1. YAZARLAR

  2. DEMİR DOĞAN KANDEMİR

  3. BARZÂNİ NE YAPTI?
DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BARZÂNİ NE YAPTI?

A+A-

Amerika; Türkiye’nin müttefikidir, amma aynı zamanda Amerika Türkiye’ye Türklere dost görünen ve lâkin pkk ile andlaşmasız müttefik olan, sâdece ikiyüzlü değil, bir kaç yüzlüdür. Türkiye’yi yönetenler bunu yukarıda yazdığım gibi bilmeli, buna göre hareket etmeli, askerî savunma araçlarının her türlüsününün yapılmasını sağlamalı, kesinlikle “dostum” diyenin göstermelik dostluğuna inanmamalıdır.  Türkiye ve Türk Devlet adamlarına “dostum” diyen, küfürbaz batılı devlet adamlarının sözlerine kesinlikle inanmamalıdırlar.  Bugün ki, Barzâni’nin babası Mustafa Barzâni, geçmiş yıllarda Irak hükûmetine karşı çıkar, ortalığı karıştırır, sıkıştığı zaman Hakkāri’ nin İlçelerine sığınırdı.  Hükûmetimiz Mesut Barzâni’ye petrol boru hattını açmak sûretiyle önemli yardımda bulunmuş, Cumhurbaşkanımızın televizyonlarda söylediğine göre, Barzâni’nin personelinin maaşını ödenmesi için para yardımında bulunduğunu açıkladı. Barzâni ise, buna karşılık nankörce davranmıştır.  Çün ki, Barzâni nankör olduğu için, Türkiye’nin ettiği yardımı, komşuluk anlayışını yıkmıştır. İyilik bilmeyen, Barzâni’nin nankör tavrına âdetâ karşı çıkan Başbakanımız Yıldırım;  “Barzâni Irak’ın Kuzeyi’nin asıl sâhibi” demiştir. Hâlbu ki, Barzâni bölücü, Irak’ın bütünlüğünü bozan biridir. Her aşîyret devlet kurmaya kalkarsa, dünyâ bu devletlere, yâni aşîretlere yetmez.

Hükûmetimiz Barzâni’ye elektrik vermiş, hâlâ da elektrik vermeye devam ediyor. Ayrıca Barzâni’ye; Ticârî hayat sağlamış. Barzâni de Türkiye Cumhûriyeti Hükûmeti’nin kendine sağladığı haklara bakarak Türkiye Cumhûriyeti Hükûmetini takdir edeceği yerde, Barzâni şımarmıştır. Şımaran bu adama ders verilmelidir. Mesut Barzâni’nin babasının, İsrâil devletinin ırkından olduğu için, Irak hükûmetine karşı çıktığı, Büyük Kürdistan devletini bu sebeple kurmaya gayret ettiğini büyüklerimiz söylerdi…  Barzâni’yi İsrâil, İngiltere ve Amerika, Almanya açıktan koruyor. Bu ülkeler Barzâni’ye, teröristlerin tümüne her türlü yardımı açık, amma çok açık olarak yapıyorlar.  Mânen batmış batılı devletler, Türkiye’yi yıkmak için, özellikle pkk’ya yıllardır yardım ettiler ve şu anda yine yardım etmeye devam ediyorlar. Allâh’ın izniyle mânen batmış batılıların Türkiye’ yi bölmeye, yıkmaya güçleri yetmeyecektir. Mânen batmış, batılı devletlerin durumu yukarıdaki gibi olduğuna göre, bu devletlerin dostluğuna inanmak doğru olamaz amma; komşu devletlerle iyi geçinmek güzeldir. Komşu devletlerle iyi geçinirken, onların dostluğuna güvenemeyiniz. Aksi hâlde, şimdi olduğu gibi aksi hâl olabilir.  Barzâni, aksi hâli devam ettiriyor ve Irak’ın Kuzeyinde her şeye rağmen sözde referandum yaptı. Herhâlde Amerika’ya, İsrâil’e güveniyor. Bakarsınız Barzâni’nin güvendiği dağlara kar yağabilir.  Barzâni’nin sığındığı dağlara kar yağacağı gibi, ordumuzun jetlerinden bombalar da yağabilir. İşte o zaman aksi hâle karşı, aksi hâl olabilir.

Irak’taki Türkmenlere; sünnî, alevî, şiî demeden, Türkiye sâhip çıkmalıdır. Sünnî, alevî, şiî’ler de îmanlı Türklerdir. Sünnî, alevî, şiî ayrımı, hükûmetimiz tarafından yapılmamalıdır. Bunlara sâhip çıkılmalı ki; böylece Irak’ın kuzeyindeki Kürtlerin elinden İsrâil’in bayrağının alınması sağlanmalıdır. Barzâni referandum değil de bâzı devletlere güvenerek efelendi ve eferandum yaptı. Eferandum ise, lâf anlamayan, söz dinlemeyen Barzâni’nin başına tam anlamıyla belâ oldu. Böyle giderse belâ olmaya devam edecektir. 4.10.2017   2255-2256

 

Bu yazı toplam 405 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.