulur. Birde ev düğünlerinde ki çalgıcının cihaz sesi ne kadar çok açılıyorsa çevresine de o kadar zarar veriyor hele yüksek binaların arasındaysa vay o komşuların haline, çocuğu uyuyamaz, kendisi dinlenemez hastası varsa daha vahim, bunlara biraz dikkat edersek hiç kimseyi rahatsız etmeden mutlu günümüzü tamamlamış oluruz.

Bu yazı toplam 4075 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.