1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Avrupa Aynı Avrupa
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa Aynı Avrupa

A+A-

Bundan bir asır önce kışkırttıkları Yunanistanı Anadoluya İzmirden çıkartıp Anadolu senindir diyerek kullanan, sonrasında arkasında duramayan, dursa da bir şey yapamayacağı belirli olan avrupa 9 eylülde İzmirde denize dökülen Yunanı, eğer Fransa ve İngiltere gemileriyle Yunan ordusunu kurtarmasaydı o zaman Yunan ordusu diye bir ordunun kalmayacağı belirliydi. Şimdi bütün bu olanları hem Avrupa hem de onun köpeği Yunanistan unutmuş görünüyor. Yunanistan Türklerden yediği tokadı unutmuş, yeni bir şımarıklığın içine girmiştir.

9 milyonluk nüfusunu dahi geçindiremeyip başta Almanya olmak üzere Avrupaya muhtaç olan Yunanistan bütün gelirini silaha harcayarak adaları silahlandırmış ve denizde 12 millik mesafeyi kullanarak Türkiyeye kafa tutmaya başlamıştır. İkide bir Ege denizinde uçaklarımızla it dalaşına girmiş, Batı Trakyadaki Türk azınlığı rahatsız etmeye devam etmiştir.

Şimdi de Akdenizdeki Türkiyenin haklarını hiçe sayarak efelenmeye başlamıştır. Bu efeliğinin arkasında yine bir asır önceki gibi Avrupa vardır. Yine aynı Avrupa biz arkandayız hakkını ara gibi yaygarayla Yunanistanı desteklemeye devam etmektedir. 12 adaları bir gafletle Yunanistana kaptırmış olan Türkiye’nin yüzünden Yunanistan hiç de hukuki olmayan bir hakkı aramaya kalkmıştır. Akdenizde kilometrelerce sınırı olan Türkiyeyi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini hiçe saymaya kalkışmıştır. Bilhassa Fransa, İtalya, Mısır, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupalı dayılarına da güvenerek Türkiyeye kafa tutmaya kalkışmıştır.

Ey Yunan efesi bu haçlı ordusu sevdasından vazgeç. Türkiye böyle efeliklere pabuç bırakmaz. Akıbetin bir asır öncekine benzer. 12 adaları da kaybetmek istemezsen bu çılgınlığına son ver. Avrupalı dayıların seni beslesin keyfine bak. Senin menfaatin Türkiyeyle iyi geçinmeye bağlıdır bunu unutma. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kimsenin toprağında gözü yoktur ama kendi toprak ve haklarına göz diken olursa onun da gözünü oyacak güçtedir.

 

Bu yazı toplam 199 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.