1. YAZARLAR

  2. Raziye Ünal

  3. BARIŞ HUZUR VE KALKINMA
Raziye Ünal

Raziye Ünal

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BARIŞ HUZUR VE KALKINMA

A+A-

Kıymetli Halkımız,

En büyük arzumuz, milletimizin maddi ve manevi refah düzeyi ve birlik beraberlik, sevgi saygı ve barış değerlerinin de yükselmesidir. Vatan millet ve insanlık sevdalısı kişiler olarak, sizlere hizmet etmek bizi onurlandıracaktır.

Amacımız bizim ve gelecek nesillerin daha huzurlu bir dünyada yaşaması içindir. Toplumun kişilik, sağlık ve başarı gelişimini, akıl, ilim, bilim, inanç ve etik değerlerden ayrılmadan, birlik beraberlik, sevgi saygı değerlerini yükselterek madden ve manen kalkınmasına katkıda bulunmak için, eğitim seferberliği yapmaktır.

İnsan bu günkü teknolojiyle, bilgiye, birçok yerden ulaşabilir, lakin bilginin devamlı, doğru, güvenilir, kültür emperyalizminden uzak, toplumsal kalkınmaya destek verecek şekilde, olması gerekmektedir.

Bu düşünce ile hazırladığımız projeyi, bazı nedenlerden dolayı İçişleri Bakanlığına gönderemedik, lakin vakit nakittir zaman geçirmeyelim diye, projeyi kendi cüzi imkânlarımızla yürütmeyi düşündük.

Önce, kendi amatör imkânlarımızla nasıl bir eğitim Seferberliği yapılacağını anlatan, tanıtım filmi hazırladık. http://www.gulhasegitim.com/2017/12/gulhasegitim-seferberligi-tanitim-filmi/  yaptığımız çalışmayı bu adresten izleyebilirsiniz.

İlimizin Valisine ve Valiliğe, Üniversiteye bağlı kurumlara projemizi götürdük, desteklerini istedik, bizi ilgi ve hayranlıkla dinleyip, fikirlerimizden memnun oldular, hatta bazı kurumlar böyle bir eğitim seferberliğinin, ülkemizde geç bile kalmış olduğunu dile getirdiler.

Proje sunduğum bazı kurumlar, Web sitemizi incelemişler ve fikirlerimizi takdir ettiler, derhal destek vermek için çırpındılar sağ olsunlar,  lakin yeterli uzman konusunda imkân olmadığı için Bu kadar beğenilen projemize destek konusunda, sorun yaşadık. Bir yerden maddi destek almadan, projeyi yürütmenin zor olduğunu biliyorduk ama imkânsız olduğunu, uygulama çalışmalarında anladık.

Buradan adlarını tek tek sayamayacağım Projemizi destekleyen, bizi onure eden Valimiz, Vali yardımcılarımız, kurum müdür ve yardımcıları, özel kalem müdürleri, sekreterleri ve bize destek veren birbirinden değerli güzel insanlara çok çok teşekkür ediyorum.

 Allah kısmet ederse Sabancı Vakfı ve İçişleri Bakanlığı proje çağrılarını değerlendirip maddi destek kazanarak uygulayacağız. Bu projenin uygulanmasını bekleyen destek veren değerli dostlarımıza ve halkımıza erteleme haberini burada bildiriyorum. Bizi daha iyi tanımak, çalışmalarımızı bilmek isteyen veya derneğimize üye olmak isteyen bu hayırlı işte bende varım diyen kardeşlerimiz için web site adresimiz: www.gulhaseğitim.com Selam ve Saygılarımla. Güzel Hasletler Eğitim Derneği Başkanı: Raziye Ünal

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 5937 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.