1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Bağbaşı, yeniden ASKON başkanı seçildi
Bağbaşı, yeniden ASKON başkanı seçildi

Bağbaşı, yeniden ASKON başkanı seçildi

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) 2’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kongrede mevut başkan Timuçin Bağbaşı, yeniden başkan olarak seçildi.

A+A-

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) 2’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kongrede mevut başkan Timuçin Bağbaşı, yeniden başkan olarak seçildi. Kırıkkale için her alanda çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Bağbaşı, “Şehrimizin ekonomik alanda en iyi yatırımları alması için gereken çalışmayı sergiliyoruz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLENDİ

ASKON Kırıkkale 2’nci Olağan Genel Kurulunu İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Kongrenin katip üyeliğine Çağrı Yönderli, Resul Doluca, ASKON Genel Merkez Teşkilat Komisyon Başkan Yardımcılığına Orhan Güngörür, Teşkilat Başkan Yardımcılığına Arif Karakaya, Divan Başkanlığına ise İç Anadolu Bölge Başkanı Volkan Kahraman seçildi. Toplantıya; AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Divan Kurulu üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇELEBİ: “HİÇ MERAK ETMEYİN TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇIK”

İç ve dış odaklarla sürekli mücadele halinde olduklarını belirten Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi; “Biz zor bir coğrafyadayız, bu coğrafyada Müslüman Türk milletini bir türlü hazmedemediler, bir türlü kabullenemediler. Onun içindir ki tarihimizden beri her zaman iç ve dış odaklarla sürekli mücadele içerisindeyiz. İçerden ve dışarıdan Türkiye’ye sürekli bir felaket tellallığı, kriz edebiyatı, ufkumuzu, heyecanımızı elimizden almak için bir sürü saldırılar var. Sevgili arkadaşlar, hiç merak etmeyin Türkiye’nin önü açık. Bu zorlukların hepsinin üstesinden birlik ve beraberlikle geçmişte geldik, bugün de geleceğiz. Bizim Türk milleti olarak düsturumuz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ o yüzden bizim birlik ve beraberlikle aşamayacağımız bir sorun yok. Ülkemize, devletimize güveniyoruz istikrarlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.”  dedi.

ÖZKAN: “ÜLKEMİZ VE EKONOMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, “ASKON bundan 23 yıl önde kurulduğunda hangi şartlar vardı, hangi ortam böylesi bir sivil toplum kuruluşunun ülkemizin geleceği için, ekonomimiz için neden önemli olduğu anlayışıyla kuruldu. Buna iyi bakmamız gerekiyor. Şunun altını çizmek lazım ekonomi siyasetten, siyaset de ekonomiden farklı değildir. Siyasi tarihimizin onlarca örnekleri bunları teyit etmektedir. Şöyle baktığımızda ülkemize kast eden işgalciler, terör örgütleri, Türkiye düşmanları siyasi suikastlerle ülkemizin kutlu yürüyüşünü durdurmak isteyenler, derin ve paralel yapılar her daim bu iki anlayışı yani ekonomiyi ve siyaseti birbirinden ayırmadan ülkemize kast etmişlerdir.”

AYDIN: “ASKON'LA BERABER KIRIKKALE’DE BÜYÜYECEK”

Kırıkkale’de yeni sanayicilerin görülmeye başladığını be ASKON’la beraber Kırıkkale’nin de büyüyeceğini belirten ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, “Biz ASKON olarak 81 vilayette olma arzusuyla gece gündüz demeden gayretle devam ediyoruz. ASKON’lu olmak zordur diyoruz biz. 2020 yılında pandeminin ülkemize gelmesi dünyanın kavrulması ile bakıldığında birçok sözüm ona gelişmiş ekonomiler sadece bugün hepimizin ağzında bulunan bu maskeye ulaşabilmek için neredeyse birbirlerine savaş açacak hal aldılar. Ama hamdolsun Türkiye sayın cumhurbaşkanımızın yürütmüş olduğunu politikalar neticesinde bu sağlık meselesini en az yara ile en az sıkıntıyla hızlı bir şekilde hamdolsun bertaraf eden ülkeler arasında. Yıl sonu itibariyle inşallah sadece 2021 yılı baz alındığında da 220 milyar doların üzerinde bir hedef söz konusu ve önümüzdeki 5 sene içerisinde de biz 300 milyarın üzerine çıkacağız. Bizim için artık 200 milyar bandını aştıktan sonra 300 milyar bandını aşmak sadece 5 senede ulaşılacak bir öngörü. Sayın Cumhurbaşkanımızın da hedeflemiş olduğu 500 milyar dolar ihracat hedefi ve ilk 10 ekonomi arasına girme hedefi inşallah sizler gibi değerli sanayicilerle, iş dünyasıyla olacak. Bugün Kırıkkale sanayide az gelişmiş olsa da, çok büyük şehirlerarasında olmasa da bugün hamdolsun ASKON yönetim kurulu listeyi alıp incelediğinde birçok alanda yeni sanayicilerimizin olduğunu görmüşlerdir. Ve inşallah bu süreçte ASKON ve büyüyen bir Kırıkkale göreceğiz.” dedi.

BAĞBAŞI:”KIRIKKALE İÇİN DAİMA GÖREVDEYİZ”

Kırıkkale ASKON Başkanı Timuçin Bağbaşı, göreve geldikleri günden itibaren ekonomik alanda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi. ASKON’un Türkiye genelinde teşkilatlandığını ekonomi, yatırım ve çeşitli alanlarda en iyi yatırımların oluşması noktasında gerekli gayretleri gösterdiklerine dikkat çekti. Türkiye’nin gelişme politikalarına uygun yatırım çalışmalarını sergilediklerini belirten Bağbaşı, “Bizler Kırıkkale için her zaman göreve hazırız” dedi. Tek listeyle gidilen seçimde ASKON Kırıkkale Şube Başkanlığı'na Timuçin Bağbaşı yeniden seçildi.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

Timuçin Bağbaşı

Savaş Geyik

Resul Doluca

Bülent Yıldırım

Hasan Kılıçer

Tuncay Akgül

Nebahat Erkök

Hüseyin Akçelik

Ekmel Cönger

Adem Gökdere

DENETLEME KURULU ASİL

Emre Taşçı

Taki Kaplan

Esat Yılmaz

GENEL MERKEZ DELEGELERİ

Timuçin Bağbaşı

Savaş Geyik

Resul Doluca

Bülent Yıldırım

Ekmel Cönger

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.