1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AssisTT Çağrı Merkezi açıldı
AssisTT Çağrı Merkezi açıldı

AssisTT Çağrı Merkezi açıldı

Türkiye’nin önde gelen müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketlerinden Türk Telekom iştiraki AssisTT’in 18’nci çağrı merkezi Kırıkkale’de...

A+A-

Türkiye’nin önde gelen müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketlerinden Türk Telekom iştiraki AssisTT’in 18’nci çağrı merkezi Kırıkkale’de açıldı.

ÇAĞRI MERKEZİNİ GEZDİLER

Çağrı merkezi açılışı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, Belediye Başkanı Veli Korkmaz ve AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu tarafından gerçekleştirdi. Açılışta çağrı merkezini gezen bakanlar, çalışanlar ile bir süre sohbet etti. 

AssisTT cagri merkezi164 GENCİMİZ İŞ SAHİBİ OLACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan “Özellikle gençlerimizi iş sahibi yapacak, gençlerimize ekmek kapısı olacak olan bu çağrı merkezinin açılışında sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yüzde 100 Türk Telekom’un iştiraki olan Asist 18’inci çağrı merkezi ve İnşallah bu merkezde başlangıçta 164 gencimiz iş sahibi olacak. Ama zaman içerisinde bu sayı artacak”

ÇAĞRI MERKEZLERİNİN 15 YILLIK GEÇMİŞİ VAR

“Çağrı merkezlerine baktığımızda aslında 15 yıllık bir geçmişi var. Dünyada çağrı merkezinin 400 milyar dolar civarında bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Türkiye’ye baktığımızda aşağı yukarı 1 milyar dolarlık bir payı var. Dolayısıyla özellikle çağrı merkezlerinin Türkiye’de daha da geliştirilmesi, daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün Türkiye’de çağrı merkezlerimizde 70 bin insanımızın istihdam ediliyor. Dünyaya baktığımızda ise dünyada 11 milyon kişinin çağrı merkezlerinde istihdam edildiğini görüyoruz. Dünya genelinde 125 bin çağrı merkezi var. Ve her geçen günde çağrı merkezleri artıyor gelişiyor”

AssisTT cagri merkezi1VATANDAŞIN DERDİ NE İSE BİZİM DERDİMİZDE O

“Biz AK Parti olarak yola çıktığımızda bizim en öncelikle hedeflerimizden bir tanesi vatandaşımıza hizmet. Vatandaşımızın derdi sorunu ne ise bizimde derdimiz o oldu. Özellikle bizim iktidarımız döneminde vatandaş memnuniyetinde büyük bir önem verdik. Son 11 yıllık dönemde ulaştırma sektöründe 770 milyon liralık bir yatırımımız söz konusu. 39 km olan bölünmüş yolumuz Kırıkkale ili sınırları içerisinde 188 km ilave edilerek 6 katlık bir artış sağlanmış oldu. Kırıkkale için önem arz eden yollardan bir tanesi ise Bahşılı Karakeçili kulu yolu. İnşallah bu bölünmüş yolu bu yıl tamamlıyoruz. Kırıkkale ili bizim açımızdan son derece önemli. En önemli kavşak noktalarımızdan bir tanesidir. Bizim için önem arz eden çalışmalarımızdan bir tanesi Ankara’yı Kırıkkale’ye, Kırıkkale’yi Deliceye bağlayacak olan otoyol projesi. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor”

AssisTT cagri merkezi2YOL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

“Bir başka projemiz ise Sulakyurt-Kızılırmak-Kırıkkale-Keskin yolları bu güzergâh üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede bu yolarlıda tamamlayacağız. Bir başka projemiz hızlı tren projemiz. Ankara’yı Kırıkkale’ye, Kırıkkale’yi Sivas’a, Sivas’ı Erzincan’a, Erzincan’ı Erzurum’a, Erzurum’u ise Kars’a bağlayan güzergâh üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın yoğunlaştığı alan özellikle Kırıkkale ilimiz ve bu güzergâhtaki özellikle Sivas’a doğru olan hattımızda olan çalışmalarımız. 2017 yılı itibari ile Ankara’yı sadece Kırıkkale’ye değil Sivas’a bağlamış olacağız” diye konuştu.

AssisTT cagri merkezi5İSTİHDAM EDENLER ARTACAK

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise; “Bugün Kırıkkale’de biten hizmetlerin açılışını yapıyoruz. Yüksek ihtisas hastanemizin ana binasının açılışını yaptık. Üniversite hastanemizi, veteriner fakültesinin hayvan hastanesinin açılışlarını yaptık. Kırıkkale’de güzel bir açılışı daha yapıyoruz. Burası Türk Telekom’un çağrı merkezi ve 18’incisi. Burası şu anda yaklaşık 200 kişilik bir potansiyele sahip. Giderekte burada istihdam edenler artacak. Kırıkkale’ye burada çalışacak arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Bir çağrı merkezimizi daha açacaktık. Oda Turkcell’in çağrı merkezi idi. Belediye başkanımız Veli beyle beraber yürüttükleri. Onun hacmi daha geniş 2 bin kişinin üzerinde çalışanımız olacak.  Cenazemizden dolayı seçimden sonra oranında açılışını yapacağız. Ama şu anda orda da insanlarımız çalışmaya başladılar. Bütün bunlarla istihdam edilecek yerle çoğalıyor”

HIZLI TREN PROJEMİZ HIZLI İLERLİYOR

“ Hızlı tren projemizde Kırıkkale’nin kuzeyinde çalışmalarımız çok hızlı ilerliyor. Orada tabi büyük bir hızlı tren istasyonu kurulacak. Hızlı tren tabi Kırıkkale’yi Ankara’ya çok daha yaklaştırmış olacak. Karayolları çalışmalarımızda ise Ankara-Kırıkkale ulaşımında Elmadağ virajlarını zaten çözmüştük şimdi inşallah diğer bağlantılar yapılıyor. Otoban yapımı çalışmamız Deliceye kadar büyük bir oranla ilerledi. Kırıkkale Türkiye’nin en önemli ulaşım ve kavşaklarından birisi. Hükümet olarak buz buna gereken önemi veriyoruz. Kırıkkale’de 3’üncü sanayi bölgesini kurduk. Kırıkkale teşvik sistemi olarak şuanda 5’inci gurupta. Yatırımcılarımız için cazip bir alan. Tunceli, Erzincan, Rize gibi illerle aynı teşvik bölgesinde.  Bu manada Kırıkkale hem ulaşım ve hem de yatırım için el verişli bir mekân oldu” dedi.

 

Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.