1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Bahşılı bizim sevdamız
Bahşılı bizim sevdamız

Bahşılı bizim sevdamız

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak hem de bakanlık sürecinde yapılan bazı çalışmalarını değerlendirmek üzere, gazetecilerle bir araya geldi. Bahşılı için önemli çalışmalara imza attıklarını belirte

A+A-

BAŞKAN TEKİN: “İLÇEMİZİN GÜZELLEŞMESİ İÇİN HER ALANDA ÖZVERİLİ ŞEKİLDE ÇALIŞMA SERGİLİYORUZ”

 


VATANDAŞIN SORUNLARINI ÇÖZMEK GÖREVİMİZ 
Başkanlık görevinde belirli bir yılı geride bırakan Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak hem de bakanlık sürecinde yapılan bazı çalışmalarını değerlendirmek üzere, gazetecilerle bir araya geldi. Tekin, su problemlerinden, asfalt çalışmasına, fidan dikiminden, öğrencilere tablet dağıtımına, atık su arıtma giderlerinden halk otobüslerine, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan, yapılacak yeni camiine, ücretsiz servis taşımacılığından, cenaze hizmetlerine kadar ilçede yaptıkları her alandaki çalışmalarından bahsetti. 


VERDİĞİMİZ SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ 
Gazetecilerin çok önemli bir görevler üstlendiğini vurgulayan Tekin, her zaman desteklerini yanında hissettiklerini vurguladı. Daha sonra video eşliğinde yaptıkları bazı çalışmalardan bahseden Tekin, “İlçemizi hak ettiği yere taşımak için birlikte yeni bir yola koyulduk. Seçimden önce ilçemizi daha ileriye taşımak için yapılması gereken her şeyi yapacağımızı taahhüt etmiştik. Sizlerin desteği ile seçimi güzel bir netice ile kazandık, herkese teşekkür ediyoruz. Bizlere destek olan/ olmayan herkese hizmet götüreceğimize dair söz vermiştik. Seçim sonrası bu sözlerimizi yerine getirme gayretinde olduk.” 


BAHŞİLİ İSMİNİ BAHŞILI YAPARAK İŞLERE BAŞLADIK 
İşe, ilçemizin adını “Bahşılı” yaparak başladık. Sonrasında ilçemizde aksayan hizmetleri bir düzene bağlayarak, hazırladığımız projeleri uygulama safhasına geçtik. Su, yol, kaldırım, temizlik ve diğer asli işlerimizin herkese yansıyabilecek bir uygulama biçimi ile devamını sağladık. Güzel olan ilçemizi çok daha güzelleştirerek, ilimiz ve ülkemizde daha çok tanınması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 


7’DEN 70’E HERKESİ KUCAKLAYAN BİR YAPIDAYIZ 
“Bahşılımızda herkese dokunacak çalışmalarımızı başlattık. Bunun yansımalarını geride bıraktığımız on dokuz ay içinde çok net bir şekilde görmeye başladık. Çocuklarımızın, gençlerimizin, çalışan kesimimizin, yaşlılarımızın, kadınlarımızın, erkeklerimizin, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin mutlaka bir şekilde faydalanabilecekleri bir hizmetimiz oluyor, olmaya da devam edecek.  Bütün çalışmalarımızı ve yönetim biçimimizi sizinle birlikte yürüteceğimizi de ifade etmiştik. Bu bağlamda aldığımız her karar veya uyguladığımız her çalışma ve projeyi sizlere sunup, sizlerle birlikte uygulamaya koymaya devam ediyoruz. Sizlerin bu konudaki anlayışınız ve desteğiniz is bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor.” 


İLÇEMİZİ HAK ETTİĞİ YERLERE GETİRECEĞİZ 
“Belediyemizin imkanları oldukça kısıtlı, finans yükü de gerçekten zor bir durumda. Bunları bir şekilde aşarak ilçemize ve siz değerli hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi hizmetin en iyisini ulaştırma gayretinde oluyoruz. Sosyal ve katılımcı bir yönetim anlayışı ortaya koyarak birlikte yolumuza devam edeceğiz.  Bahşılı ilçemiz bir yıl önce güzel bir geleceğe kapılarını araladı, şimdi ise sizlerle birlikte ilçemizi hak ettiği gerçek yere taşımaya devam ediyoruz” dedi. 


YERLİ ÜRETİM İLAÇLAMA MAKİNESİ ALDIK-TOKİ PAZAR YERİ TAMAMLANDI 
İlçede yapımı devam eden ve tamamlanan çalışmalar hakkında da bilgi veren Tekin, “Gerekli imkanları kullanarak ilçemiz için yerli üretim ilaçlama makinesini araç filomuza kazandırdık. Bu sayede yaz günü oluşan haşerelere karşı mücadelemiz aralıksız şeklide sürecek” dedi. TOKİ Pazar yerinin tamamlandığını belirten Tekin, “Artık vatandaşlarımız ve esnaflarımız rahat alışveriş yapabilecek. 288 metrekarelik bir alana kurulan pazar yerinde vatandaşlar da esnaflarda memnun” dedi. 


