1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. “Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yakışının 103. Yıldönümü”
“Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yakışının 103. Yıldönümü”

“Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yakışının 103. Yıldönümü”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

A+A-

“ataturk’un-kurtulus-mesalesini-yakisinin-1032.jpg

YA İSTİKLÂL YA ÖLÜM

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919 günü milli mücadele için ayağa kalkan milletimizin sinesinden fışkıran bu ruha sahip çıkmaktır. Bu ruh, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara ulaşması ve vermekte olduğumuz her mücadelenin zaferle taçlanması adına son derece önemlidir.” Kurtuluş Savaşı; Anadolu’nun düşmanlar tarafından işgal edilmesi üzerine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yola çıkan kahraman milletimizin “Ya istiklâl ya ölüm” parolasıyla nesilden nesile aktarılacak bir destana dönüştürdüğü ulvî bir mücadelenin adıdır.

ORGANİZE VE FİİLİ BİR MÜCADELEYE DÖNÜŞTÜ

“Savaşlardan savaşlara koşmaktan harap ve bitap düşmüş bir milleti ayağa kaldırmak, bir amaca inandırmak ve bir hedefe yönlendirmek bir anlamda imkânsızı başarmak demekti. Bu yolda alevlenen özgürlük ve bağımsızlık ateşi, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla birlikte, organize ve fiili bir mücadeleye dönüştü. Bu mücadele, milletimizin, bağımsızlığı uğruna her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunun da açık bir göstergesiydi. Bu bakımdan Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, Anadolu insanının yeniden ayağa kalma azminin, bağımsızlık talebinin ve hür yaşama iradesinin ortaya konması açısından bir dönüm noktasıdır. 19 Mayıs 1919’da Türk milletinin ortaya koyduğu bağımsızlık talebi, Kurtuluş savaşımızın da parolasını ve ruhunu oluşturarak işgal güçlerinin yurdumuzdan kovulmasını ve güzel vatanımızın bir kez daha fethedilmesini sağladı.“

AZMİM VE BAĞIMSIZLIK KARARLILIĞIMIZ OLACAKTIR

“Maalesef, yıllardır etrafımızda yürütülen hain planlar neticesinde, bugün ülke olarak sınırlarımız içinde ve dışında yeni ve farklı boyutlarda bir var oluş mücadelesi yürütmekteyiz. Askeri, siyasi ve ekonomik olarak kuşatıldığımız bu günlerde bizleri bir arada, ayakta tutacak ve zafere taşıyacak olan en önemli unsur, 19 Mayıs 1919’la başlayan süreçte oluşturduğumuz milli birlik ruhumuz, başarma azmimiz ve bağımsızlık kararlılığımız olacaktır. 19 Mayıs 1919 günü milli mücadele için ayağa kalkan milletimizin sinesinden fışkıran bu ruha sahip çıkmak, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara ulaşması ve vermekte olduğumuz her mücadelenin zaferle taçlanması adına son derece önemlidir.”

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLUYORUM

“Milletimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 103 yıl önce başlattığı bağımsızlık yürüyüşünün asla durmayacağı, hiçbir güç tarafından da durdurulamayacağı bilinmelidir. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti emperyalizme karşı bir kale gibi ruhen, fikren ve fizîken dimdik ayaktadır. Atatürk’ün Kurtuluş meşalesini yakışının ve Samsun’a çıkışının 103. Yıldönümünde, tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Yurt içinde ve dışında bu coğrafyadaki varlığımız, birliğimiz ve dirliğimiz için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu vatan ve millet için canlarını ortaya koyan gelmiş geçmiş tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz rahmet ve minnetle anıyor, bütün milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum"

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.