1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Atalay, hastane bölgesindeki düğün salonlarını kaldıracağız
Atalay, hastane bölgesindeki düğün salonlarını kaldıracağız

Atalay, hastane bölgesindeki düğün salonlarını kaldıracağız

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay Kırıkkale’de Yüksek İhtisas Hastanesi çevresinde bulunan düğün salonlarını kaldıracaklarını dile getirdi....

A+A-

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay Kırıkkale’de Yüksek İhtisas Hastanesi çevresinde bulunan düğün salonlarını kaldıracaklarını dile getirdi.

BÜYÜK İLGİ

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay Başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya Atalay’ın yanı sıra AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Babayiğit, Baro Başkanı Ayhan Yılmaz, SMMMMO Başkanı Kürşat Gürtemel ve avukatlar katıldı.

KIRIKKALELİLER BİRLİKTE DEĞERLENDİRSİN

Başbakan Yardımcısı Atalay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu hafta ve önümüzdeki hafta için planımız programımız şehrimizin değişik meslek grupları ile genel değerlendirmeler yapmak olacak. Dün teknikerler, mühendisler, mimarlar ile çok verimli bir toplantı yaptık. Sizleri de onun için davet ettik. Bir güç birliği oluşturduk, hemen hemen her kesimin temsilcisi var. STK’lar, avukatlar, mali müşavirler, hem resmi, hem de sivil kesim, Vali, Belediye Başkanı, Rektör, MKEK Genel Müdürü, Siyasetçiler, Muhtarlar Derneği, Emekliler Derneği hep beraber 2 ayda bir toplanıyoruz. Kırıkkale’nin bütün meselelerini Kırıkkaleliler birlikte değerlendirsin istiyoruz”

ŞEHİRCİLİĞİN ZOR OLDUĞU BİR İL

“Kırıkkale ile ilgili genel manada, Kırıkkale’nin kuruluşu, gelişmesi, şehir oluşu veya olamayışı hepimizin yaşadığı bir süreçtir. Kırıkkale’deki sorunları hepimiz yaşadık biliyoruz. Şehirciliğin zor olduğu bir il. Sıfırdan sanayi ile kurulmuş bir il. İyi kurulsaydı, iyi planlansaydı yeni kurulan bir kent olduğu için Türkiye’nin en planlı kentlerinden biri olurdu. Ama hiç planlanmadığı için Kırıkkale şehircilik açısından Türkiye’nin en olumsuz kentlerinden birisi. Başka yerlerde yeni bir kent kuruluşu fırsattır. Kırıkkale kurulurken bunu bir fırsat olarak düşünen olmamış”

KIRIKKALELİLİK ÇOK FAZLA GELİŞMEMİŞ

“Kırıkkale Başkentin yanı başında, kendiliğinden herkesin buraya gelip çalışmaya başlaması ve çevrede bir mesken edilmesiyle devam etmiş. Bu, değişik yerlerden nüfus getirmesini de beraberinde getirmiş. Hem şehirciliği mekân olarak iyi olmadığı gibi nüfus yapısı da, şehir ruhunu oluşturacak şekilde gelişmemiş. Her gelen kendi beldesinin, ilinin, ilçesinin vatandaşlığını yürütmüş, Kırıkkalelilik çok fazla gelişmemiş. Şimdi onu oluşturmaya çalışıyoruz. Siyaset, seçimler gelir geçer, yarışlar olur ama ondan sonra niye hep beraber bu şehri biz ihya etmiyoruz diye hep yakınmışızdır”

BAŞKENT’TE İYİ TEMSİL EDİLİYORUZ

“Özellikle İçişleri Bakanlığı dönemimde Kırıkkale’yi çok fazla çalıştık. Vilayet olduk ama vilayet binamız yok, iyi bir hükümet konağı yapabilir miyiz gibi projelere başladık. Yeni Adliye Sarayımız yapılacak, arsası tahsis edildi, ödeneği çıkarıldı. Bunlar bir ili, il yapan unsurlardır, onun için üzerinde duruyorum. Cumhuriyet Meydanı ve OSB çalışmalarımız devam ediyor. Eğitim, sağlık, gençlik ve spor, tarım, barajlar gibi hizmet ve yatırımlarımız çok iyi seviyede. Kırıkkale siyaseti olarak da Başkent’te iyi temsil ediliyoruz”

İL PLANLAMASININ İÇİNDE OLMALI

“Kırıkkale ile iç içe olan Yahşihan ve Bahşılı ilçelerimiz var. Aslında bunlar ilin parçası. İl planlamasının içinde olması lazım. Kabristandan öte Yahşihan başlıyor. Hastanemiz, üniversitemiz, OSB, PMYO orada, yeni binalar plansız bir şekilde çoğalıyor. Bahşılı ve Yahşihan şehrin Kızılırmak ile birleşmesini önlüyor. Türkiye’nin en iyi hastaneleri burada ama yanına düğün salonları yapılmış. Dünyanın hiçbir yerinde düğün salonu ve hastaneyi bir arada görmezsiniz. Düğün salonlarını hastanenin oradan kaldıracağız”

KARARLARI BİRLİKTE ALACAKSINIZ

“Büyükşehir yasası çıkarken biz bir yasa ile Bahşılı ve Yahşihan’ı Kırıkkale’ye bağlayabilirdik. Ama belediye başkanlarına bundan sonra 3 belediyede de alınacak kararları birlikte alacaksınız dedik. Dolayısıyla bir imar bütünlüğü olacak. Üniversite orada, bizim için önemli bir imkân ve gittikçe gelişiyor. Üniversite arazisi üzerindeki arsa sahiplerine en yüksek kamulaştırma bedelini verdik ama tecdidi bedel davası açtılar. Dolayısıyla hepsi iki kere para aldılar. O kampüs öyle oluştu. Ama iyi ki oluştu yoksa çok dağınık olurdu ve bir kampüsü bile olmazdı”

SİZLERLE ŞEHRİMİZİ PAYLAŞMAK İSTEDİM

“Hepimiz birlikte Kırıkkale’nin bu konularını düşünmek ve çalışmak zorundayız. Seçim dönemi olduğu için propaganda amaçlı burada diye düşünürseniz çok üzülürüm. Ben bu platformda sizlerle biraz şehrimizi paylaşmak istedim. Sizin de söyleyecekleriniz, şikâyetleriniz, tenkitleriniz, sorularınız vardır. Bu nedenle toplanıp birlikte olalım istedim. Mehmet Saygılı’nın babasına tekrar rahmet diliyorum. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.