SU SORUNUNA ÇÖZÜM BULDUK-ATIK SU ARITMAYA GİDİYOR 
Tekin, açıklamasına şu şekilde devam etti, "İlçemizde birçok bölgede su araması yapılıyor. Su çıkarılarak ilçe sakinlerimizin kullanımına sunuluyor. İlçemizde atık sular artık arıtılarak deşarj ediliyor. Atık sular yürütülen çalışmalar ile Kızılırmak kenarında bulunan tesisimize aktarılıyor. Bununla birlikte su borcu olan vatandaşlarımıza müjde vererek borçlarında yapılandırma yaptık. Çevre ve şehircilik bakanlığımız tarafından hibe olarak gönderilen çöp konteynerleri mahallelere dağıtıldı.


MAHALLELERE ÇÖP KONTEYNERLERİ-ASFALT ÇALIŞMASI YAPILIYOR 
“İhtiyaç duyulan ve talep edilen yerlere çöp kutularımızın bırakılması sağlandı. Eylül 2020 itibariyle ilçeye 450 adet çöp kutusu dağıtımı yapıldı Bunlarla birlikte ilçemizde her alanda sıcak asfalt çalışması sürüyor. İlçemizdeki ana arterlerde ihtiyaç duyulan bölgelere asfalt atılıyor. Bu çalışma ilçe tarihimizin en önemli çalışmalarından biri. TOKİ yolunun asfaltlama çalışması yapıldı.  İmkanlar dahilinde bu çalışmalar sürecek.”


TOKİ BÖLGESİNE YENİ CAMİ-ÜCRETSİZ SEVRİS UYGULAMASI 
"Girişimlerimiz neticesinde TOKİ bölgesine yeni bir camii yapılıyor. Caminin her alandaki çalışmaları tamamlandı. İlçe sakinlerimiz ve hayır sever vatandaşlarımız bu çalışmaya destek olmalarını istiyoruz" Ulaşım alanında şehit yakınları, gaziler ve öğrencilerimize ücretsiz ulaşım hizmeti verilmeye başlandı. Kooperatifimizle yapılan görüşmeler sonucunda bu hizmeti ilçemize kazandırdık" dedi


CENAZE İŞLERİ ŞEFLİĞİ KURULDU-SİM KARTLI TABLETLER DAĞITILDI 
"Belediyemiz bünyesinde cenaze işlemlerinin yürütüleceği cenaze işleri şefliği kuruldu. Bu birimimiizle ilçede 7-24 her an hizmet için vatandaşlarımızın yanındayız."Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimize uzaktan eğitim için sim kartlı tabletleri hediye ettik. İnternet paketi bulunmayanlar için bu tabletlerin içinde internette bulunduruldu."


DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI-ATATÜRK BÜSTÜ YENİLENDİ 
"Belediyemizde çalışan personellerimizin özlük hakları için denge sözleşmesi imzalandı. İlçemiz meydanında bulunan Atatürk büstü bakımdan geçti ve gece aydınlatılması sağlandı. Büstün hava koşullarından zarar gören yerleri tamir edilerek daha güzel bir görünüme kavuşması sağlandı. İlçemize yapılacak olan yeni TOKİ için 220 konut olan konutların çekilişi yapıldı. Bu çalışma ilçemiz için çok önemli bir gelişme oldu.


SICAK ASFALT YAPILIYOR-HER EVE BİR FİDAN 
Asfalt ihtiyacı olan yollarda çalışmalar yürütüldü ve yürütülüyor. Bu çalışma ile ilçemizin yollarırnın ihtiyacı olan asfalt çalışması yapılırken, önemli bir eksiklik giderilmiş oldu "Her eve bir fidan kampanyasını başlatıyoruz. Her evin bir fidanı olması için vatandaşlarımıza çağrımızı yaptık. Yeşil bir Bahşılı için gerekli mücadeleyi sergiliyoruz” dedi. Tekin,  Yeni köprü inşaatı, hurda araçların yenilenmesi, beton yol deneme çalışmaları, İlçeye getirilen kaliteli su, Koronavirüsle mücadele, yeni aktarma istasyonları,  Türkiye'nin en büyük kıl çadır salonu, yeni otobüs durakları, büyüyen araç filosu, tamamlanan Konya-Kulu yolu ve birçok çalışmalardan bahsetti. Toplantı daha sonra çalışmaların anlatımıyla sona erdi.  

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

Bu haber toplam 713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.