1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Ateşkesin faydası
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Ateşkesin faydası

A+A-

Senelerce süren aynı toprağın insanları arasındaki kanlı savaşların sona erdirilmesi için yapılan anlaşmaların faydasını söylemeye gerek var mı? Tabii ki yok çünkü bu savaş değil katliamdı. Savaş iki rakip Devlet arasında olur. Ne Suriye’de olan nede Libya’da olan savaş değil aynı milletin milletleri arasındaki katliam idi. Bu katliamın sonunda kazanan da çıkmıyordu, her iki grupta zararlı idi. Kimisi canından olmuş, kimisi namusundan, kimisi toprağından olup kaçmaya çalışanlar sularda boğulmuş bunu da dünyanın büyük çoğunluğu seyretmiştir. Peki karlı çıkanlar kim, milleti birbirine düşürüp silah satanlar, para ile askerlik yapıp can alanlar, petrol yataklarının üstüne oturanlar.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu olup bitenlere seyirci mi kalmalıydı, hayır seyirci kalamazdı çünkü karşısında insanlık dramı vardı. Bombaların altında can veren çocuklar vardı, daha acısı onların sığınacağı mekânlar söz konusuydu. İşte bütün bunların yanında devlet varlığını kaybetmiş, kaybetmese de gücü kalmamış komşularımız Irak, Suriye ve Libya’nın bu aciz durumundan faydalanan terör yurdumuza da zarar vermeye başlamış. Zaten 40 yıla yakın kendi topraklarımızda temizlemeye çalıştığımız teröristlerle birleşerek, önce yurdumuzun bir kısmını bölerek, Kürt devleti kurmaya kalkışmışlar bunda başarılı olamayınca Irak ve Suriye sınırımızda Kürt devleti kurmaya kalkışmışlar. Irak ve Suriye topraklarından yurdumuzu rahatsız etmeye başlamışlardı bütün bunları silah babalarıyla uyuşturucu ağalarının desteğiyle yapıyorlardı. Terörü destekleyen yandaşlarının amacı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bu belalarla uğraştırmak, ekonomik sıkıntıya sokmak, Mehmetçiği şehit ederek halkının tepkisini artırmaktı.

Bütün bu kirli oyunları bilen millet ve bu milletini idare edenler, aç susuz kalsa vatanını savunur, vatanının bir çakıl taşına zarar gelmemesi için şehitler verir, şehitlerle de bu millet gurur duyar, bunu yalnız Yüce Türk Milleti bilir. Diğer milletlerin hiçbiri bu ruhu yaşayamaz, yaşatamazlar. Onlar da Türk Milletinde bulunan hiçbir vasıf yoktur. Türk Milleti, vatanı için, bayrağı için, inancı için her türlü fedakarlığı yapar. Bunu dedelerimiz yapmış bizler de yapacağız ve yapıyoruz. Yurdumuzu karadan Irak ve Suriye sınırından çevirmeye çalışan içimizde ki terör ve terör yanlıları ile dıştaki destekçilerine Mehmetçik üç büyük hareket ile öyle bir tokat vurdu ki; bütün çapulcu destekçilerini şaşırttı. Mehmetçik vatanı için var, karşısında ki çapulcular ise petrol ve uyuşturucu ağalarının uşakları. Bunların kıyaslanması mümkün mü?

Karada umduğunu bulamayanlar Akdeniz’de de oyun oynamaya başladılar. Orada da bizleri balık avlayamaz hale getirdiler. Bu pis niyetleri çabuk fark edilip petrol arama gemilerimiz ve onları koruyan donanmamız Akdeniz’de ki yerini aldı. Karada hiçbir oyuna boyun eğmeyen Mehmetçik, denizde de yerini almış bayrağını Akdeniz’de korkusuzca dalgalandırmaya devam etmektedir. Libya ile yurdumuzun selameti için anlaşma yapılıp başka başka oyunlarda oynanmadan yok edilmiştir. İşte bütün bunların başarısının anahtarı sahada başarılı olmaktan geçmektedir. Sahada başarılı olan masada güçlüdür. Söz sahibidir, şimdi yapılacak en önemli iş içeride bütün milletin birlik içerisinde olmasıdır. Bu da olduğu zaman bu milletin bileğini kimse bükemez.

Bu yazı toplam 448 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.